Pozioma przerywana linia

ziee

New member
Witam
Sygnał puszczony z dekodera przez hdmi w trybie Dokladne Skanowanie (lub/i) Tryb Natywny.
Czy ktos z Was mial takie linie na swoim lcd?
Jaka moze byc tego przyczyna?
99d13b9ea4941a23.html

IMG_0001.JPG | ziee | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl
Lcd jest na gwarancji, jest podstawa do reklamacji?
pozdr

99d13b9ea4941a23.html
 

destructor

New member
Bez reklam
Nie ma możliwości przesunięcia ekranu do góry? Są różne opcje typu próbkowanie, faza, przesunięcie. Spróbuj z innym kablem i nie z TV ale np. z blu ray czy z kompem.
Takie linie widziałem niejednokrotnie na programach TV, co prawda nie przez hdmi tylko przez zwykłą antenówkę.
 

maciek26

New member
Tez tak mam na plazmie.. Powierzchnia ekranu jest wieksza niz wyswietlanego obrazu (cos takiego).. Wydaje mi sie (o ile dobrze pamietam) ze ma to powiazanie z funkcja.. Hmm, cos w stylu "piksel na piksel" albo "wyswietlaj wszystkie piksele"? Nie pamietam, wiem ze niewiele pomoglem ale to na pewno nie jest nic groznego :p

EDIT. Dzieje sie to tylko na kilku kanalach, mam racje? :) jaki masz dekoder?
 

ziee

New member
Witam
Zaraz sprawdze kabel hdmi, dokladnie dzieje sie tak na kilku kanalach.
Mam dekoder z vectry 5810CD, podobny do tego z "n".
Wydaje mi sie ze nie mam możliwości przesunięcia ekranu w gore, przynajmniej nie moge znalezc takiej funkcji.
Dzieje sie to tylko w przypadku tv cyfrowej, w polaczeniu analogowym, z kompem(hdmi) i dvd(hdmi) problem nie wystepuje.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Witam
Zaraz sprawdze kabel hdmi, dokladnie dzieje sie tak na kilku kanalach.
Mam dekoder z vectry 5810CD, podobny do tego z "n".
Wydaje mi sie ze nie mam możliwości przesunięcia ekranu w gore, przynajmniej nie moge znalezc takiej funkcji.
Dzieje sie to tylko w przypadku tv cyfrowej, w polaczeniu analogowym, z kompem(hdmi) i dvd(hdmi) problem nie wystepuje.

Poszukaj funkcji "overscan" i ją wyłącz.
 
Do góry