Toshiba 46VL733 a HDMI

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na wstepie dzieki za pomoc w wybraniu telewizora ;)
Od kilku dni przeglądam ten wątek. Na mistrzostwa świata kupiłem ojcu telewizor Toshiby 46xv733. Od kilku dni żona mnie męczyła że stary telewizor kineskopowy Panasonica 32' trzeba wreszcie wymienic. Pierwsze myslalem ze kupie palsme Panasonica G20 ale ze wzgledu na warunki ogolne - duze nasłonecznienie pomieszczenia, głównie do telewizji blokowej sygnał SD wybór padł na lcd - kilka dni się zastanawiałem czy kupic tak jak ojcu xv czy jednak VL733. Głównie z powodów estetycznych ( kobieta ;) wybrałem 46VL733.

Mam jedno pytanie - mam laptopa z wyjscie hdmi i dość pokaźną kolekcje filmów kodowanych x264 w wyższej rozdzielczości. W instrukcji podają ze jak wpina sie cokolwiek do telewizora to musi on byc wyłączony.
Wpiołem do TV na stałe 10m kabla HDMI i koncówke wyprowadziłem na stoliku gdzie mam laptopa. Czy taki kabel moge wpiąć do laptopa w trakcie pracy i laptopa i TV (jak np USB do kompa) - czy ew. oba urządzenia muszą być wyłączone??? Pierwszy raz mam w rece kabel hdmi wiec nie mam doświadczenia ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytałem w serwisie centralnym.
Ideałem jest jak jest przy wyłączonym sprzęcie .
Ale nowe telewizory są zabezpieczone na tzw. zimne wejście więc spokojnie możesz obecnie przy włączonym . Ja robię tak od dawna i bez kłopotu.
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzieki za odpowiedź. No to o TV jestem spokojny- zastanawiam sie tylko czy laptopowi to nie zaszkodzi ;) a tu troche dluzej trwa proces włączenia i wyłączenia ;)

Na marginesie- jeszcze pół roku temu nigdy bym się nie spodziewał że kupie TV i do tego LCDeka Toshiby a teraz mam dwa takie w domu ;)
 

destructor

New member
Bez reklam
Z laptopem bym nie przeginał. Strasznie delikatuśne to są stworzonka.

Nie ma co ukrywać, że Toshiba ma dobre TV w dobrej cenie dla przeciętnego zjadacza chleba. Żeby jeszcze serwis stanął na tym samym poziomie, choć może już coś się polepszyło ;)
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Toshiba ma dobre TV w dobrej cenie dla przeciętnego zjadacza chleba. Żeby jeszcze serwis stanął na tym samym poziomie, choć może już coś się polepszyło ;)

Telewizor kupiłem w Rzeszowie i okazuje sie że serwis autoryzowany gwarancyjny jest w odległości 20 metrów od sklepu gdzie to TV kupiłem. Coklwiek ważne bo przynajmniej nie trzeba nigdzie wysyłać w razie jak by ;)
 
Do góry