46WL753 - problemy

pzkfv

New member
Zakupiłem niedawno tośkę 46WL753 i zaczynam ją odkrywać. Pojawiły się niestety problemy:-x, nie ukrywam, że część jest spowodowana moim lamerstwem. Ale na początek opis kłopotów
  • Nie wykrywa :x plików video z zewnętrznych nośników, ani z karty SD, ani przez USB, ani przez USB + dysk zewnętrzny. Zdjęcia bez problemu i mp3. Nie wykrywa też MPEG4. Dla porównania na Philips 32PFL7404H, bez problemu.
  • Sieć bezprzewodowa – wykrywa moją sieć i inne w okolicy, jednak dla wszystkich słaby sygnał. Czy może to być powodem braku połączenia, czy jest jakiś inny problem o którym muszę pamiętać. Pytam, bo nie chcę robić niepotrzebnej rewolucji :fool:.
  • Czy istnieje możliwość zapisu własnych ustawień obrazu, tak aby je zapamiętał np. jak o moje. Po kalibracji pod moje oczy, ze względu na zapoznawanie się z TV zdarza się przełączyć mi na standard i wszystko od początku trzeba ustawiać.
Proszę o opinie innych posiadaczy tej serii, może jakieś podpowiedzi jak ujarzmić tego zwierza:D.
 

Acker

New member
Ja mam bardzo podobny TV do twojego, konkretnie model niższy czyli 46VL733, więc napisze ci jak to wygląda u mnie.
  • Nie wykrywa :x plików video z zewnętrznych nośników, ani z karty SD, ani przez USB, ani przez USB + dysk zewnętrzny. Zdjęcia bez problemu i mp3. Nie wykrywa też MPEG4. Dla porównania na Philips 32PFL7404H, bez problemu.
Pamiętaj, że filmy muszą być kodowane w DivX lub XviD, inaczej TV ich nie rozpozna. U mnie działają bardzo dobrze.

  • Sieć bezprzewodowa – wykrywa moją sieć i inne w okolicy, jednak dla wszystkich słaby sygnał. Czy może to być powodem braku połączenia, czy jest jakiś inny problem o którym muszę pamiętać. Pytam, bo nie chcę robić niepotrzebnej rewolucji :fool:.
Mam to samo, pomimo tego, że laptop stojący obok wykrywa siłę sygnału na 91%. W każdym razie sieć działa poprawnie, filmiki z Youtube odtwarzane są płynnie, nie doczytują się w trakcie oglądania. Mam tylko problem z DLNA, filmy puszczane poprzez ULCS media server zwykle przycinają się, do tego teraz nałożyli chore ograniczenie do 10 minut (na wersje dołączoną do TV, pełna kosztuje kilkadziesiąt $). A z innymi media serwerami nie potrafię się połączyć. A ty próbowałeś może jakiś programów do tego?

  • Czy istnieje możliwość zapisu własnych ustawień obrazu, tak aby je zapamiętał np. jak o moje. Po kalibracji pod moje oczy, ze względu na zapoznawanie się z TV zdarza się przełączyć mi na standard i wszystko od początku trzeba ustawiać.
Ja pozmieniałem ustawienia w trybie standard i zawsze wczytują się bez problemu.
 

pzkfv

New member
Pierwsze spostrzeżenia
Pilot – no cóż nigdy się do takich rzeczy nie czepiałem, ale ten jest jakiś ciosany przez drwala, Philips może Thoshibie w tej dziedzinie dać korepetycje.
Cyfra + obraz nie rzuca na kolana, na ciemnym ekranie podczas oczekiwania na odpalenie cyfry widoczny efekt rozświetlenia przy krawędziach, połączenie przez SCART. Trochę świruje skalowanie przy przełączaniu kanałów, ale ogólnie jest OK.
Cyfra + dekoder HD – połączenie przez HDMI, widoczna różnica, chyba wynikająca z jakości podanego sygnału. Kanały HD żyleta.
Blu-Ray – nie jestem rozczarowany. Na razie oglądałem FURIĘ podobało się, ale czy jest jakaś różnica w stosunku do Philips 32PFL7404H, który mam w innym pomieszczeniu no nie wiem poza wielkością, na dziś nie dostrzegam przygniatającej przewagi technologicznej.

Mam problem z synchronizacją dźwięku, jak rzucam go na Amplituner z Blu-ray to dźwięk wyprzedza obraz, jak przez TV to jakiś wydaje się gorszy, nie mam możliwości z BR do TV i stamtąd Amla po HDMI, może to by pomogło

Rezga – fajny bajer, ale są kłopoty
Przykładowo Blu-ray używam też do odczytania płyt CD i na amplituner, ale od razu po odpaleniu Blu ray włącza się TV( o akurat efekt niepożądany) i swoimi jak na TV niezłymi głośnikami kaleczy cały efekt muzyki. Jak do wyłączam pilotem to jednocześnie wyłączam Blu-ray. Mogę w ustawieniach wyłączyć rezga hdmi, ale wówczas pożądany efekt wyłączania TV i jednocześnie blu-ray nie działa. Czyli co muszę mieć oddzielne urządzanie do czytania muzyki bez TV?

Największa porażka to brak możliwości bezpośredniego odczytu avi i mpeg z nośników. A przydało by się. Kamera HD nagrywa mi na kość i aby nie podłączać wszystkiego, chcę skorzystać z gniazda SD/SD HC i dupa, nie da rady tylko DIVx. Mam możliwość podłączania zewnętrznego dysku, na którym mam zgromadzone nagrania z wakacji zrzucone z kamery HD i też dupa, trzeba płytę robić do blu ray lub formatować do DIVx. To już leciwy Philips 32PFL7404H ma taką opcję – i ty zjebka od żonki :x. A wydawało się to normalnym gadżetem a nie ekstrasem.

Ja mam bardzo podobny TV do twojego, konkretnie model niższy czyli 46VL733, więc napisze ci jak to wygląda u mnie.
Pamiętaj, że filmy muszą być kodowane w DivX lub XviD, inaczej TV ich nie rozpozna. U mnie działają bardzo dobrze.

Mam to samo, pomimo tego, że laptop stojący obok wykrywa siłę sygnału na 91%. W każdym razie sieć działa poprawnie, filmiki z Youtube odtwarzane są płynnie, nie doczytują się w trakcie oglądania. Mam tylko problem z DLNA, filmy puszczane poprzez ULCS media server zwykle przycinają się, do tego teraz nałożyli chore ograniczenie do 10 minut (na wersje dołączoną do TV, pełna kosztuje kilkadziesiąt $). A z innymi media serwerami nie potrafię się połączyć. A ty próbowałeś może jakiś programów do tego?

Ja pozmieniałem ustawienia w trybie standard i zawsze wczytują się bez problemu.
 

lukasb4

New member
Witam, tez mam problem z tym telewizorem,a mianowicie zanika mi dzwięk na cyfrze, myslałem ze to wina kabla,dekodera, konwertera w satelicie, okazało sie ze dzwiek wychodzacy z dekodera wyjsciami RCA jest caly czas nawet gdy telewizor milczy...sygnał dzwiekowy idzie do tv kablem hdmi - kabel wymieniałem dekoder też. Skoro dekoder daje sygnał caly czas to albo wyjscie hdmi jest walniete albo telewizor.Moze to wina ustawien w tv? Prosze o radę.
 
Do góry