Toschiba 37xv733 watpliwosci.. Help

maciek26

New member
Do rzeczy:
Prawie cdecydowalem sie na toschibe 37xv733 ale mam kilka watpliwosci.. Nie moge go niestety wypatrzec w sieci (no i gdzie ja bym go kupil?).. Czy to nie sugeruje ze ten model jest jakis stary/cofniety z produkcji? Czy czas reakcji 5ms nie jest zbyt duzy do konsoli i PC (mialem sharpa d65e - zawiodlem sie, bo czerwone odcienie pozostawialy smugi.. nie cierpie efektu ghostingu)? czym rozni sie xv733 od xv733g? Czy modele z wieksza przekatna maja inna matryce (wiekszy kontrast, mniejszy czas reakcji)?O input lag raczej sie nie martwie po przeczytaniu testu kikiego (i to chyba najbardziej pozytywna nowina :D). Czy w zwiazku z tym jest jakas inna, lepsza alternatywa do moich potrzeb? 2metry od tv, 50% konsola, 20%pc, 30% Telewizja.. Sprzet zawisnie na scianie.. Chce sie zmiescic w 2k pln.

Z gory dzieki za uwage i ewentualna pomoc :blagam:
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
A dlaczego nie 40 cali, różnica w cenie od 37 jest niewielka.
Ja mam 46, w grach nie zauważam opóźnień, gra się komfortwo. Nawet nie włączam trybu Gra. Grałem na konsoli i na PC. Na konsoli w Gears of War żadnych zamazów czy opóźnień. Wszystko rozrywkowo, niedługo sprawdzę pod kątem gry "nierozrywkowej".
733G to wersja na Germany, nie wiadomo czemu nasi sprzedawcy tak oznaczają ten produkt, chyba za dużo się naczytali i myślą że dodanie jeszcze jednego znaczku w oznaczeniu modelu zwiększy popyt - czym więcej tym lepiej ;)
 

maciek26

New member
Dzieki za odpowiedz :D Rozjasniles mi pare kwestii. A co do roznicy pomiedzy 37 a 40".. Hmm, powiem ci tak.. Na moj pokoj 37" moze byc zbyt duzy (myslalem o 32") wiec jednak te kolejne 3 cale to juz lekka przesada :D Zastanawia mnie tylko dlaczego wersja 37-calowa jest tak trudno dostepna.. hmm.. I ma inne parametry od wyzszych modeli.
 

kapsell

New member
Bez reklam
1. jak moze byc stary? Kilka miesiecy temu sie pojawil...
2. 5ms - zobacz a zobaczysz ze tv z 1ms smuza bardziej...
3. masz tryb "gra" i input lag ci nie straszny.
 

yorik

New member
Dzieki za odpowiedz :D Rozjasniles mi pare kwestii. A co do roznicy pomiedzy 37 a 40".. Hmm, powiem ci tak.. Na moj pokoj 37" moze byc zbyt duzy (myslalem o 32") wiec jednak te kolejne 3 cale to juz lekka przesada :D Zastanawia mnie tylko dlaczego wersja 37-calowa jest tak trudno dostepna.. hmm.. I ma inne parametry od wyzszych modeli.


Zastanawiałem się kiedyś na tym telewizorem i miałem taki sam problem jak Ty. Ma inne parametry ponieważ ma zupełnie inną matrycę niż np.: 40xv733 (testowany przez Kikiego). 37'' ma matrycę AUO, a 40'' znacznie lepszą S-PV. Dlatego 37xv733 ma gorszy kontrast i kolory. Wogóle z tego co zaobserwowałem to telewizory 37'' nieco odstają od innych, nawet w ramach tego samego modelu - podobnie jest w przypadku sony ex500. NA upartego mozna by powiedzieć, że 37xv733 i 40xv733 to dwa różne telewizory.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ja mam 46 cali i 1,5 metra i też mam klitkę i uważam, że TV jest za mały ;)
Widzę, że 50% u ciebie to konsola. Największa frajda to duże postacie, atmosfera gry przednia, dobrze widoczne przedmioty w grach, widoczne szczegóły, rysy twarzy, obleśne szczegóły na mordach potworów, super szczegóły na samochodach itd. Chcesz to wszystko stracić? :) Na małym ekranie nie widziałem większości przedmiotów, ktore z łatwością dostrzegam na moim 46, o szczegółach postaci to już wogóle się nie wypowiem.

3 cale to tylko 7,5 cm po przekątnej, więc jest to niewiele a warto. Jeszcze piszesz że zawiśnie na ścianie, więc się nawet nie zastanawiaj, przy wiszącym rozmiar nie gra tak roli jak przy stojącym TV, dla którego rzeczywiście trzeba by znaleźć miejsce.

Mój znajomy pograł godzinkę u mnie i nie może zdzierżyć, że nia ma kasy na tak duży TV.
 
Ostatnia edycja:

sawcio

New member
37xv733 ma matrycę ips od lg a nie amva auo. Dlatego doradzam zakup 40stki.
- oj chyba się nie zgodzę. Ta matryca to raczej mva, bo się srebrzy, ips powinna chyba wpadać w fiolet (Ips był montowany w modelach 635D). Mam 37" 733 i już bym takiej nie kupił, li tylko 40". Kolory faktycznie kiepskawe a pełnym białym świeci na wielu górnych odcieniach białego. Jak dla mnie nie jest to do zniwelowania choćby częściowego, przynajmniej poprzez "domową", własnoręczną kalibrację.:cry:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No możesz się nie zgadzać ale to nie zmieni faktu że rację mam ja - kupisz 37 to na naklejce z tyłu będziesz mieć symbol "l" czyli panel od lg (spva to "k"). Gdybym tego nie był pewien to bym nie pisał, sprawdzałem sam, sprawdzali inni z avsforum: LCD -matrices,differences and what models are placed - AVForums.com a do tego na greckiej stronie był "teardown" czyli foty ze środka tv. To że się srebrzy to nie ma nic do rzeczy - dokładnie tak samo zachowywała się moja 37x3030 która też miała panel od lg. Dlatego jak toshiba to imo tylko w rozmiarach 40 lub 46 (czasem też 32) bo to gwarantuje panel spva od s-lcd.

p.s. - jeśli ci "przepala" biel czyli zjada ostatnich kilka jej odcieni to zmniejsz kontrast i po sprawie - ściągnij sobie fotkę (google) "greyscale calibration" pokazującą odcienie od 0 do 255 i tam sobie ustaw kontrast, jasność oraz gammę - to podstawa w kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

maciek26

New member
Czyli co, faktycznie model 37" az tak odzstaje od swojej rodziny? Bardzo niedobrze, musze sie dobrze zastanowic :/ Co w takim razie byloby lepszym wyborem? Moze panas s20e (tez 37")?
 

yorik

New member
Czyli co, faktycznie model 37" az tak odzstaje od swojej rodziny? Bardzo niedobrze, musze sie dobrze zastanowic :/ Co w takim razie byloby lepszym wyborem? Moze panas s20e (tez 37")?

:mrgreen: Hehe widzę, że idziemy tym samym tropem... Właśnie próbuję gdzieś namierzyć ten model celem małego przetestowania, ale nigdzie (przynajmniej tu gdzie mieszkam) go nie ma. A opinii o nim jak na lekarstwo. "Za" przemawia rzekomo świetna matryca IPS Alpha, ale za to jest gorsza niż w toshibie (R+) czy sony (BE3) obróbka sygnału (ma byc do analoga). Czyta sie na necie też o fioletowej czerni i o tym ze panas to plazma a nie lcd, no ale cóż, chciałbym się przekonać naocznie....

A co do matrycy w 37xv733, o czym pisałem powyżej - przepraszam za pomyłkę, faktycznie jest tam LG. Pomyliło mi się z 37ex500, gdzie jest AUO. Swego czasu byłem w sklepie, zdecydowany wyjść z niego z 37xv733 (na 40xv73 z bólem serca nie mogę sobie pozwolić ze wzgledu na odległość). Przed kupnem prosilem o puszczenie zwykłego filmu z dvd. I po tej sesji podziekowałem grzecznie i wyszedłem ze sklepu bez tv. Ostrzenie obrazu bylo naprawdę bardzo dobre, płynność niezła, nie widziałem smużenia. Ale kolory.... wyglądało to coś jak te barwione filmy amerykańskie z lat 40-50tych (unicolor czy jakos tak....). Sam nie wiem, może akurat ten telewizor był źle ustawiony, ale mi się nie podobało. Zupełnie inaczej wyglądało to na np.: 32xv733 czy sony 32ex500.
 

maciek26

New member
Yorik, i co zrobimy w takim wypadku? :D ty juz sie na cos zdecydowales? No ja niestety takze na 40" nie moge sobie pozwolic, bo chyba nawet na 37" jest ciutke zbyt blisko :p A co do tego panasa... TX-L37S20E to LCD natomiast TX-P37S20E to plazma.. Sam nie moglem sie polapac, to kwestia tylko jednej "wcibionej" w srodek literki :) Faktycznie, o kiczowatej czerni tez sie troche nasluchalem.. Ale ma on mimo wszystko cala game zalet (kiki o nim pisal w pozytywnym swietle)
 

WuMike

New member
Bez reklam
No możesz się nie zgadzać ale to nie zmieni faktu że rację mam ja - kupisz 37 to na naklejce z tyłu będziesz mieć symbol "l" czyli panel od lg (spva to "k"). Gdybym tego nie był pewien to bym nie pisał, sprawdzałem sam, sprawdzali inni z avsforum: LCD -matrices,differences and what models are placed - AVForums.com a do tego na greckiej stronie był "teardown" czyli foty ze środka tv. To że się srebrzy to nie ma nic do rzeczy - dokładnie tak samo zachowywała się moja 37x3030 która też miała panel od lg. Dlatego jak toshiba to imo tylko w rozmiarach 40 lub 46 (czasem też 32) bo to gwarantuje panel spva od s-lcd.
Bynajmniej nie. Toshiby 40 lub 46 cali to takze matryce od AUO, czyli A-MVA. Pytanie której generacji, bo tego nie jestem w stanie dociec.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Nie kombinujcie z tą odległością. 3 cale to niewiele, to nie są 3 cale w bok czy w górę, to są 3 cale po przekątnej. Toż to nic. Z 2 metrów będzie git dla 40, żebyście potem nie mówili że kupiliście za mały :p Bierzcie 40, dobrze radzę.
 

maciek26

New member
hehe ;) Harris, ty mierzysz 2 metry od siedziska, ja mierze 2 metry od glowy...... I to niecale :> Dalej sadzicie ze 40" bedzie odpowiednie? ;/ wstepnie mialo byc 32
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ujmę to tak: tv który jest zbyt duży da się jakoś inaczej postawić/zawiesić,wyżej lub niżej itp. a zbyt małej przekątnej już się nigdy nie powiększy, na dodatek telewizory "maleją" z każdym tygodniem używania - mnie kiedyś tv 37 wręcz przytłoczył więc go sprzedałem by wrócić do 32 ale teraz w tym samym pokoju 37ka po 3 miechach użytkowania jest już dla mnie za mała. Dodatkowo różnica cenowa jest tak mała że aż żal by mi było teraz kupić mniejszy - raczej bym kombinował jak tu pokój inaczej zaaranżować:razz:.

p.s. Obczajałem dzisiaj ponownie dosyć długo 40xv733, 40sl733 (led) oraz 37xv733 i muszę przyznać że 40stki to kapitalne tv (jutro zamawiam hehe) ale wersja 37 z panelem lg odstaje pod względem kontrastu (czerni głównie) bardzo. Jeśli już musicie Panowie wziąć 37 to polecam samsunga 37c550/650 lub b650/550 albo sony 37ex400/500 bo tam są panele t370hw03 amva3 (sam mojego rozebrałem żeby sprawdzić heh) a są to matryce na równi z spva slcd (jedyna różnica na korzyść spva to fakt że pod duuuużym kątem czerń się robi szara a na amva3 lekko granatowa, kontrast, kolory i wszystko inne bok w bok są identyczne - sprawdzałem).
 
Do góry