46XV625DG problem z HDMI

lap-topy

New member
proszę o pomoc jak ustawić żeby po włączeniu dekodera telewizor przełączał się na sygnał z tunerka po kablu HDMI
czyli ogladam 1 czy TVN z anteny analogowej włączam dekoder po HDMi i tV przełącza mi się automatycznie ( tak jak to ma miejsce po eurozłaczu)
Dzięki
 

JackS.

New member
Bez reklam
proszę o pomoc jak ustawić żeby po włączeniu dekodera telewizor przełączał się na sygnał z tunerka po kablu HDMI
czyli ogladam 1 czy TVN z anteny analogowej włączam dekoder po HDMi i tV przełącza mi się automatycznie ( tak jak to ma miejsce po eurozłaczu)
Dzięki
Jaki dekoder?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Aby po włączeniu tuner satelitarnego telewizor automatycznie włączył się i przełączył na wejście HDMI, do którego podpięty jest ten tuner, oba urządzenia musiałyby obsługiwać funkcje CEC. Twój telewizor pewnie ją obsługuje, ale ten Globo raczej nie. W każdym razie słowo CEC (lub Consumer Electronic Control) nie pojawia się w jego instrukcji obsługi.

Podobnie denerwowało mnie, że moja wersja PS3 też nie prowadziła CEC. Problem rozwiązał mi odpowiedni kabel HDMI. Tu masz do niego link.
 

Horhe Ortega

New member
Działa on już z n-turbo - bo widzę że masz? Moim zdaniem to spory wydatek do przemyślenia.Gdy działanie tej funkcji wiąże się z pewnym spowolnieniem , to człowiek się zastanawia czy mimo wszystko nie stosować "metody konwencjonalnej".Co innego przy poważnych kłopotach z HDCP.Tu taki kabel(zwykłe I-HDMI bez CEC) może się okazać niezastąpiony.Z drugiej strony myślę , że tak nie powinno być-ale cóż.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Działa on już z n-turbo - bo widzę że masz?
Jego funkcja CEC - nie. Z turbo działa identycznie jak normalny iHDMI. Wg producenta funkcja CEC działa z wszystkimi białymi nboxami (włącznie z tym HD na kartę) i czarnymi z dyskiem 250GB, ale nie z tymi, które mają zainstalowany dysk 500GB.

Moim zdaniem to spory wydatek do przemyślenia.Gdy działanie tej funkcji wiąże się z pewnym spowolnieniem
Spowolnieniem? Gdy telewizor jest zgaszony i włączę pilotem konsolę, to telewizor zaczyna załączać się natychmiast - jeśli jest jakieś opóźnienie to jest to ułamek sekundy.

Gdy oglądam na tym telewizorze n-kę (z 2-giego wejścia HDMI) i włączę konsolę, to telewizor przełącza się na wejście z konsoli w ciągu mniej więcej jednej sekundy.

Tylko gdy gaszę konsolę, to jest pewne opóźnienie (kilka sekund) zanim telewizor się automatycznie wyłączy, ale to jest OK. Oczywiście telewizor nie gasi się, jak wyłączam konsolę gdy aktualnie oglądanym programem jest program z n-ki.
 

Horhe Ortega

New member
Jak chcesz na Philipsie oglądać n-kę , a wszystko jest wył. to oba urz. musisz wł. z pilotów a dodatkowo uruchomienie TV-włączy PS3(możliwe że zbędnie)?Innym razem ,gdy gasisz konsolę , nie wyłączy ona TV ale pod war. że już ogl. program z n-ki.Trzeba jakoś do tego doprowadzić(czy wystarczy fakt włączonego uprzednio tunera?).Ja mam akurat B650/blu Philips i obraz(plansza HOME) uzyskam ~10s prędzej metodą tradycyjną niż z CEC-~30s.Zysk wynika chyba z tego , że TV uruchamia się bez czekania na sygnał z uruchamiającego się dopiero blu.W takim układzie pozostaje jeszcze opcja auto standby w tym blu.Co lepsze-ciężko mi stwierdzić:"Zysk jest bratem straty".
 
Ostatnia edycja:
Do góry