Toshiba 46xv635d buczenie

rammstein75

New member
Witam szanownych forumowiczów mam pytanie: w mojej tośce po podłączeniu urządzenia przez kabel euro, czy to dekoder sagem sd od cyfry czy dvd manta słychać buczenie z głośników tv . Jeżeli jest odtwarzany film przez usb wszystko jest ok. Drugie pytanie czy czas reakcji matrycy 8ms w tośce nie jest za długi, przy oglądaniu meczy na cyfrze obraz trochę smuży, a może to wina słabego dekodera od cyfry.
 

Picuszek

New member
Czas reakcji na poziomie 8ms w niczym nie przeszkadza jeśli twój TV posiada odświeżanie 100Hz :smile: Według mnie to smużenie oraz buczenie jest zdecydowanie winą słabego dekodera oraz kabla Euro (który ma się nijak do jakości HDMI).
Zainwestuj w porządny tuner z cyfrowym wyjściem sygnału a twoje problemy znikną jak ręką odjął :D
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Czas reakcji nie ma dużego znaczenia(8ms reakcja najwolniejszego piksela),ponieważ obróbka przez procesor zajmuje około 60ms. Co do smużenia, to sprawdź opcję "wygładzony" dla M100HD, jest to system aktywnego tworzenia nowych środkowych klatek w scenach dynamicznych. Jeśli to nie pomoże, to wina jest kabel, gdyż Tv ten ma razem z sonym najlepszy system eliminacji smużenia:) Buczenie jest spowodowane kablem euro niestety. Po przejściu na połączenie HDMI z dekoderem, buczenie zanikło(na innym modelu).
 

kapsell

New member
Bez reklam
Mozna miec dobry tv a z kiepskim dekoderem bedzie kicha...
Ogolnie rzecz biorac z mojego doswiadczenia: cena dekodera wyznacza jego jakosc (ogolnie, nie wdajac sie w szczegoly bo sa wyjatki)
 

Horhe Ortega

New member
Na początek lepiej wypróbować inny kabel (nie koniecznie drogi tylko po prostu inny) i pomyśleć może też o innym źródle dźwięku niż wbudowane głośniki TV.Im dany TV lepiej skaluje SD-tym mniej na plus może wnieść tuner HD własnym skalowaniem.Chyba że chodzi o kanały HD.
 
Do góry