Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

Sivle

New member
witam wszystkich,

przyznam się bez bicia, że od jakiegoś czasu przymierzałem się do zmiany telewizora i w zasadzie rozstrzygnięcie dylematów znalazłem właśnie na tym forum. Mój wybór został ograniczony do 2 modeli:
1.Toshiba 37xv635
2. Samsung LE40C650

i tutaj nagle pojawia się promocja mm - tytularna Tosia za 2,5kPLN. Za wiele nie byłem w stanie w necie znaleźć, poza tym, że jesto to 100Hz i ma matrycę 6ms.

Czy może ktoś ze znawców tematu może powiedzieć coś więcej na temat tego modelu, bądź też serii XV733 w ogóle??

Z góry dziękuję.

Pozdraiam,
Sivle
 

Sivle

New member
hmmm, wyglada na to, że z braku odpowiedzi, będę musiał przetestować telewizorek na żywym organizmie, czyli sobie...
Jak mi się uda, to dziś lub jutro idę do mm na zakupy.

Tym niemniej, jakby znalazł się ktoś skłonny pomóc, to będę dźwięczny (wszelkie opinie nt tego modelu mile widziane). ;)

Pozdrawiam,
Sivle
 

Sivle

New member
niestety nie wiem, jak jest z polityką forum odnośnie reklam (mam nadzieję, że nie zostanę wycięty :D), tym niemniej telewizor był widziany na billboardach Media Markt we Wrocławiu - cena 2499 (lub coś koło tego).
 

Sivle

New member
Witam ponownie,

obecnie jestem już "szczęśliwym" posiadaczem tego modelu. Dogrywkę urządzałem między tą Tosią a wspominanym Samsungiem C650. Czemu Toshiba (moje subiektywne odczucia):
1. bardziej naturalny kolor i brak tej cukierkowatości
2. matowy ekran (mam pewne opory przed ekranami typu glare)
3. coś nowego i nieznanego (żyłka hazardzisty) :mrgreen:

I niestety od razu muszę wspomnieć - nie miałem jeszcze fizycznie czasu na poważniejsze testy- udało mi się obejrzeć Shrek'a na DVD i tyle :-(. Jakieś testy z komputerem, BD lub zwykłym sygnałem SD muszę odłożyć na później w związku z koniecznością wyjazdu.

Pozdrawiam,
Sivle
 

danch

New member
I niestety od razu muszę wspomnieć - nie miałem jeszcze fizycznie czasu na poważniejsze testy- udało mi się obejrzeć Shrek'a na DVD i tyle :-(. Jakieś testy z komputerem, BD lub zwykłym sygnałem SD muszę odłożyć na później w związku z koniecznością wyjazdu.

A mozesz sprawdzic czy wystepuje problem z dzwiekiem, ktory neka rodzine xv/zv 6xx ?
Tzn. podpinasz sygnal po hdmi bez uzycia ampli, telewizor ma grac wlasnymi glosnikami. Po dluzyszm okresie nieprzerwanej pracy - pare godzin - pojawia sie dziwne echo/ znieksztalcenie dzwieku. Problem znika po przelaczeniue tv na inne wejscie hdmi lub na sygnal z anteny po czym powrot do uzywanego wczesniej hdmi.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Zlepek podstawowych informacji
100Hz z tworzeniem nowych klatek
1mld kolorów
50000:1 kontrast dynamiczny
5000:1 kontrast statyczny!
Czas reakcji matrycy 6ms.
2x10W ONKYO
Dolby Volume(wyciszanie reklam)
Sound Navi(Specyfika ustawienia dźwięku w wiszącym i stającym telewizorze)
AutoView
New Resolution+
DLNA
LAN TERMINAL
USB-jpeg tylko :(
Slot kart SD
4 HDMI o czasie oczekiwanie 1sek.( HDMI 1.4 Instaport)
Wireless ready
Kompatybilny z Windows 7
Błyszcząca matryca
Dostępny będzie w rozmiarach: 32, 37, 40 i 46cali.
Max zużycie prądu 114,4W
 

Sivle

New member
Szanowni Koledzy (Koleżanki tym bardziej :-D) - pax... Nie miałem możliwości przetestować, bo jak wspominałem musiałem wyjechać.
Jedyne co mogę na ten czas powiedzieć (co zdążyłem sprawdzić w zeszłym tygodniu), to na temat źródeł sygnału:
1. USB - divx z pendrive żaden nie poszedł (avi), próbowałem mkv i też nie, wygląda, że chce tylko jpeg (co jest skandalem, bo divx chodził już spod xv635);
2. zwykły scart (DVD, stary dobry x-box) - bardzo przyzwoicie, ustawienia obrazu według uznania, ale nawet na predefiniowanych wygląda dobrze, wszystko do ustawienia, dźwięk czysty - ale porównuję ją z moim starym Samsungiem (jakieś LCD 26 cali, jeszcze z 2006 roku), więc jak wiadomo daleko do obiektywizmu;
3. komputer (DVI-HDMI i VGA-VGA) - nie testowany;
4. zwykłe SD - nie testowany (jestem w fazie remont/przenoszenie się, więc docelowo będzie)
HD (np jakiś BD po HDMI) - nie testowane.

Dodatkowo lekko irytuje mnie zakres działania pilota - tylko na wprost, ale ponoć to przypadłość Toshiby.
Jeszcze jedna uwaga - z tą błyszczącą matrycą to bym się nie upierał - o ile kojarzę, to jest ona matowa.

Pozdrawiam,
sivle


up up up up up up :)
 

tdigdtd

New member
Panowie, czy jest telewizor o takich parametrach i podobnej cenie który potrafi odtworzyć mkv oraz mp4 z urządzenia na usb?

Pozdro all
 

MajkiMajk

New member
Witam,

czy znalazł ktoś jakieś testy tego modelu? Jestem nim zainteresowany wprawdzie w wersji 37" ale jakiś test i opinie by się przydało przeczytać, dzięki za odpowiedzi.
 

RAISER

New member
No cóż, możliwości multimedialne tej nowej Tośki w porównaniu do konkurencji są wręcz żałosne :? Co to w ogóle ma być Ja się pytam ?! No i do tego jeszcze taki głupi kłopot z pilotem... hmm no Ja raczej nie jestem zainteresowany tym modelem Toshiby.
PS. Chociaż muszę przyznać że ten wyśrubowany kontrast statyczny dosłownie niszczy system :shock: To chyba absolutny rekord w tej dziedzinie! SZACUN :smile:
 
Ostatnia edycja:
Do góry