Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

RAISER

New member
To ja już jestem kompletnie zdezorientowany :x To jak to w końcu jest, działają filmy przez USB czy nie ?!
Ja muszę to wiedzieć ! I jak to jest z tymi kątami oglądania na tej Tosi, dobre są czy nie ?!
 
Ostatnia edycja:

marcinpolniak

New member
Mam już ten TV.
Super skalowanie SD do tego bardzo dobra jakość w HD. Bardzo dobre podświetlanie, spokojnie można przeglądać stronki, brak tzw. cloudingu.
Z minusów:
1. Nie mogę uruchomić obrazu z lapka w Full HD przez RGB i ogólnie mam trudności z ustawieniem dobrej rozdzielczości ale to pewnie wina lapka. Z kompa przez hdmi idzie pięknie.
 
Ostatnia edycja:

sawcio

New member
- marcin, napisz proszę jak matryca odbija to co wokół niej. Czy to jest półmat, czy jednak "lustereczko"? Mam blisko okno na zachód i słoneczko w lecie zagląda pięknie do mojego pokoju i mam stracha przed dużymi refleksami.
 
Ostatnia edycja:

tumta

New member
DIVX USB - nie czyta, mp3 tez nie czyta przez USB

W tym niemieckim opisie jest wersja 40xv733G. Nie wiem czy ona sie różni od 40XV733. CO oznacza literka G? Fakt jest taki że 40xv733 nie czyta przez USB nic innego jak JPEG. Nadal upieram się że to kwesta firmware. Czytałem na tym forum o Samsungach, w których fabrycznie są blokowane pewne funkcje i mozna je odblowac w jakis sposób - tak własnie bylo podobno z pewnym modelem Samsunga który czytal podobnie jak ta toska tylko JPEG przez USB, ale po jakis przeróbka w service menu udawało sie odblokowac inne funkcje. Toshiba mnie popularna i mniej info w necie o jakich kolwiek sposobach przeróbki wzbogacenia funkcjonalności.
 

josephson

Member
Znaczenie tych liter w oznaczeniach modeli Toshiby było już wiele razy na forum. Z tym, że w tej chwili nie pamiętam które to tematy. Literki w modelach oznaczają rynki przeznaczenia, tj do jakiej części Europy w tym wypadku.
 
Ostatnia edycja:

marcinpolniak

New member
Matryca jest matowa, nie wiem jak wygląda półmat ale połysk to to nie jest, ja mam okno od północy więc nie mogę powiedzieć jak zachowuje się pod słońce.
 

filip_efes

New member
Wiadomo kiedy bedzie test? Czy moze juz jest ? :D raz mi sie wydawalo ze widzialem, ale teraz go znalezc nie moge, wiec to moze byl jakis inny test. A bardzo chce zobaczyc ten telewizorek, bo mysle nad jego kupnem ;)
 

szymon247

New member
A ja mam pytanie o input lag (i lag przy włączonych 100hz) oraz motion resolution (smużenie). I czekam na pełny test oczywiście ;) Cena bardzo atrakcyjna.
 

perc

New member
A ja mam pytanie o input lag (i lag przy włączonych 100hz) oraz motion resolution (smużenie). I czekam na pełny test oczywiście ;) Cena bardzo atrakcyjna.

Co do laga tez jestem ciekaw. Poprzedni model (xv635) miał w zwykłym trybie 43 ms , ale w game mode tylko 20. (Podaję za avforums.com, recenzja 46xv635d).
W Polsce laga zmierzyć nie potrafią. :)

 

wsa

New member
No panowie posiadający ten model, jak to w końcu jest z tymi divxami, czyta z usb czy nie, kiki piszę, że tak, a chyba 3 osoby pisały, że nie.
Cena bardzo atrakcyjna i to mnie troszkę martwi.
 

RAISER

New member
Tumta, powiedz proszę jak to jest z tymi kątami oglądania na tej Tosi, zarówno w poziomie jak i w pionie ?
Tylko proszę o szczerość bo dla mnie to akurat ważna kwestia :)
 
Ostatnia edycja:

MajkiMajk

New member
A ja poproszę o sprawdzenie w miarę możliwości ile prądu pobiera ta Tosia 40" w normalnej pracy i czy jet i jak się sprawuje tryb eco, jakość obrazu i pobór prądu.

Edit.

Pytanie nieaktualne właśnie zauważyłem, że wgrał się test Kiki-ego odnośnie tej Tosi
 
Ostatnia edycja:

ftb

New member
kto kupił niech nie czyta

Wszystkim, którzy rozważają zakup 40XV733 chcę dać do przemyślenia pewne moje spostrzeżenia. W gąszczu wielu modeli zwróciłem na niego uwagę z powodu błędu na pewnej wyszukiwarce cen(eo), gdzie do dzisiaj jest błędnie zaklasyfikowany jako LED z ceną LCD (hehe). W sklepach sieciowych jeszcze go nie było, więc zacząłem szukać info w necie i tak trafiłem na to forum. Po przeczytaniu Waszych opinii i zamieszczonego tu testu jeszcze mocniej ustawiłem na niego celownik. Wreszcie go trafiłem w sklepie sieciowym na ścianie Toshiby, obrazek wydał mi się niezły, z dobrą ostrością, czystymi kolorami i wyraźnie poprawionym kontrastem w porównaniu ze starszymi Toshibami wiszącymi obok. TV ok, choć bez bajerów, z usb tylko jpeg. Pomyślałem za tę cenę może być. W drugim sklepie sprawdziłem obrazek nie z blueray'a , a z tunera sat i wydał mi się poprawny. W zasadzie już byłem zdecydowany na zakup tego modelu, ale ja długo podejmuję decyzję i tak trafiłem na Ostrobramską do nie dla idio... A tam na 10 Toshib 3 sztuki (w tym seria 733 i 685, czyli nowe) pięknie pulsowało. Jest to do sprawdzenia. Panowie zrzucili winę na złą instalację, ale ja przełączałem kabelki i na innych nie pulsowało. Tak się wyleczyłem z Toshiby i w ogóle z LCD z lampami. Wg. mnie warto zapłacić więcej za LCD LED (kontrast, żywotność) lub poczekać na ich obniżkę. A teraz pytania:
1. czy może być dobry 40" tv za 2200zł? Wg. mnie Toshiba zaoszczędziła nie tylko na multimediach, ale też na lampie lub układzie jej zasilania, żeby na maxa zejść z ceną, zresztą to samo widziałem na Samsungach 50Hz serii 5, żeby być uczciwym problem ten widziałem tylko w jednym sklepie,
2. dlaczego do dziś nie ma tego modelu na polskiej stronce producenta?
3. co z tym dźwiękiem? przeczytajcie komunikat na stronce o serii 635 i 685.
Nie mówię na 100%, że 40XV733 jest zły, wszystko ma swoją cenę i być może będzie wielu zadowolonych. Wahającym się polecam sprawdzenie tego co napisałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/52681-toshiba-40xv733-test.html - tu jest test

Z całą pewnością tak jest skoro nawet oglądany telewizor z odległości 1,5 m zwykłego sygnału
daje taki efekt końcowy.
012_P1110808.JPG
 

ftb

New member
Pulsowały tzn. migotało podświetlenie matrycy, tak jak pulsuje czasem stara świetlówka, którą w istocie jest lampa CCFL. Częstotliwość tego strobo to było na oko z 5Hz i chyba takie coś w domu to pewna wizyta u okulisty. Może to model disco.
Pytał ktoś wcześniej o kąty oglądania i pracy pilota. Tu jest jak najbardziej w porządku.
 
Do góry