Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

sawcio

New member
-destructor- tak, mam kilka obrazków jpg z tego co można znaleźć na necie i pochodzących z programów do kalibracji. Jednak powtarzam, to co nie mogę zaakceptować to poziom świecenia koloru białego, żółtego, pomarańczowego,... Są one jakby bardziej intensywne, nie mogę je "przygasić" do poziomu kolorów innych. Nawet gdy zredukuję ogólne podświetlenie one zawsze "wyłażą" ponad inne, dominują, "żarzą się", rzucają się w oczy swoją większą jaskrawością, przesadną nienaturalnością. Nie p o d o b a mi się to. Nie widziałem tego efektu na wielu innych tv lcd. Może to głupio brzmi , co piszę powyżej, ale ja to tak odbieram.
 

temek75

New member
-destructor- tak, mam kilka obrazków jpg z tego co można znaleźć na necie i pochodzących z programów do kalibracji. Jednak powtarzam, to co nie mogę zaakceptować to poziom świecenia koloru białego, żółtego, pomarańczowego,... Są one jakby bardziej intensywne, nie mogę je "przygasić" do poziomu kolorów innych. Nawet gdy zredukuję ogólne podświetlenie one zawsze "wyłażą" ponad inne, dominują, "żarzą się", rzucają się w oczy swoją większą jaskrawością, przesadną nienaturalnością. Nie p o d o b a mi się to. Nie widziałem tego efektu na wielu innych tv lcd. Może to głupio brzmi , co piszę powyżej, ale ja to tak odbieram.

spróbuj ze strony gwarancyjnej, zgłoś usterke
 

josephson

Member
Witam wszystkich,
też jestem szczęśliwym posiadaczem 40xv733. Ciągle jednak mam problem z kolorami - nie są takie jak mogą być, a na pewno może być lepiej. Kalibracja "na oko" niewiele pomaga. Zastanawiałem się nad innymi możliwościami tj. wynajęcie kogoś (woj. dolnośląskie), zakup kolorymetru. Co Wy o tym myślicie??
 

destructor

New member
Bez reklam
Myślę, że cały szkopuł tkwi w ustawieniu poszczególnych barw. Strona 28 angielskiej instrukcji - Advanced Picture Settings -> Base Colour Adjustment gdzie można dla każdego koloru ustawić Hue, Saturation i Brightness i to nie tylko dla 3 bazowych kolorów.
Następnie temperatura kolorów - Advanced Picture Settings -> Colour Temperature.
W Expert Mode jest możliwe wyłączanie kolorów czerwonego, niebieskiego i zielonego celem ich lepszego dopasowania - Advanced Picture Settings - Expert Mode.
Poza tym wiele innych ulepszaczy/funkcji związanych z obrazem jest opisanych w instrukcji.

Próbowałeś sawcio? Choć bez kolorymetru to cienko to widzę.
 
Ostatnia edycja:

josephson

Member
Ja osobiście kalibrowałem przy użyciu płyty i faktycznie rezultaty są niezłe. Wykorzystałem również możliwości regulacji kolorów 3d i to daje najlepsze rezultaty, ale ciągle to wszystko na oko było robione.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Ta biel została pewnie sztucznie podbita, na potrzeby polskiego rynku, gdzie większość TV sprzedawanych to przejaskrawione Samsungi...
W trybie AutoView świeci bardzo naturalnie.
 

temek75

New member
też chwale sobie tryb Auto View - świetna sprawa, narazie jedyna rzecz jaka mnie irytuje w tym TV to niesamowite (jak dla mnie) oczekiwanie 15 sek. na zał. :?
 

albercik13

New member
też chwale sobie tryb Auto View - świetna sprawa, narazie jedyna rzecz jaka mnie irytuje w tym TV to niesamowite (jak dla mnie) oczekiwanie 15 sek. na zał. :?

Dla mnie to nie problem bo około tyle czasu odpala PACE HD Cyfry.Auto View jest dobry i cała reszta ustawień też skuteczna.Nie mam żadnych narzędzi do kalibracji ale ustawiając na oko :)hihi:eek:ba oki) jestem zadowolony z obrazu i moja ładniejsza połowa także.Dzisiaj zgrałem TV z komputerem po zwykłym kablu analogowym i jest obraz super.
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Włącza się tak długo z powodu połączenia przez HDMI. Myślę, że konkurencyjne TV włączałyby sie tak samo długo. Jak odepniesz wszystkie kabelki od TV, odpalibłyskawicznie:p
 

MrCinek

New member
Czy testowal ktos ten TV na xbox360 ?
chodzi mi o input lag , smużenia itp ... kontury postaci i ogolne wrazenia

Zastanawiam sie czy wziac te Toshibe 40 calowa czy lepiej wziac Sharpa LC-32LE705 ...
Przeznaczenie glownie xbox360 oraz sygnal SD ...
 
Ostatnia edycja:

ferry87

New member
witam
chcialbym sie dowiedziec jak polaczyliscie laptopa z 40xv733?
podlaczylem kablem rgb , lecz na tv wyskoczylo ze nie obsluguje takiego formatu.
mial moze ktos taki orzypadek? wiecie jak inaczej to rozwiazac?
 

albercik13

New member
Mnie taki komunikat się wyświetlił.Jak uruchamiałem system operacyjny kompa to obraz był tylko przez kilka sekund gdy wyświetla się logo Windows- a potem właśnie to.W instrukcji obsługi ściągniętej ze strony Toshiby masz formaty i trzeba pod jeden z nich skonfigurować kartę graficzną.Po tym śmiga mi idealnie.
 

ferry87

New member
chodzi mi o podlaczenie tv jako monitora
wiec zaraz poszukam tej instrukcji, bo w zalaczonej do tv nie bylo nic na ten temat
 
Do góry