Toshiba 46SV685 - test , wszystko o serii SV

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A ja mysle ze jeśli chodzi o bełkot to kolega Koala myslal np o tym :

" Więcej niż tylko do telewizji

Zaprezentować swoje zdjęcia i filmy w domu na telewizorze i uczynić ją do cyfrowych szaf grających. Telewizory LCD firmy Toshiba oferuje wiele sposobów na to, multimediów cyfrowych, takich jak odtwarzania zdjęć, filmów i muzyki. Dzięki różnorodności opcji połączeń pozwala na podłączenie urządzenia multimedialne i komputera bezpośrednio do telewizora. " No nie jest to po polsku musicie przyznac.
 

michalmichalmic

New member
A Ja uwazam ze katy SV ma bardzo dobre bo przeciez ten panasonic na zdjeciu to chyba plasma a przeciez plasmy sa wolne od problemow z katami wiec katy SV sa całkiem całkiem stawiajac go obok plasmy panasa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tomek Koko - sorry masz rację.
Test powstaje kilka/ kilkanaście dni . Notatki są robione w strefie przedsionka.
I robione są w formie notatek i skrótów myślowych. Więc nie zawsze są gramatyczne i czasami w ogóle bez składu i sensu.
Dopiero jak się obrabia - to się poprawia i systematyzuje.

Z komputerem jak się podłącza to trudno napisać coś więcej - albo gra i czytelność jest extra albo nie - jak to miało miejsce w przypadku Philipsa.

Natomiast jeszcze dopiszemy współpracę z grami , porównania z innymi telewizorami - ale za jakiś czas . Bo się sprzedały i nie ma ich po prostu na stanie.

Jeśli chodzi o jakość zdjęć - to aparat do tych ujęć wybieraliśmy dość długo
I z cała odpowiedzialnością mogę przekazać że zdjęcia zawsze oddają charakter testów. Kto był na teście ten wie o czym mówię.
Kto nie był zapraszam w dowolnych dniach i dowolnych godzinach.
 

chrup

New member
Kiki - zrozumiałem, że na Europę i na Amerykę w Toshibie produkują różne fabryki, co by wiele tłumaczyło.
Z całego testu amerykańskiej wersji najbardziej mnie hmmm... zaciekawiły takie rzeczy:
- ogromna zmiana temperatury barwowej w zależności od jasności (za ten parametr Toshiba dostała 0 (zero)
- niewidoczny efekt 200Hz (z włączonym i nie gra tak samo),
- średnia płynność ruchu poziomego,
- średnie skalowanie SD do HD
- średni głos

Trzy ostatnie sprawy w Twoim teśćie ocenione zostały bardzo dobrze (i żeby nie było niedomówień - ja wierzę w rzetelność testu), interesują mnie dwie pierwsze, bo o tym akurat w teście nie ma mowy:
- czy odcień szarości się zmienia (w zależności od stopnia szarości)?
- jak skutecznie działa 200Hz Toshiby?
Te telewizorki chyba jednak mają inną elektronikę, choć matryca być może ta sama.

Kiki - i odpowiedz na maila, którego Ci wysłałem:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Matryca to jak rama do samochodów. Masz Opla i Volvo. Masz najprostrzy model i wypasiony ? Który wybierasz ?
I czy wówczas rama ma wpływ na komfort jazdy między nawet tym samym modelem wyposażonym standardowo a wypasionym ?
 

chrup

New member
To prawda, ale akurat zależność temperatury barwowej od jasności może (ale nie musi) pochodzić od matrycy własnie...
Wiesz może od kogo Toshiba bierze matryce do tej serii?
No i jak z tą szarością i 200Hz??
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
Włoski test przedstawia; panel 55cali produkcja samsung taki sam jak w samsungu 55cali956. Wiec o panel sie nie martwie chcialbym jeszcze potwierdzenie czy 46cali jest samsunga. A pomyslcie jakby zdoła inaczej wyszly wyniki testów jezeli wersja USA ma inny panel np.LG 55cali albo jeszcze inny albo 46cali jest innego producenta a 55cali samsung i juz testy obu miałyby zupełnie inne wyniki i jak tu porównywac testy i wersje z Usa i Europy albo modele jednej serii ale z matrycami róznych producentów. Na razie wiemy na 100proc 55cali to panel samsung(włoski test widac na zdjeciu).


Czy sa juz jakies SV w Polsce z gwarancja Toshiba Polska? np. KIKI u ciebie?

W innym watku napisane ze SV z pol gwarancja w MM i MY pierwszy to oczywiscie nie dla idiotów ale drugi nie znam chyba? prosze o prywatna wiadomosc co to za skrót?

Czy ktos widział SV w MM i po ile jest 46 lub 55cali? Wazne bo chce ocenic po ile moze byc w akcji bez VAT.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
kiki napisał:
....
kola01
Mógłbym powiedzieć brzydko - ale nie powiem.
Zapytam tylko czy widziałeś ten telewizor przy pracy ,jeśli tak to gdzie skoro tak profesjonalnie wypowiadasz się o nim i czy poświęciłeś mu kilka godzin ?
Czy skalibrowałeś telewizor?

I napisz jak było na nurkowaniu na Malediwach ?


teraz kąty boczne w towarzystwie :
lewy górny - Sharp LE 600
prawy górny Panasonic S10
Lewy dolny Samsung B 6000
Prawy dolny Toshiba SV 685
001_P1050506.JPG


Kąty boczne Toshiba SV
017_P1050334.JPG



i napisz proszę co uważasz za bełkot ?

Kiki, czytaj ze zrozumieniem. Przecież wyrażnie napisałem, że bełkot dotyczy Twojego opisu złącza USB. Cytuje fragment Twojego testu:
kiki napisał:
Więcej niż tylko do telewizji
Zaprezentować swoje zdjęcia i filmy w domu na telewizorze i uczynić ją do cyfrowych szaf grających. Telewizory LCD firmy Toshiba oferuje wiele sposobów na to, multimediów cyfrowych, takich jak odtwarzania zdjęć, filmów i muzyki. Dzięki różnorodności opcji połączeń pozwala na podłączenie urządzenia multimedialne i komputera bezpośrednio do telewizora.

MUSIKBOX​

Telewizji, JUKE

Cyfrowych plików muzycznych, można również odtwarzać w salonie - prawo na swój nowy telewizor LCD. Wystarczy podłączyć kartę pamięci lub dysk twardy USB na każdym porcie. Już teraz możesz przeglądać za pomocą pilota zdalnego sterowania plikami muzycznymi i odtwarzać wybrane z nich. Na standardowych pamięci flash USB o pojemności gigabajtów pasuje dobrze i jak 250 utworów, 250 komercyjnie dostępnych gigabajtów dysku twardego USB zapewnia miejsce na ponad 60.000 piosenek. Odpowiada to dobry 4000 płyt CD lub 170 dni non-stop muzyki....
Czy to nie jest bełkot? No ale ok. Już się zdążyłeś wytłumaczyć.

A jeśli chodzi o kąty boczne to może to tylko wina wykonania zdjęcia. Na kolorowych obrazach tego może nie widać ale na prezentacji czerni, tancerz pod kątem jest lekko rozmazany. Na zdjęciu na wprost jest lepiej. Widać to np na stopach tancerza i nie jest to efekt halo bo postać "wewnątrz" jest też mniej wyraźna. A co z jakością obudowy, co z refleksami na szybie?


Na Malediwach żałuję ale nie byłem. Telewizora nie widziałem na żywo więc nie mogłem go skalibrować. Swoją opinię opierałem wyłącznie na Twoich zdjęciach i nawet podawałem na jakich (w końcu to test otwarty).

I nie unoś się, doceniam Twoją pracę i mam nadzieję, że się mylę co do tych kątów jak i innych detali, bo sam jestem zainteresowany tym LCD.
 
Ostatnia edycja:

michalmichalmic

New member
Zjecia do testu wyszły troche nie ostre np. porównywałem ze zdjeciami z testu 9704 no i nie da sie z powodu problemow z ostroscia zdjec w tescie toshiby, no zdarza sie trudno przeciez zrobic tyle zdjec przy roznych syganałach na tv to pewnie cale godziny wiec poprawianie i robienie od nowa niestety nie ma sensu.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
michalmichalmic napisał:
Zjecia do testu wyszły troche nie ostre np. porównywałem ze zdjeciami z testu 9704 no i nie da sie z powodu problemow z ostroscia zdjec w tescie toshiby, no zdarza sie trudno przeciez zrobic tyle zdjec przy roznych syganałach na tv to pewnie cale godziny wiec poprawianie i robienie od nowa niestety nie ma sensu.

Ok. Wierzę więc na słowo, że SV685 ma dobre kąty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
porównując do innych modeli - kąty ma lepsze.
Czerń nie jest jak w Kuro - ale jak na LCD jest bardzo dobra.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A nie macie wrażenia, że kolory Toshiby są jakieś ponure? Przez kilka minut przeglądałem zdjęcia z testu i zastanawiałem się, co im brakuje? Ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Niby ok ale czegoś brakuje. Późnej sprawdziłem zdjęcia testu Philipsa 46pfl9704H/12 (TEST OTWARTY) i od razu zauważyłem różnicę. W philipsie kolory są bardziej soczyste, bardziej ciepłe bardziej wesołe. Aż miło popatrzeć. Nawet prezentacja czerni z tancerzem pokazuje, że w Philipsie tancerz ma ciepły, jasno - brązowy kolor skóry. Toshiba pozamieniała to na odcienie bliskie szarości.
Mam dobry, duży monitor na matrycy IPS i widzę wyraźnie różnice w jakości kolorów. Ale może winny jest aparat lub oświetlenie pomieszczenia przy robieniu zdjęć do testu bo zakładam, że przeprowadzona kalibracja wyeliminowała różnice w nastawieniach obrazu obu LCD.

Możesz się odnieść Kiki do tego co napisałem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to osiągniesz bez problemu jak podniesiesz wartości w menu.
Kalibracja łagodzi "Obyczaje" .
I w tej klasie polecam prezentację w domu kupującego - sam najlepiej oceni jakość dla własnych potrzeb.
 

kapsell

New member
Bez reklam
ZV vs SV

KIKI mam pytanie: ostatnio wystawiles bdb recrencje modelowi zv. Jakbys porownal krotko oba tv? Wiadomo ze sv to led i parametry o wiele lepsze ale cena na dzien dzisiejsz wieksza o ok. 3000pln. Z gory dzieki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sorry - ale nie da się porównać tych modeli - brak podstaw .
To tak jakby porównywać Małego Fiata z Toyotą Avensis
 

MAdam

New member
kiki napisał:
sorry - ale nie da się porównać tych modeli - brak podstaw .
To tak jakby porównywać Małego Fiata z Toyotą Avensis
Tzn, że mały Fiat (ZV) dostał w teście 114 pkt na 140(ideał). To jak nazwać modele bez metabrain i resolution+ ? Rowerem ?
 

kriswas

Member
Bez reklam
MAdam
Cytat:
Napisał kiki
sorry - ale nie da się porównać tych modeli - brak podstaw .
To tak jakby porównywać Małego Fiata z Toyotą Avensis

Tzn, że mały Fiat (ZV) dostał w teście 114 pkt na 140(ideał). To jak nazwać modele bez metabrain i resolution+ ? Rowerem ?

A czy kolega rozróżnia segmenty sprzętu, czy jak w porównaniu, samochodów? Mały Fiat to segment samochodów małolitrażowych, miejskich, a Toyota Avensis to segment wyższej klasy średniej, wg. SAMART :rolleyes: Nie można tego porównywać stosując tą samą miarę! Świadczy o tym przedział cenowy, chociażby. Ale @MAdam doskonale o tym wie, no nie? :-D Pozdrawiam.
 

MAdam

New member
No właśnie :) Nie chodzi mi o to, że są z innych klas bo to jest oczywiste, tylko czemu ZV ma być maluchem, czyli najgorszym w swojej klasie aut małych z technologią z 1975 roku., a przecież ZV wg testu takim nie jest! Stosowniejsze było by zestawienie Toyoty Yaris i Avensis wg mnie oczywiście :)
 

chrup

New member
Jak już mamy motoryzacyjne porównania to to są te same modele, ale z różnymi silnikami i wyposażeniem. Elektronika ta sama lub bardzo podobna, obudowa także, silnik(matryca) inny i dodatkowo DLNA...:D
Wg mnie oczywiście:)
Porównaj Hondę Civic z 1.4 benzyna i z 2.2 Turbo diesel... można porównać, ale po co...?
 
Ostatnia edycja:
Do góry