Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

jontej

New member
whitewolf napisał:
co wybrać ? Toshibę 47 zv, Skarpa 46 700 LE czy JVC 47DV1 ??? help me :)

Witam . ciężko z podanych modeli wybrać faworyta ( sam miałem podobny problem), i zdecydowałem się na Tosie. Każdy z tych modeli ma swoje wady i zalety .Toska bardzo dobre skalowanie w SD i to mnie skusiło, Sharp na pewno mniej prądożerny, JVC matowa aktywna matryca.
Bez możliwości porównania trzech modeli stojących obok siebie z tym samym sygnałem ,może być ciężko dokonać jednoznacznego porównania. Tośki chwalić nie będę ( bo są to odczucia subiektywne) , ale na obecną chwile nie narzekam i ciesze się ze końcu jakiś wybrałem.
Życzę udanego wyboru i zadowolenia z wybranego modelu.;)
 

lajosz

New member
viera napisał:
i tutaj jest wyjasnienie ..ze seria 635DG jest wyposazona w 100/120hz i scanning back light a wersja 635D JEST WYPOSAZONA W 200HZ I w acktiv vision..i teraz pytanie ktory model jest lepszy...czy ten kosztujacy na ebayu za 915 euro czy sprzedawany u nas w sklepach..


Wydaje mi się jednak, że 42ZV635DG jak i 42ZV635D, to dokładnie te same telewizory, a ta litera G w nazwie na końcu, może oznaczać że matryca jest błyszcząca (G = Glare).

Oczywiście nie musi tak być, ale nie sądzę że Toshiba robi inne (lepsze) telewizory specjalnie na rynek niemiecki.

Gdyby jednak się okazało, że dla Niemców robione są inne (lepsze) TV, to natychmiast straciłbym szacunek do tej firmy i na pewno nie kupiłbym żadnego z jej produktów.
 

viera

New member
mam nadzieje ze ktorys ze sprzedawcow moze wyjasnic jaki model jest sprzedawany w naszych sklepach czy z 200hz czy ze 100/120hz
scanning backlight jest to wazne bo te ze scanningiem moga byc lepsze ...
 

MAdam

New member
viera napisał:
mam nadzieje ze ktorys ze sprzedawcow moze wyjasnic jaki model jest sprzedawany w naszych sklepach czy z 200hz czy ze 100/120hz
scanning backlight jest to wazne bo te ze scanningiem moga byc lepsze ...
Kiki wyjaśnił stronę wcześniej zasadę działania "200Hz" ... nie jest to typowe 200Hz, tylko właśnie 100HZ/120HZ plus dodstkowe części obrazu, aby nie tworzyć nie potrzebnych artefaktów. W całości są powtarzane klatki w SONY, SAMSUNG 200HZ, tam jest inna zasada działania niż tu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odpowiedź Toshiba Polska
Telewizory nie różnią się niczym. Literka "G" oznacza, że produkt jest przeznaczony na Europę (bez Anglii i Rosji, które mają inne oznaczenia).

"G" oznacza więc region na który jest dystrybuowany TV a nie specyfikację techniczną.
Jeżeli nie ma G w jakimś opisie nie znaczy, że produkt jest inny (gorszy).

Telewizory na Niemcy idą te same TV z tej samej taśmy produkcyjnej.
 

MAdam

New member
to do mnie pytanie? :) Jak tak to nigdzie, dlatego pytam bo nie wiem jaka matryca, dałem tylko przykład ze znakiem zapytania :)
 

PhenPhay

New member
635 Dg/d

Interesowałem się tymi modelami bo szukam też telewizora do kupienia. Chyba się nie mylę, ale nie są to takie same telewizory - telewizor ZV635 D na rynek niemiecki ma wzmacniacz 2x30, a na polski ZV 635 DG ma o mocy 2x10. Podejrzewam, że różnic może byc więcej. Obawiam się też, że polityka producenta jest bardzo wyrazista, który rynek się liczy. Dlaczego w Polsce nie jest w sklepach (poza internetem, bez polskiej gwarancji) dostępny model sv685D ?...

Mam pytanie może ktoś się z Was orientuje czy model SV685D ma menu w języku polskim ?
 

PhenPhay

New member
ZV 635 DG (z opisu producenta)
Audio
Moc (10% RMS)
10W + 10W

ZV 635 D
TonStereo / Zweikanalton Audyssey dyn. EQ Dolby Volume / autom. Lautstärkeanpassung Bassverstärker Gesamtmusikleistung: 2 x 30 W


Kiki z wielkim szacunkiem, ale tak wskazuje producent na stronie polskiej i niemieckiej.

Jeżeli podchodzi się poważnie do rynku i do klienta to takich (jeśli to pomyłka)
pomyłek nie może być, informacje muszą być jasne i rzetelne, no i przede wszystkim muszą być !, a z tym Toshiba szwankuje, ich stronka taka sobie (dla porównania niemiecka Toshiba.de), a zadzwonić nie ma gdzie........
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Dlaczego w Polsce nie jest w sklepach (poza internetem, bez polskiej gwarancji) dostępny model sv 685D ?..."



Dlatego że sklepy nastawiają się głownie na cenę i tanie modele.
Modele SV są dostępne od ręki w LOCO - czyli u nas , MM Częstochowa, MM Gdańsk i niedługo Saturn Gdańsk.
Poza tym powoli spływają inne zamówienia do Toshiba Polska i będą się jeszcze pojawiać w innych firmach - o czym Was poinformujemy .

PhenPhay - to jest ten sam telewizor , z tej samej fabryki.
Na informacje w necie patrz z przymrużeniem oka.
Każdy producent pisze że dane są zmienne.
I nie bierze odpowiedzialności. Sprawdziłem u inżynierów i nasze dane 10W + 10W - Moc (10% RMS) są poprawne. Podawane przez naszą firmę dane katalogowe są zgodne z rzeczywistością i odnoszą się do mocy akustycznej (RMS).
[SIZE=+0]Być może katalog niemiecki przytaczając moc akustyczną posługuje się innymi definicjami mocy akustycznej...[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:

bohen25

New member
Lcd Toshiba czy Plasma Panasa?

Witam i proszę o radę, który modeł polecacie bardziej do domowego użytku, chodzi mi o dobrą współpracę z komputerem i kablówka naziemna(na razie).
Myślałem nad Toshiba 42ZV 635 DG lub Panasonic 42S10E.
 

lajosz

New member
Jeden i drugi (moim zdaniem) , warte są polecenia.
Oczywiście ideałem byłoby posiadanie jednego i drugiego:D, ale napiszę tak:

Jeśli chcesz TV z obrazem bardziej przypominającym TV CRT, to bierz plazmę.
Plazmy są (moim zdaniem) bardziej "analogowe", że o lepszej reprodukcji kolorów niż w LCD, nie wspomnę.

Z drugiej strony, ten konkretny model LCD który wymieniłeś (czyli 42ZV 635 DG), widziałem na własne oczy i zrobił na mnie bardzo, bardzo pozytywne wrażenie pod względem skalowania SD i ogólnie obrazu SD.
Oczywiście obraz FULL HD rewelacja.
Jednak mimo to, jest to jednak LCD i obraz na nim jest bardziej "cyfrowy".

Ja sam stoję dokładnie przed takim samym dylematem jak Ty, czyli albo dokładnie ta plazma o której piszesz, albo dokładnie ten LCD.

Na początku (zanim w ogóle wiedziałem o tej plazmie i tym LCD) miałem zamiar po prostu wejść do sklepu i kupić ten TV który mi się spodoba.
Jednak coś mnie "tknęło" i zaglądnąłem na to forum, a było to jakieś 2 miesiące temu.
No i zaczęło się.
Po przeczytaniu wątku pt. "Plasma kontra LCD" , wiem że nic nie wiem.:niewiem:
Naczytałem się również testów, jak i osobiście oglądałem różne TV, w tym te 2 o których piszesz i do dzisiaj nie mam nowego TV.

Coś jednak zrobiłem, a mianowicie kupiłem na Allegro używanego TV CRT 29 cali Philips za 380 zł. i .... nie żałuję.
Po prostu potraktowałem go jako tzw "przejściówkę" na czas kiedy się zdecyduję w końcu na któryś z w/w TV.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że może potwierdzić się reguła, że "rozwiązania prowizoryczne są najtrwalsze" , ale domownicy chyba na to nie pozwolą, przypominając mi co jakiś czas, że trzeba by kupić nowy TV bo ten jest jakiś taki.
Tak więc "na razie" mam CRT, ale jak tylko ceny w/w TV staną się bardziej rozsądne, to kupię na pewno któryś z nich.
 

bohen25

New member
Właśnie wróciłem z Euro Rtv Agd.
Panasonic 46s10E -4449 pln,
Panasonic 42S10E -3199 pln,
Toshiba 42ZV635DG- 4699 pln.

Im więcej człowiek się naczyta tym mniej wie hehe, wszystkie testy Toshiba przeszła powiedzmy śpiewająco, bardziej ku niej się skłaniam, w dodatku jeszcze chyba będzie miała mniejsze zapotrzebowanie na prąd.

Kusi mnie ten Panasonic 46 calowy- poczekam jeszcze na opinie innych użytkowników.
Koledzy którzy posiadają jeden z w/w modeli TV podzielcie się wrażeniami.
Pozdrawiam.
 

bohen25

New member
Muszę chyba zasilić forum jakąś kwotą, bo mam zablokowane niektóre testy.
Tak sobie przeglądałem forum i myślę ze jeszcze godnym polecenia modelem lcd jest JVC 42dv1, przez wiele osób wychwalany na tym forum.
Kiki- jak się ma
Toshiba 42ZV635DG do tego JVC 42dv1 to widzę ta sama klasa cenowa- żeby tak jednoznacznie w ostatnim starciu zostawić tego Panasonica 42S10E i któregoś z w/w paneli lcd.

O co chodzi z tą prezentacją w domu, gdzie to się zamawia?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

futurree

Member
Xv ???

jareckia napisał:
czy ktoś się orientuje jak się ma ta wersja ZV do XV ?.
Bardzo mało informacji jest na temat modelu XV.

odp: Kiki
test jest zrobiony - ukaże się w przyszłym tygodniu.
Ale jest też telewizor który może okazać się Hitem najbliższego sezonu.
Toshiba SV 635 - podświetlenie LED .


Kiki czy możemy jednak liczyć na ten test XV ?

Pozdrawiam.
 

count

New member
Przyłączam się. Miałem właśnie zadać dokładnie to samo pytanie odnośnie testu XV, ale kolega mnie ubiegł. Właśnie wróciłem z MM i z tych TV co widziałem, to właśnie model XV mi się najbardziej podobał (bo tańszy od ZV, a oferuje bardzo podobne możliwości). Chętnie przeczytałbym taki dokładny test, jak w przypadku ZV. Najlepiej z kilkoma zdaniami porównania na koniec obu modeli :)
 

fylops

New member
mam szybkie pytanko, czy ktoś się orientuje czy podczas odtwarzania filmów z usb jest szansa na odtwarzanie napisów? czy jakiś format napisów który jest obsługiwany przez ten TV, bo póki co próbowałem txt oraz srt i niestety nic :confused:
 
Do góry