Toshiba TV LCD 42ZV635DG - test otwarty

cypis1

New member
pener77 napisał:
Dla mnie liczy się to że mogę podłączyć do Toshiby Subwoofer i dzięki temu wzbogacam dźwięk o kapitalne basy bez odpalania kina domowego, dla mnie to jest rewelacja

z góry przepraszam za amatorskie pytanie, ale gdzie można kupic taki oddzielny subwoofer, który da się podłączyć do toshiby?
 

pener77

New member
cypis1 napisał:
z góry przepraszam za amatorskie pytanie, ale gdzie można kupic taki oddzielny subwoofer, który da się podłączyć do toshiby?

Można podłączyć chyba każdy subwoofer aktywny, pasywne nie wiem :)
Ja mam podłączony ten z kina domowego i gra wyśmienicie i tylko zamieniam chinche przy głośniku jak chce miec suba pod kinem.

Pozdrawiam.
 

Matsunami

New member
BartRaz napisał:
XV jednak mniej kosztuje i tu się skłaniam (poza tym matryca półmatowa) no i zastosowanie w moim przypadku będzie jako monitor PC (TV cyfrowa jako 2 zasosowanie), więc jakość obrazu z PC + brak smug czy input laga to 90% wartości tv dla mnie. Stąd moje pytanie o porównanie z tym testem, bo test właściwiewszystko przedstawił.

Użytkuję 37XV głównie przez kompa z HDMI (oprócz tego tuner sat HD) i sprawuje się świetnie. Nie ma żadnych smug itd, input lag jeśli jest to raczej minmalny, ja go nie zauważyłem (ale nie gram). Filmy 1080p wyglądają świetnie. Pozdr
 

MAdam

New member
Pytanie do Kikiego

Kiki powiedz w jakim trybie robiłeś test inputlag? W trybie PC - HDMI? bo w specyfikacji jest wyrażnie napisane, że ten tryb to maksymalnie 1366x768" Prawda to? Z testu wynika że użyłeś trybu : cyt.: ...tryb wyświetlania obrazu bez overscanu, czyli bez obcinania krawędzi. Funkcja ta jest szczególnie istotna dla telewizorów Full HD. Jedynie w tym trybie obraz wyświetlany jest "piksel w piksel...", czyli nie PC HDMI. No i czy w trybie PC HDMI faktycznie nie można ustawić natywnej rozdzielczości 1920x1080, bo to wydaje się być faktycznie dziwne w tych czasach.. Bardzo proszę o odpowiedź, która zapewne interesuje wielu ludzi zainteresowanych tym modelem, a używający tv głównie jako duży monitor do zabawy, oglądania filmów itp..
 

jontej

New member
MAdam
Czy to prawdziwe są dane z katalogu produktowego, które mówią o tym, że maksymalna rozdzielczość PC dla HDMI to 1360x768?

Niestety w katalogu pojawiły się błędne dane. W trybie PC dla HDMI możemy uzyskać rozdzielczość Full HD (w seriach ZV, XV, RV i 42AV635).
Cytat ze strony Toshiba sekcja FAQ .
Pozdrawiam
 

Selbstverstand

New member
W jakim to języku?

kiki - mam małą prośbę. Jak tłumaczysz jakiś test napisany w języku innym niż polski to tłumacz go na polski i podaj źródło tekstu oryginalnego. A jeśli jest to Twój tekst to po prostu napisz go po polsku. Rozumiem niedbalstwo językowe w normalnych postach, ale w testach wypadałoby pisać normalnie.
A co do samej treści testu... lepiej będzie jak nie wyrażę swojej opinii.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
kapsell napisał:
Na wstepie dzieki KIKI za test tego TV, przekonales mnie do tego zakupu. Powiedz mi tylko skad wzioles inormacje o tym ze ten model dziala w 200hz? Mam przed soba katalog produktow Toshiby i jest napisane jak byk: zv635 - 100hz (dla PAL) i 120hz (dla NTSC)? Nie ma mowy o zadnych 200hz!!! To oczywiscie nie zmienia faktu ze ten TV w tym przedziale cenowym po prostu bije konkurencje na glowe.
Z tym 200 Hz to nie przejdzie bo skoro ekran ma czas reakcji 8 ms ? 200 Hz wymaga czasu reakcji min. 5 ms. Matematyka na poziomie 4-tej klasy. Dlatego 200 Hz jest naprawdę bezbłędne jedynie na Filipkach, Szarpakach i eLDżi.
 

viera

New member
toshiba 42zv635dg

no wlasnie jak ztymi 200hz w katalogu nic nie pisze o 200hz czyzby activ wision to to bylo 200hz ,bo ten tv ma jeszcze funkcje scanning back light
i jest napisane ze taka obrobka obrazu lepiej wypada jak 200hz rowniez pisze to w katalogu..oznaczenie d lub dg po 635 co oznacza...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Technologie Panel: LCD Panel Bildschirmdiagonale sichtbar (cm/Zoll), Format: 107/42 16:9 Helligkeit: 500 cd/m² Reaktionszeit: 8 ms Kontrastverhältnis (dynamisch): 100.000:1* Auflösung: 1920x1080xRGB (FULL HD) Betrachtungswinkel: 178° Progressive Scan Active Vision M200 HD (200Hz) 24p Darstellung: normal / sanft Meta Brain Bildprozessor Resolution + Real Digital Picture 3D Colour Management FULL HD / HD ready Digitaler Kammfilter / Active Backlight Control Dig. Rauschunterdrückung / MPEG Noise Reduction Lichtsensor / AutoView Farbtemperaturwahl / Kalibrierungsmenü

http://www.toshiba.de/consumer/index.php?option=com_content&view=article&id=2498&Itemid=309
AVM200HD_text.jpg


http://www.toshiba.de/consumer/index.php?option=com_content&view=article&id=2443&Itemid=259

http://www.toshiba.de/consumer/index.php?option=com_content&view=article&id=2443&Itemid=259
 

viera

New member
toshiba 42ZV635DG

ns stronie niemieckiej jest napisane ,że jest 200HZ i tyczy modelu 42zv635D ,Kiki opisał model 635DG I takze 200HZ jest , w katalogu jest
100/120hz -scanning back light i dotyczy modelu 635dg ..czyzby dane katalogowe byly mylnie podane ,a jak pisze w instrukcji dolaczonej do tego tv sprzedawanego w naszych sklepach...
 
Do góry