Toshiba XF350PG

east

New member
Hej!
Zastanawiam sie nad zakupem TV - konkretniej Toshiba XF350PG. Chcialbym poznac Wasze opinie o tym TV. Mam najnowszy katalog Toshiby i widze model Toshiba XF351PG w jakby czerownym odcieniu obudowy. Co o tym sadzic? To jest jakis nowszy model a tametego juz nie produkuja i jest przestarzalym telewizorem? Czym sie rozni model XF350PG od XF351PG ? Dodam jeszcze ze zastanawiam sie w porownianiu z nim nad Sharpem X20 42 cale, a takze nad jeszcze jedna Toshiba ale niestety zapomnialem symbolu - majaca 42 cale bedaca Full Hd ale bez 100hz. Czy ona jest jakim zagrozeniem dla XZ350PG - jaki to jest model Toshiby? WYsoki czy Niski?

Dodam ceny:
Toshiba XF350PG - 4500 zl
Sharp X20 - 4300zl
Toshiba ??? - 4400zl

TV bede uzywal do Playstaiion 3, Kina domowego i Cyfry.
Prosze o sugestie i opinie wasze na ten temat.
Dziekuje i pozdrawiam serdecznie!
 

east

New member
siedze nadal w necie i zglupialem juz.... teraz znalezlem jeszcze na forum jakas wersje 40XF 355...hmmm czyli co tamten model jest juz przestarzaly? czy jak to rozumiec wszystko... czy tamte sa stare jakies modele... oj za duzop tego wszystkiego i czlowiek nie wie juz sam co ma kupic....

jak ktos moze niech pomoze... kiki ?:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
one różnią się tylko kolorem obudowy.
Do Twoich potrzeb / chociaż nie podałeś ich dużo/ w zupełnosci wystarczy 40 XF 350 . Podaj chociaż jaką masz odległość od ekranu ?
 

east

New member
odleglosc 2-3metry.
Wiec ktory by sie najlepiej nadawal?
Toshiba XF350
Toshiba XV500PG
Sharp X20

?? Mam zagwostke.... powiem szczerze mowiac.... ??
 

east

New member
witam, kupilem xf350 toshibe i mam pytanie, a na czarnym ekranie w rogach ekranu swieca poswiaty biale... cos jakby rogu ekranow byly rojasniane na bialo.... - cos nie tak jest? jak to rozumiec?
 

alyjen

New member
a jak masz ustawione podświetlenie matrycy? rzadko które LCD jest idealnie podświetlone, w przypadku Toshiby za zwyczaj odpowiednia kalibracja redukuje ten efekt, ale jeżeli te białe rogi cię irytują to jest to podstawa do reklamacji
 

east

New member
wszystkie ustawienia mam standardowe, nic nie zmienialem... najbardziej na bialo podswietlony jest prawy gorny rog. no nie wiem wlasnie co z tym jest....

a na czym polega kalibracja i jak ja wykonac?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Posiadam 46ZF i mam podobnie , prawdopodobnie jest to związane z montażem matrycy ( za mocno dokręcona) i żadna kalibracja moim zdaniem nie pomoże. Sam już dawno do tego się przyzwyczaiłem i w niczym to mi nie przeszkadza.
 

east

New member
dokladnie po rogach masz jasniejsza poswiate?
dodam ze u mnie to widac w grach na konsole, gdy ekran sie robi caly czarny i cztery rogi stoja i maja jasniejsza poswiate....
 

alyjen

New member
przy podświetlaniu ustawionym na 100 (tak przyjeżdżają ustawione Toshiby z fabryki) to będzie bardzo irytujące, no ale też przy takim podświetlaniu można wzrok stracić, zjedź z tym do 30-40 zależy jakie masz oświetlenie w pokoju i powinno być dużo lepiej

moim zdaniem jeżeli ten efekt Ci przeszkadza to należy reklamować, jeżeli możesz z tym żyć to też super bo nie ma gwarancji że nowy TV będzie tej wady pozbawiony, np. w moim TV na całym czarnym ekranie w absolutnej ciemności widać delikatnie jaśniejszy obszar ale po paru minutach wpatrywania się w ekran dość ciężko stwierdzić czy są tam na pewno (musiałem posłużyć się bratem i żoną żeby zweryfikować) tak więc w moim przypadku wymiana nie ma sensu bo bez czarnych plansz kontrolnych nie byłbym w stanie w ogóle "problemu" znaleźć
natomiast jeżeli spostrzegłeś takie coś podczas normalnej eksploatacji to według mnie problem jest poważniejszy
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Zjedź z podświetleniem do jakiś 28-35, kolor ok 35-40, jasność ok 49-53, i ciepłe kolory, powinno być troche lepiej. ;)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
east napisał:
dokladnie po rogach masz jasniejsza poswiate?
dodam ze u mnie to widac w grach na konsole, gdy ekran sie robi caly czarny i cztery rogi stoja i maja jasniejsza poswiate....
Tak po rogach jest około 1.5-2 cm. , a co do reklamacji to wydaje się mi że możesz trafic różnie.
 

east

New member
gaudulinho ustawilem jak ty pisales i jakby lepiej bylo. mialem ustawione seryjnie czyli 100... :] wiec jakby lepiej jest powiem szczerze. zaraz odpale ps3 i zobacze jak to bedzie w prani uwygladalo..:]
 
Do góry