Toshiba XF350 40"

arktom1

New member
Witam wszystkich, piszę ten post, bo jestem coś winny temu forum, infornmacjami stąd się kierowałem i nie żałuję ;-))))
Otóż 02. maja br nabyłem ww lcd i muszę powiedzieć, że jstem mile zaskoczony. Ten tv kapitalnie odbiera programy o powiedzmy nie najlepszej sile sygnału, np. 1TVP czy 2 TVP itp. Porównywałm ten tv z Pioneerem Kuro (cenowo zbliżone bo obudowa była podrapana) i o ile w przypadku oglądania filmów kinowych (alejuż np. nie seriali) kuro jest nie dopobicia o tyle w oglądaniu zdjęć czy obrazu z komputera kuro okazało się być słabiuśkie.
Co do matrycy w Toshibie to nie jest hightech, bo przy czarnym kolorze widać w gornych rogach naprawdę leciutką poświatę ale to nie powinno mieć miejsca.
Z n-ką moja tośka współpracowała bez zarzutu po HDMI 1 (jeden) dzień - potem przyszła jakaś aktualizacja n-recordera i zniknął głos, ale xf 350 ma tyle mozliwosci kofiguracji głosu z obrazem, że nie było problemu z pozostawieniem połączenia po hdmi a głosu z innego źródła.
Ogromna ilość możliwosci ustawień to b. duzy plus tej tośki.

Podsumowujac jestem bardzo zadowolony, chociaż planowałem zakup tv z 100Hz ale się nie udało. Ale też muszę przyznać, że 100 Hz w Sharpie nie powaliło mnie na nogi (miałem okazję przypadkiem widzieć krótką prezentację).

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie to proszę na prv.
Pozdrawiam i idę oglądać mecz Szwecja-Hiszpania, na razie 0:0 ;-))))
 

OYAMA

New member
Toshiba XF350 vs ZF355

Gratuluje zakupu. Toshiby z literką F zawsze mi się bardzo podobały i mysle o zakupie. Czy brales pod uwage ZF ? Z parametrów wynika, że jedyna różnica to 100 Hz. Co ciekawe, abe modele mozna kupić w podobnej cenie. Może jest więc jakas dodatkowa funkcja w XF, która zrównuje ceny ? Druga rzecz , która mnie nurtuje to współpraca z komputerem. W instrukcji mowa jest o maksymalnych rozdzielczościach mozliwych do uzyskania na TV. Dodatkowo wspominają o specjalnych wymogach dla karty graficznej komputera. Czy te ograniczenia sa dla dla złącza D-SUB, czy również DVI-HDMI ? Czy wypróbowałes to ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest tylko różnica 100 Hz . Jeśli masz właściwą odległość to XF gra jak bajce.
A jeszcze Toshiba zrobiła promocję na ten model.
 

arktom1

New member
Xf350

OYAMA napisał:
Gratuluje zakupu. Toshiby z literką F zawsze mi się bardzo podobały i mysle o zakupie. Czy brales pod uwage ZF ? Z parametrów wynika, że jedyna różnica to 100 Hz. Co ciekawe, abe modele mozna kupić w podobnej cenie. Może jest więc jakas dodatkowa funkcja w XF, która zrównuje ceny ? Druga rzecz , która mnie nurtuje to współpraca z komputerem. W instrukcji mowa jest o maksymalnych rozdzielczościach mozliwych do uzyskania na TV. Dodatkowo wspominają o specjalnych wymogach dla karty graficznej komputera. Czy te ograniczenia sa dla dla złącza D-SUB, czy również DVI-HDMI ? Czy wypróbowałes to ?



Witam OYAMA, co do komputera to przepuściło mi rozdzielczość max. 1280X768, wygląda to dość ładnie, szczególnie, że rozłożyło się to na cały ekran. Ale mam kiepską kartę graficzną (Intelowską), być może z inną byłaby lepsza rozdzielczość, a poza tym puszczałem przez kabel VGA (to chyba to samo co d-sub). Planuję zakup lepszgo sprzętu komputerowego ale dopiero jesienią. Ale generalnie tv godny polecenia. Serię Z rozważałem, ale niestety nie udało mi się jej dorwać w czasie, kiedy kupowałem LCDka. W razie pytań służę w miarę możliwości.
Pozdrawiam arktom1
 

alyjen

New member
Ona się różnią jeszcze matrycą
XV będzie miało IPS tak jak Toshiba Z i Toshiba X
XF i ZF mają MVA
o tym czym się różnią poszczególne matryce dość już na forum napisano ;)
 

Vonsus

New member
Toshiba 40" xf 350

Witam
Zakupiłem ten TV około 2miesiące temu, aż tu nagle po włączeniu odbiornika zauważyłem po prawej stronie ekranu 2 pionowe paski (różowy i żółty) około 3mm szerokości, a także od prawej strony pionowy pas o szerokości około 8cm, który jest wyraźnie ciemniejszy niż pozostała część ekranu. Stąd moje pytanie, co to takiego jest i czy idzie bez wysyłania na gwarancję naprawić tą usterkę, a także co mogło być przyczyną tego problemu?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sibkods

New member
Myślę, że ponad połowa z zakupionych telewizorów pada.
A ja sie zastanawiałem, czemu tak cięzko ją dostac w jakims sklepie.... po zakupie znam odpowiedź.
 

bobik007

New member
Bez reklam
a na jakim etapie są wasze sprawy jeśli chodzi o załatwianie gwarancji??naprawdę jest taki problem z serwisem tośki??
 
Do góry