Toshiba - jakie ma matryce ?

Grzegoslaw

New member
Ja kupiłem parę dni temu 46TL933, który ma matrycę aktywną. I z tego co się orientuję to Samsung aktywnych nie produkuje. I to jest plus. Najprawdopodobniej siedzi tam LG. Na razie nie mam żadnych zastrzeżeń do tej matrycy. Obraz piękny, żadnych pierdół z jaśniejszymi fragmentami, kątami, itd. Jak czarny to na całej matrycy, podobnie z każdym innym kolorem. Patrzyłem z bliska, z daleka, pod każdym kątem. Latałem po pokoju i jest tak jak naspisałem wcześniej, jest ok.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja kupiłem parę dni temu 46TL933, który ma matrycę aktywną. I z tego co się orientuję to Samsung aktywnych nie produkuje. I to jest plus. Najprawdopodobniej siedzi tam LG. Na razie nie mam żadnych zastrzeżeń do tej matrycy. Obraz piękny, żadnych pierdół z jaśniejszymi fragmentami, kątami, itd. Jak czarny to na całej matrycy, podobnie z każdym innym kolorem. Patrzyłem z bliska, z daleka, pod każdym kątem. Latałem po pokoju i jest tak jak naspisałem wcześniej, jest ok.

Czym sie roznia te tv 46tl933 od Toshiba 46TL938G ?
 

Grzegoslaw

New member
Wg mnie funkcjami inter. , które mnie nie interesują. Ja nie chciałem kupować przez internet, mam przykre doświadczenia. Musiałem więc kupić w sklepie stac. i troszkę przepłacić. Moim zdaniem jeśli nie boisz się kupuj przez internet, bo cena jest taka sama.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Serie TL9xx mają matryce zarówno CMI jak i Samsunga.
Z tyłu obudowy za numerem seryjnym jest informacja o matrycy
S - Sharp
L - LG
K - Samsung
A - AUO
C- CMI
U mnie w 32tl933 jest Samsung.
 

Mixmich

New member
U mnie na 46tl938 też matryca "A", ale ma znacznie równiejsze podświetlenie od wersji 40-calowej. Odnośnie modelu l7335, matryca również "A" przynajmniej w 58 calach, powłoka półmatowa, podobna do tego co w tl938.
 
Do góry