Prosba o pomoc:>

Matro

New member
Witam! Przymierzam się do zakupu telewizora LCD. Czytam wasze testy od polroku jak nie dłużej, fora.. i w końcu przyszedł czas na TV… Co prawda nie jest to to co chciałem mieć.. ale jak to mówią lepszy rydz niż nic:> No więc zacznijmy…Pokój mam wielkości 10 metrów kwadratowych. Odległość ekranu mniej więcej 2 metry jak siedzę na łóżku, ale możliwe ze będę trochę bliżej ale o tym dalej. Telewizor ma być podłączony do PS3 ale będzie również sprawował się jako monitor.. Właśnie stad ta okazja.. ze mam kupić monitor ale wole dołożyć do telewizora. Także PS3 po HDMI, Komputer po HDMI i Ew. telewizja N ale to nie jest pewne.. wiec mile widziane 3 wyjścia HDMI chyba ze jak dam PC po D-Sub to różnicy nie będzie. Telewizor będzie monitorem jak napisałem wiec będzie używany bardzo często, siedzę dość często przy komputerze wiec i w nocy i w dzien. Nasłonecznienie to nie problem bo mam rolety i to nawet 2;> wiec z tym nie ma problemu. Telewizor będzie wisiec na ścianie. Fundusze nie są duże.. planuje wydać około 2tys zlotych.. Bo musze również komputer zmodernziowac.. Przękątna myślę ,że 32" w góre:p:> Ale jeśli macie jakieś propozycje trochę droższych telewizorów to napiszcie.. Zawsze mogę uciąć trochę koszty komputera;> Z góry dziękuje za odpowiedź, Pozdrawiam Matro

PS. Podobają mi się telewizory Toshiby, i w waszych testach również dobrze wychodzą:> Ale wiem że w tej klasie cenowej to ciężko będzie, więc wybór zostawiam wam. Odrazu zaznaczam ze LG odpada.. Nie wiem czemu ale mam skaze do tej marki:>

PS2. Chcialbym również by telewizor miał ladne kolory:> Tzn, juz mowie o co mi chodzi. Np w teście LC-32D44E na pomidorach kolor czerwony nie jest tak strasznie nasycony zas wezmy plaze Panasonica czy tez lcd sharpa 37x20 tam czerwony jest tak strasznie mocno nasycony..:> Czy to jest kwestia kalibracji obrazu czy to juz wina przedzialu cenowego telewizora? Przepraszam za glupie pytanie ale ciekawi mnie to;>
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
Zależy jakie masz preferencje

Jako monitor komputerowy to przydałaby się matryca FullHD i wtedy możesz kupić 32" Samsunga z serii M lub A5xx (około 2k, troszkę więcej) jak by Samsungi nie wypadały w odbiorze TV to jako monitory komputerowe ludzie je chwalą, z drugiej strony musisz ocenić jak daleko będziesz od tego ekranu i czy cokolwiek będziesz jeszcze widział przy 32" i 1920x1080

Jeżeli wystarczy Ci rozdzielczość HDReady to polecałbym Toshiba 32R3500, w stosunku do Samsungów ma układ 100Hz który poprawia płynność ruchu

więcej jak 32" bym nie polecał bo zwykła telewizja wypadnie przy tej odległości dość kiepsko, zwłaszcza że celujesz raczej tańsze modele
 

Matro

New member
Hmm.. A zalozmy ze te 3 tysiace bym mial? Widzialem na allegro za 2800zł LE40N87BD... 40 cali i fullhd... Co do monitora to zaczynam watpic... bo fakt faktem filmy z kompa owszem i gry.. ale ogolnie siedzenie to chyba zostanie przy zwyklym monitorze a telewizor nadal do PS3, filmow HD i ew telewizji N. Czy ten samsung jest dobry? czy moze cos innego w tym przedziale cenowym. Zmienilem zdanie bo zaczynam sie bac 32 cali przy tak malej odleglosci... ale 40 cali z lozka mysle ze bedzie dobrze;P do Ps3 akurat;>

PS. Chyba ze polecicie mi jakis 32 cale czy cos do 2500zł.. Bo tak mysle po co mi fullhd.. Przynajmniej komp bedzie chodzil szybciej a roznicy i tak raczej nei zobacze... A tak to przynajmniej moge N kupic jeszcze;> no wiec ostatecznie 32 cale chyba ze w tej cenie cos wiekszego...:p Do N,PS3 i ogladania filmow hd z kompa ew. pogrania czasem z kompa/

SHARP LC-32WD1E czy moze PANASONIC TX-32LX80 P czy tez Toshiba 32R3500 . Czy jest sens doplacac do fullhd? Naprawde nie wiem czy jest jakas duza roznica miedzy hd a fullhd.. tym bardziej na 37 calach czy tez tych 40... Prosze o fachowa rade;> Bo jesli jest sens to faktycznie doplace.. bo jak nei ma to po co przeplacac...
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
W Twoim przypadku różnica jest żadna, większość gier na PS3 to i tak 720p, zwykła telewizja wygląda lepiej skalowana do 720p niż do 1080p, Nka to też 720p. Od 2 lat gram na komputerze podłączonym do TV o takiej rozdzielczości i poza grami strategicznymi gdzie pulpit jest po prostu za mały daje ona doskonale radę. Niestety ja korzystam z tego komputera+tv również do www i normalnej pracy i tam 720p jest trochę za mało pojemne

A w przypadku filmów HD musiałbyś siedzieć metr od ekranu żeby na 32" zauważyć jakąś różnicę

Mając taki budżet jaki podałeś i zostając przy 32" HDReady ja osobiście brał bym Toshibę R

pzdr
 
Do góry