Toshiba REGZA 42XV505DG i rozdzielczość D-sub

wis.m

New member
Witam.
Jestem zainteresowany zakupem Toshiby 42XV505DG.

Jako sygnał mam: DVD (upscaler), freeview, i laptop .....HDTV za kilka tygodni.

No właśnie laptop jest problemem, lcd ma rodzielczość FullHD ale D-sub w Toshibie wyświetla tylko WXGA . I teraz problem w tv WXGA to 1366x768, ale to jest łącze komputerowe więc można zakładać że WXGA ma standart komputerowy więc 1440x900. Tak przymajmniej opisują te formaty encyklopedie...... Dodam że posiadam filmy w FullHD na dysku twardym laptopa.... Moje pytania to:

Jaki efekt przyniesie wyświetlanie filmów FullHD przez D-sub......
Jaka jest prawdziwa rozdzielczość łącza d-sub na tej Toshibie.....
Żadnej z tych rozdzielczości nie mogę uzyskać na moich laptopach, co robić....
Czy istnieją na rynku lcd w podobnej cenie z rozdzielczością łącza d-sub w FullHD......
Proszę o poradę osoby w temacie...:)
 

gringo001

New member
odp

Też jestem zainteresowany tym modelem. Jeśli chodzi o łącze d-sub to możesz poszukać na avforums, jest tam bardzo długi wątek o serii xv toshiby.

Generalnie, z tego co wyczytałem, zalety tego telewizora to świetne kolory, minimalne smużenie (jak na brak 100Hz), skalowanie 1x1 i rewelacyjna cena. Wady to przedewszystkim beznadziejne kąty - idę jutro sprawdzić w saturnie jak to na prawdę wygląda. Niektórzy narzekają też na czerń.

Ja biorę w tej chwili jeszcze pod uwagę samsunga 37a656 - ma 100Hz i dobre kąty ale jest o jakies 400zl droższy no i o 5 cali mniejszy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

alyjen

New member
wis.m napisał:
Witam.
Jestem zainteresowany zakupem Toshiby 42XV505DG.

Jako sygnał mam: DVD (upscaler), freeview, i laptop .....HDTV za kilka tygodni.

No właśnie laptop jest problemem, lcd ma rodzielczość FullHD ale D-sub w Toshibie wyświetla tylko WXGA . I teraz problem w tv WXGA to 1366x768, ale to jest łącze komputerowe więc można zakładać że WXGA ma standart komputerowy więc 1440x900. Tak przymajmniej opisują te formaty encyklopedie...... Dodam że posiadam filmy w FullHD na dysku twardym laptopa.... Moje pytania to:

Jaki efekt przyniesie wyświetlanie filmów FullHD przez D-sub......
Jaka jest prawdziwa rozdzielczość łącza d-sub na tej Toshibie.....
Żadnej z tych rozdzielczości nie mogę uzyskać na moich laptopach, co robić....
Czy istnieją na rynku lcd w podobnej cenie z rozdzielczością łącza d-sub w FullHD......
Proszę o poradę osoby w temacie...:)
Popraw mnie ale w przypadku laptopa, tak samo jak komputera dostępne rozdzielczości są determinowane przez podłączony ekran, ja w tej chwili pracuje na starszym HP podłączonym analogiem do monitora LCD i mam dostępną rodzielczość 1680x1050 dla tego ekranu. Podczas gdy maksymalna rodzielczość dostępna dla matrycy laptopa to 1280x800
tak więc tutaj problemów nie przewiduje ;) choć czasami trudno to wyklikać w opcjach

Co do filmów FullHD puszczonych w takiej rozdzielczości, na moim starym LCD Tv (HD Ready) wyglądają fajnie, ale 1. to jest jego natywna rodzielczość, 2. na Full HD wyglądałby pewnie jeszcze fajniej ;)
 
Do góry