Toshiba 40ZF355DG - opinia zwykłego oglądacza

novaczek

New member
Witam
Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem wymienionego w tytule TV. Piszę szczęśliwym bo faktycznie tak jest, tym bardziej że żonka i dzieciaczki też bardzo zadowolone a o to najbardziej chodzi. Historia moich zakusów na nowy telewizor przeszła od Panasonica 42PY80 przez LCD Sharpa 42" oraz ostatecznie Toshibę 46ZF355DG az skończyła się na modelu o 6 cali mniejszym. Czemu 40 a nie 46?? Nie zaważyły tu względy finansowe a czysty pragmatyzm. Po prostu wiekszy rozmiar nie pozwoliłby na jakikolwiek dostep do wejść z boku TV a tak pozostał jeszcze mały marginesik.
Więc TV kupiony, odbiór osobisty i wtaszczenie do domku.
Skręcenie całości - TV + podstawa nie przysparza większych kłopotów tym bardziej że odpowiednie klucze są dołączone do zestawu.
Po pierwsze ocena wizualna.... trochę bałem się "cienkiej" ramki ale jest bardzo OK, żona też zadowolna (a miała pewne opory) więc tym bardziej OK.
Pierwsze wrażenia z oglądania programów.
Obecnie (do jutra) posiadam analogową wersję UPC więc przy wyborze TV najważniejsza dla mnie była jakość sygnału SD bo HD nie może być inne niż świetne.
Na poczatek pełne zaskoczenie - in plus. Obraz skalowany naprawdę rewelacyjnie, nie ma się do czego przyczepić. Zwykle oglądamy z około 3 m ale nawet jak podejdzie się na 1-1,5 m jakość wyswietlanego obrazu nie odrzuca a wręcz przeciwnie - spokojnie można popatrzeć. Aaa i ważna rzecz. Obraz wygląda bardzo ładnie niezależnie od stacji... tak na TVN który ponoc ma wysoką jakość jak i na kanałach TVP (I II Info) które ponoć sa synonimem kiepskiego sygnału.
Kolejny etap to puszczenie bajeczki dla dzieciaczków. Podłaczenie przez Euro zwykłej Wiwy bez skalerów itd dało czyściutki obraz którym bylem szczerze zaskoczony. Film z DVD wyglądał GENIALNIE. Trochę gorzej było później z filmem z Divx ale tu chyba trudno lepiej wymagać.
Wieczór to film i mecz i wielka przyjemność oglądania ;-). Teraz już nie boję się nawet tego że mogę nie mieć sygnału HD z Mistrzostw Europy (chyba że UPC dogada się z Polsatem) i Olimpiady. Jakość rewelacyjna a przyjemność z oglądania wielka.
Późnym wieczorem, jak już dom poszedł spać, skalibrowałem ustawienia wg rady. Obraz jeszcze zyskał na jakości.
Jutro będę podłaczany do cyfrowego UPC (wersja z nagrywarką i HD) oraz kupuję odtwarzacz ze skalerem i HDMI, więc postaram się dodać jeszcze kilka zdań a jak zdobedę przejściówkę do laptopa na DVI to napiszę jak jest z kompem.
Ogólnie jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Szczerze mówiąc to nie do końca wierzyłem w tak wysokie oceny w testach na różnych polskich forach.
Obraz z SD wygląda rewelacyjnie, DVD i Divx po Euro także, fonia również brzmi bardzo ładnie. Nie mam jakichś wielkich wymagań (przesiadłem sie z 21" CRT) ale nabyłem ich jak czytałem fora ;-) i nie zawiodłem się.
W mojej subiektywnej ocenie 10/10 a jedyna rzecz która mnie wkurza to obsługa z pilota.... jakoś mało intuicyjnie i ciągle nie mogę się połapać jak zmienia sięźródło sygnału....
Mam jeszcze pytanie do osób które używają tego TV. W opisach pada informacja że Tośka posiada funkcję PaP (picture and Picture jak dobrze rozumiem czyli dwa obrazy obok siebie..). Jak ją włączyć??? Szukam, walcze i nic z tego.
Jeszcze jedna informacja. Telegazeta działa bardzo dobrze i ma polskie znaki ;-)
 

Dio

New member
Polecam Ci do niego z całego serca i rozumu dvd Toshiby sd370- wygląda równie świetnie jak ZF40 a do tego po HDMI generuje obraz doskonały (tak samo dobry jak pioneer 600 i denon 1740), do tego kosztuje w MM chyba 300 zł.

Gratuluję wyboru, ZF trzęsie testami na świecie obecnie, CNET.CO.UK się w niej zakochał...
 

78martini

New member
Witam wszystkich,

Jako że kolega novaczek podzielił sie swoją opinią na tema Tosi ja również dodam swoje 3 grosze.
Zabrało mi rok zbieranie informacji jaki tv LCD kupić, wertowanie www, odwiedziny MM i Saturna, testy na forum itd. Najpierw na tapecie był sharp 37 RD2E potem długo długo nic, Panasonic 32 LX70P, JVC nie pamiętam juz modelu, Tosia WL coś tam aż w końcu pojawiła się seria ZF i przyciągała wzrok super designem cienkiej ramki, ale wiadomo, ze nie na ramkę będziemy patrzeć tylko w ekran.
W końcu decyzja Tosia 40ZF355 ma zawisnąć na ścianiei :eek:k: nie żałuje wydanych pieniędzy a zaczynałem od kwoty 3000 pelenów. Zakupiony z własnego "podwórka" więc odbiór osobisty dokładnie sprawdzając aby przesyłka była cała (byłem na to uczulony czytając opinie na forum jak funkcjonują firmy kurierskie)

Teraz trochę ocen:-D :

Wygląd, jakość wykonania - rewelacja, cienka rameczka raz że dodaje TV lekkości to i jeszcze przyjmuje mniej kurzu jedyne co może trochę boleć to grubość samego LCD porównując go do nowych modeli JVC czy LG. Cieniutkie głośniczki w dolne części ładnie się zgrywają z resztą, wejścia wyjścia tam gdzie mają być.

Obraz, jakość itd - pierwsze podłączenie a dysponuje sygnałem tv kablowej Analog i cyfra przez dekoder niestety podłączony tylko przez Euro bo niema innego wyjścia i pojawia się niesmak !!! zaraz korekta ustawień obrazu z "dynamicznego" (bo tak jest ustawiony TV przy pierwszym włączeniu kolory za jaskrawe kontrast na maxa) na "użytkownika" które ktoś kiedyś na forum publikował i od razu bingo !!! Sygnał SD czyściutki bez żadnych pikseli, czerń jak dla mnie bomba, kolory naturalne, płynność bez żadnych ale, skalowanie obrazu 4:3 bardzo poprawne, jakość niektórych reklam nadawanych w telewizji SD, że kopara opada niczym miniHD .
DVD niestety tez podane po Euro, ale obraz rewelacja, a bajki na DVD sprawiają że na twarzy pojawia się uśmiech.
PC - sygnał podany z Dsub, jak powyżej, czyściutko i bez problemowo, duże możliwości ustawienia parametrów obrazu. Test materiałów w HD rewelacja. I tu odpowiedź dla kolegi Novaczek przy podłączeniu kompa można podzielić ekran na pół i oglądać TV oraz pracować na drugiej połówce na kompie (PaP)
Moja stara poczciwa PS2 - nabrała blasku po złączu component, wyciskamy ile tylko można z tej czarnej skrzyneczki i jak na swój wiek wypada super.

Dźwięk - bardzo poprawnie jak na Onkyo przystało.

Podsumowując jestem b. zadowolony - żona również zaakceptowała mój wybór :D co najważniejsze i nie psioczyła wydając trochę więcej monety na zakup, LCD spełnia moje oczekiwania w 100 % teraz tylko pozostało dokupić coś co posiada złącze HDMI i cieszyć się jakością HD w pełnym tego słowa znaczeniu.

Pozdrawiam
78Martini
 

rybka.w

New member
Dla mnie r e w e l a c j a :D:D:D:D:D:D:D:D
Mam go tydzień i jestem zachwycony !!!! Choć miałem kupic Sony, potem Panasa( teraz miałem 32LX70P)
Wybrałem Tosię :D:D:D:D:D:D:D:D i nie żałuję :) punktacja 10/10 :D:D:D:D:D


edit koledzy, jak skalibrować ustawienia ?
 

BzykM

New member
novaczek napisał:
Obecnie (do jutra) posiadam analogową wersję UPC więc przy wyborze TV najważniejsza dla mnie była jakość sygnału SD bo HD nie może być inne niż świetne.
Jutro będę podłaczany do cyfrowego UPC (wersja z nagrywarką i HD) więc postaram się dodać jeszcze kilka zdań .;-)

Więc bądz słowny i napisz, czy zmiana na cyfrowy UPC coś zmieniła ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widziałem u wielu klientów zmianę sygnału analogowego na cyfrowy. Dla mnie różnica jest bardzo duża.
 

mborows

New member
78martini napisał:
I tu odpowiedź dla kolegi Novaczek przy podłączeniu kompa można podzielić ekran na pół i oglądać TV oraz pracować na drugiej połówce na kompie (PaP)
78Martini, napisz jak włączyć PaP przy podłączeniu kompa... Coś nie mogę za bardzo tego ustawić zarówno bezpośrednio z pilota jak również z menu. A w wielu miejscach czytałem, że taka funkcjonalność istnieje.
 

78martini

New member
Witam,

Novaczek u mnie ta funkcja jest dostępna po naciśnięciu na pilocie przycisku od zmiany formatu obrazu :eek:k: (jest do wyboru: szeroki kąt i jeszcze dwie opcje teraz nie pamiętam jak dokładnie się nazywają w tym jest napewo obraz TV, czy jakoś tak) aha ja mam kompa podpiętego przez D-Sub.

Pozdrawiam
78Martini

Ps. Kilka dni temu miałem okazje potestować PS3 - rewela jeżeli chodzi o gierki i blue-ray.
A dziś rano na TVP z cyfrowego sygnału leciała jakaś bajka Disneya i telewizorek pokazał swoje pazurki :-D super jakość. Wiele zależy tak naprawde od podanego sygnału SD (różne stacje inna jakość) ale również od jakości danego materiału (filmu, programu itp). Ostatnio na TVN film "80 dni do..." masakra wyglądało jak Divx 10 kopi albo kinówka nagrana z kamery z brudnym obiktywem.
 

studius

New member
78martini napisał:
Wiele zależy tak naprawde od podanego sygnału SD (różne stacje inna jakość) ale również od jakości danego materiału (filmu, programu itp). Ostatnio na TVN film "80 dni do..." masakra wyglądało jak Divx 10 kopi albo kinówka nagrana z kamery z brudnym obiktywem.

Wczoraj przy transmisji F1 na Polsacie i Polsacie Sport widać było delikatne ząbkowanie krawędzi szczególnie jak bolid wyjeżdżał "z głębi ekranu" po skosie do lewej lub prawej strony (przy ruchu kamery).
Sygnał transmisji był średniej jakości choć gorszy niż ze studia (analog kablówka).
 

ulan79

New member
Toshiba ZF355D (DG)

Cześć!
Wczoraj kupiłem Toshibe ZF355 i tu zaczeły się moje wątpliwości na pudełku jest ZF355DG na tylnej części telewizora ZF355D ale to jeszcze nie wszystko z przodu jest oznaczenie HD ready a miało być full HD nie wiem o co chodzi czy to pomyłka?
Proszę o pomoc w rozwianiu wątpliwości.
 

78martini

New member
Ulan79,

Oznaczeniem niema co sie przejmować, ostatnie dwie litery na końcu sumbolu oznaczają kolor podstawki napewno G to od Grey czyli szary, a D to prawdopodobnie od Digital chodzi tu o cyfrowy tuner, gdzieś na forum był dokładny opis co oznaczają symbole w nazwie jakie stosuje Tosia.

Co do napisu na froncie HDReady jak dla mnie może być napisane "dupa":-D telewizorek przyjmuje i wyświetla fullhd w najwyższej rozdzielczości poprostu rewelacyjnie. Spece na forum napewno Ci to potwierdzą.

Najważniejsze teraz to dokonać ustawień personalnych obrazu i dżwięku i cieszyć oko i ucho tym co daje nam Tosia, przyjemności z oglądania !!! i gratuluje wyboru.:eek:k:
 

bobik007

New member
Bez reklam
panowie, a jak wygląda sprawa kątów w tym modelu, podobno jest to bardzo poprawione względem serii z3030.
 

alyjen

New member
no są, ma inną matryce która pod tym względem się lepiej sprawuje, ogląd w MM i przeczytane recenzje są pod tym względem 100% zgodne
 

ulan79

New member
Jak podłączyć PC do ZF355DG?

Witam!
Chciałem podłączyć laptopa do ZF355 za pomocą gniazada RGB/PC i kabla Audio (dźwiek).
1.Podłączyłem wszystko zgodnie z instrukcją
2.Ustawiłem w ZF355 paramerty zgodnie z instrukcją (chyba)
no i nie działa tzn.
1.Dźwiek jest przekazaywany
2.Obraz w momencie uruchomienia laptopa też, potem jest widoczny jedynie pulpit (tapeta) i to obciety po bokach nie zależnie co mam w tym momencie na laptopie. Jak zaczynam przesuwać myszką to na początku przesywa się po ekranie laptopa potem jak jest za krawedzią to widać myszkę na ekranie ZF355 i zaczyna przesywać po ekranie tapetę
Nie wiem jak do zmienić?
Pomocy!!!!!!!!!!
 
Do góry