Z3030 vs. ZF 355 - opinie i porównania

pener77

New member
Witam, jestem zdecydowany na jeden z tych modeli. Szukam TV LCD juz od kilku miesięcy jednak teraz znalazły się fundusze na zakup telewizora. Zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Z3030 ma szybszą matrycę i podejrzewam ze jest bardziej "płynnie" na niej, z kolei zf 355 ma lepsze kąty i czerń. TV ma służyć do oglądania nki i polsatu cyfowego po euro, dvd po componencie, xbox 360 lub ps3 (tez sie zastanawiam). Oglądam duzo sportu przede wszystkim piłka nożna i zależy mi na płynności. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś umieściłby zdjęcia kątów bocznych i czerni na Z3030 bo niestety niewiem jak się prezentują. Albo KIKI zrób porównanie tych dwóch modeli, bo jak wiadomo elektronika jest ta sama tylko różnią się matrycą. Pozdrawiam i dzięki. :)
 

Sochanus

New member
50z3030 ma tą samą matryce co inne zf. Wiec podaj jakiej wielkosći szukasz najpierw. chyba najlepszym porównaniem było by 50z3030 i 46fz355 bo niby to ta sama matryca i ta sama elektronika. I cena podobna. Wiec czy warto dopłacac za cieńszą ramke ?
 

pener77

New member
Z3030 to bedzie 42' a ZF 40'. Nka będzie oczywiscie po HDMI a polsat cyfrowy po EURO. Wolałbym osobiście Z3030 bo matryca IPS jest szybsza od MVA. Boję sie tylko o kąty boczne i to tylko moze mnie martwić, wiec prosze o jakies opinie co do kątów, a moze jakies fotki :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tego wszystkiego czego się boisz w tych LCDkach nie ma w Pioneerze KURO.

Zamów sobie prezentację i wybieraj plazmę.

Pozdrawiam,
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
pener 77 kupuj ZF i nie będziesz żałował. Sam oglądam na 46 ZF Nkę i naprawdę jest b.dobrze. Dziśiejszy mecz P>P. naprawdę dało :)się oglądac.
 

pener77

New member
Plazma odpada, z powodu nasłonecznienia pokoju oraz katowania przez moją młodą żonę Vivy przez kilka godzin dziennie, Różnica w cenie pomiedzy Z a ZF to 1000zł a Z3030 ma chyba szybszą troszke matryce, prosze szcześliwych posiadaczy Z3030 o jakies wypowiedzi na ten temat, głównie KĄTY boczne czy są porówywalne np. do samsunga m87BD bo ten tV obecnie posiadają moi rodzice i mam do niego jakies porównanie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Katowanie przez żonę akurat KURO nie zaszkodzi, nasłonecznienie może być pewnym problemem, który również się rozwieje na prezentacji od Kikiego.

Dlaczego o tym piszę?

U mnie KURO ZMIAŻDŻYŁO Toshibę 52Z3030 na prezentacji, LCD poszedł pierwszy do kartonu - smużenie, brak płynności i tragiczne kąty były dla mnie NIE DO PRZYJĘCIA.

Wybieraj sam u siebie w domu.

Pozdrawiam,
 

studius

New member
Mam ZF kąty w porządku, smużenia zero. Co do czerni - bardzo przyzwoita. Zero odbić na ekranie. W SD bije KURO i inne LCD. Po za tym KURO nie jest full HD.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
LCD bije KURO w SD na głowę? ROTFL

Jeden z lepszych kawałów jakie ostatnio słyszałem, poważnie.

Co do FULL HD to jest kwestia odległości z jakiej TV będzie oglądany - jeśli z około 3 metrów i więcej to FULL HD to zwykły kit marketingowy - FULL HD to ja mówię Dzięki.

Pozdrawiam,
 

studius

New member
No możę troszkę przebarwiłem ale jest lepsza. To nie tylko moja opinia ale poczytaj na tym i innych forach. Nie wpadaj w samouwielbenie ze swoim KURO. :D
Przedwczoraj był u mnie kolega, opinia była taka że to jest najlepszy obraz w SD jaki widział na plazmach i LCD. A widział naprawdę wiele.
A to wszystko z analogowej kablówki.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sorry ale to Ty poczytaj różne fora, KURO nie ma sobie równych w SD - jest uważany za najlepszy telewizor do SD.

Zresztą przekonałem się o tym w domowym zaciszu na własne oczy, na oczy mojego ojca i na oczy mojego kumpla - Toshiba została jak pisałem wyżej ZMIAŻDŻONA przez KURO - a to wszystko na analogowej kablówce :)

Pozdrawiam,
 

scic05

New member
mam z3030 wiec tylko o tym moge tobie powiedziec

katy rzeczywiescie super nie są, ale zeby to zauwazyc musialbys naprawde siedziec "pod sporym katem" do telewizora, a zazwyczaj sie siedzi na wprost:p
poza tym mozna ten TV bez problemu obraca w lewo i prawo bo ma yyy ruchomą podstawke (nie wiem czy tka ro sie mowi) no ale mozesz go obracac na boki bez problemu ( CHOCIAZ ja nie obracam bo nie widze potrzeby :] )
pozdr
 

studius

New member
Masta_J napisał:
Sorry ale to Ty poczytaj różne fora, KURO nie ma sobie równych w SD - jest uważany za najlepszy telewizor do SD.

Zresztą przekonałem się o tym w domowym zaciszu na własne oczy, na oczy mojego ojca i na oczy mojego kumpla - Toshiba została jak pisałem wyżej ZMIAŻDŻONA przez KURO - a to wszystko na analogowej kablówce :)

Pozdrawiam,

Przez kogo jest uważany? Przez właścicieli?
Czytam testy a nie opinie wielbicielii KURO. Mogłem kupić KURO tym bardziej, że był tańszy od ZF. I świadomie wybrałem Tośkę. Bo obraz w SD był najlepszy w testach. A ja głównie oglądam SD.
Niestety czerń to nie wszystko a na dokładkę brak fullHD.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przez obiektywnych obserwatorów i o to właśnie chodzi.

Ja również czytam testy ale testy to małe piwo przy konfrontacji na własne oczy w domowym zaciszu na własnym sygnale.

Nie interesuje mnie obraz najlepszy w testach - interesuje mnie to co widziałem w swoim własnym domu na swoim własnym sygnale, zresztą jak już pisałem wcześniej nie tylko ja to widziałem bo obserwatorów było kilku a zwycięzca oczywiście tylko jeden - KURO.

A od siebie współczuję ludziom, którzy wierzą w marketingowy bełkot o FULL HD oglądanym z odległości powyżej 2 metrów przy ekranie 50".

Pozdrawiam,
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Może w tym wątku dotyczącym zakupu LCD należy zaprzestac zachwalac swój wybór , tym bardziej że temat plazmy jest w innym troszkę dziale.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Być może trzeba ale jeśli plazma u mnie zmiażdżyła to LCD to źle bym się czuł nie pisząc Wam o tym tutaj.

Poza tym nic to nie ma wspólnego z zachwalaniem swojego wyboru tylko z obiektywnym porównaniem wielu osób co jest lepsze.

Pozdrawiam,
 

Sliper

New member
Masta, mam wrażenie że sam sobie zaprzeczasz. Twierdzisz że najlepsze porównanie jest we własnym zaciszu na własnym sygnale, ale krytykujesz opinie kogoś kto sprawdził to właśnie w takich warunkach, z tą niewielką różnicą, że to zacisze nie było Twoje, a co gorsza jego opinia jest odmienna od Twojej.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czytanie testów na necie nazywasz takimi samymi warunkami?

No ja Cię proszę... :)

Gdybym tylko czytał testy na necie to bym się tutaj nawet nie odezwał bo było by mi głupio jechać po czymś czego tak na prawdę nie miałem okazji dobrze porównać - takie to jest moje samo sobie zaprzeczanie.

Pozdrawiam,
 
Do góry