Toshiba 42x3000 vs Toshiba 42XV505DG

akakj14

New member
WItam zastanawiam sie nad tymi dwoma LCD, jak ktos by byl taki miły i mogł napisac ktory jest lepszy :D ceny mniej wiecej takie same wiec bardzo ale to bardzo prosze o pomoc!


POMÓŻCIEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

Dejagore

New member
Podłączam się do prośby przedmówcy. W moim przypadku będzie to głównie oglądanie TV z kablówki i czasami podłaczanie PC (gry+xvid). Cenowo oba te telewizory są podobne ale jak z wykorzystaniem do ww. celów ?
 

clout

New member
mogę jedynie podpowiedzieć ...

Powiem tak - od dwóch tygodni użytkuję 42x3000, kupiłem w electro.pl .
Jak dotąd jestem bardzo zadowolony, obawiałem się obrazu z kablówki którą dostarcza u mnie lokalny dostawca - nie jakiś moloch w rodzaju UPC czy Multimedia ... ku mojemu zdziwieniu jest naprawdę dobrze ! Obraz oglądamy u znajomego na LCD gdzie źródłem było Multimedia po prostu załamał mnie swoją kiepską jakością ... Fachowcy mówią coś o tym że Toshiba ( przynajmniej ta ) dobrze radzi sobie z kiepskim sygnałem - widać mają rację :) Uruchamiałem też PS3 oraz PC po D-SUB. PS3 oczwiście miodzio, jeśli chodzi o PC po D-SUB to niestety nie udało mi się przekroczyć pewnej rodzielczości ... jeśli dobrze pamiętam to 1280x800, podejrzewam że jest to związane z grafiką w laptopie, w każdym razie jakiś DivX puszczany z lapa pięknie śmiga na dużym ekranie mimo mniejszej rozdziały ...

Podsumowując, telewizor nabyty w sensownym źródle z polską gwarancją, składany również w polsce zaspokoja moje oczekiwania, osoba sprawa że bardzo pasuje mi jego design ... jedyne co w tym designie mi nie pasuje to obramowanie ekranu z błyszczącego tworzywa, na którym osiadają piekielne ilości kurzu :)
 

alyjen

New member
Toshiby i tak mają ograniczoną rozdzielczość maksymalną po DSUB, jeżeli Twój laptop nie ma wyjścia DVI lub HDMI to niestety tego nie przeskoczysz w innym przypadku użycia kabla DVI->HDMI daje pełne i piękne 1920x1080 ;)
 

clout

New member
dzięki za info :)

Tak jak w temacie :)
W sumie podejrzewałem że tak jest, a niestety mój lap - HP6715b nie ma DVI ani HDMI ...
Tak czy inaczej do obejrzenia zdjęć czy DivXa spokojnie wystarcza ...
Niebawem wymiana sprzętu lapowego więc pewnie będzie już właściwa rozdziała :)
 
Do góry