42x3000 - problemy

carl

New member
Witam
Posiadam tv 42x3000 i mam dwa problemy.
1. Po połączeniu z komputerem (Sempron 2500+, ATI9250) kabelkiem dvi-hdmi (długość 10m) na tv migają kropki, w zależności od koloru wyświetlanego na tv kropki przybierają różne kolory. Widoczne to jest szczególnie na czarnym tle, kropki są wtedy białe. Problem znika tylko wtedy, gdy wymusze na telewizorze rozdzielczość 640x480.
Jeżeli podłącze notebooka przez d-sub to kropek nie ma, niestety maksymalna rozdzielczość, którą Toshiba wtedy obsłuży to 720p.

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak pozbyć się tych kropek. Wydaje mi się, że jest to wina karty graficznej (aferakty?). Obstawiałem jeszcze kabel łączący tv z komputerem chociaż przeglądając wpisy na forum i wychodzi na to, że jest to mało prawdopodobne.


2. Niezależnie od źródła sygnału (komputer: HDMI, d-sub; konsola: HDMI) menu telewizora pozostawia pionową, jasną smugę na czarnym tle. Czy inni posiadacze tego modelu również zaobserwowali podobne zjawisko?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
 

carl

New member
Zmieniłem za pomocą PowerStrip odświeżanie na 24Hz i kropki zniknęły. Dziękuję za pomoc.

Teraz pozostaje jeszcze problem smugi ale podejrzewam, że po prostu ten typ tak ma.
 

koven

New member
Z tego co mi się wydaje, jest to tylko połowiczne rozwiązanie. Potrzebny będzie ktoś bardziej biegły w tej tematyce. Czy przypadkiem 1080 przy 24,25,30 Hz nie jest to 1080i a nie p? Mam u siebie coś podobnego. Przez pewien czas na karcie nVidii działało mi z ustawieniem 50 Hz, obecnie przy takim odświeżaniu mam na ekranie to samo co ty. Zastanawia mnie jednak czy nie jest to przypadkiem wina zbyt długiego i kiepskiej jakości kabla - u Ciebie 10m u mnie 15, z tym że nie wytłumaczałoby to prawidłowego działania przez pierwsze kilka dni.
 

koven

New member
Chyba jedyne rozwiązanie. X360 po componencie działa w 1080p bez problemu.

Dobrze mi się wydaje, że 1080 przy 24-30 Hz ma przeplot?
 

carl

New member
Poczytałem troche o 1080p 24Hz i jest to sygnał jak najbardziej "progresywny", a przeznaczony przede wszystkim do filmów kręconych w 24fps.

Drugą rzeczą, która utwierdza mnie w przekonaniu, że nie ma przeplotu jest to, że PowerStrip ma osobne ustawienia dla 1920x1080p 24Hz oraz dla 1920x1080i 24Hz.
 

carl

New member
A czy ktoś zaobserwował u siebie smugę z drugiego punktu?
Smuga ta widoczna jest najlepiej na czarnym tle (gdy spojrzy się na tv pod kątem i z dość bliskiej odległości) i zaczyna się przy prawej krawędzi menu a kończy na samej górze ekranu.
 
Do góry