Toshiba 32XV500PG

kasina

New member
Witam,
przegladałem dziś ceneo gdyż nastawiony byłem po przestudiowaniu tutejszego forum na kupno telewizora Toshiba 32R3500PG i natknąłem się na telewizorek jak w temacie. Co o nim sądzicie: Full HD, czujnik światła, wiele funkcji lecz 50Hz... Teraz nie wiem czy lepszy uboższy 32R3500PG ale 100Hz czy 32XV500PG. Proszę o opinie na temat tego telewizorka (porównać go można chyba pod wzgledem funkcji z Sharpem 32WD1E) w odniesieniu do 32R3500.
 

ktp

New member
Oglądałem obydwa. Wydaje mi się, że Seria R plasowana jest wyżej niż XV. Generalnie każdemu czegoś brakuje. XV ma lapszą czerń i generalnie byłem zaskoczony jakością obrazu na + ale HD. Natomiast obawiam się, że w SD będzie nienajlepiej i tu lepiej sprawdzi się R. Biorąc pod uwagę ile mamy programów SD a HD to chyba aktualnie lepiej kupić R. Natomiast generalnie to lepiej zaczekać bo przed EURO zbliża się wysyp nowości i będą nowe modele a starsze zejdą z ceny.

Na konkurencyjnym portalu jest już test XV.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
XV jest nastepca X. X był wyzej klasywfikowany niz R i jeśli przyjmiemiy ze następca jest lepszy od poprzednika to po odpowiedniej kalibracji obraz w SD jest B.dobry, wiem bo mam X :)
 

kasina

New member
Im więcej czytam, porównuje tym mniej wiem... co chwile pojawia sie jakaś inna opcja, coś lepszego, godnego uwagi. Do Euro zostało jeszcze trochę czasu a ja potrzebuję telewizor teraz... Jak się wkurzę to wezmę 32C3500PG i zaoszczędzę trochę grosza :roll:
 

MJot

Member
Szukaj nowego, ale w podświadomości miej cały czas R3500, sprawdzone 100Hz lepsze od nowego wchodzącego,
należy też brać pod uwagę tzw. "problemy wieku dziecięcego", nowe modele dopracują pewnie po 2-3 miesiącach produkcji, dodatkowo test CV500 Kikiego nie wypadł olśniewająco,

poza tym zauważyłem ciekawą rzecz na stronie Toshiby, jak wyszły 42' CV500 i XV500 to podawano odpowiednio wartość kontrastu dynamicznego 25k i 30k, a tu dziś Zonk i ... korekta na odpowiednio 17k i 25k

przy 32' zostało 30k

zastanawiające czy to była tylko zwykła pomyłka
 
Ostatnia edycja:

ktp

New member
Porównywałem obraz na Toshibie 32XV500 z 32r81 samsunga i muszę powiedzieć, że ten kontrast w XV faktycznie jest dobry. Puszczany film to chyba Na fali w momencie gdy dwa pingwiny rozmawiały a w tle były drzewa to na samsungu między drzewami była czarno - fiolotowa przestrzeń a na toshibie było widać zielone liście i to przy ogólnie lepszej czerni . Znaczy to , że matryca faktycznie krok do przodu natomiast ciągle nie wiadomo jak wypada w porównaniu do najnowszej konkurencji. Najlepiej wybrać się do jakiegoś dużego sklepu typu mm lub saturn i sprawdzić. Bez testów brałbym R3500 bo już jest sprawdzony przez wielu użytkowników natomiast XV w teście wypadł średnio w porównaniu do konkurencji (nowy panasonic). Tak jak pisłem wcześniej poszukaj na portalu konkurencyjnym- jest test.
 

perc

New member
Czy nowy 32XV500 jest gorszy do sygnału SD niż starsze serie Toshiby np. 32C3500?
(Czyżby nowsze modele miały gorsze skalowanie SD?)
 

Jedras

New member
Nie chce zakladac osobnego watku, dlatego zapytam tutaj. Czy Toshiba ma zamiar wprowadzic model 32" fullHD 100Hz? A jesli tak to kiedy? Panas juz posiada taki model: TX-32LZD85 i interesowaloby mnie bezposrednie starcie miedzy tymi dwoma markami.
 
Ostatnia edycja:

ktp

New member
Z tego co widziałem skalowanie wygląda na słabsze ale być może to wina sygnału. Podobno procek ten sam więc różnicy być nie powinno. Powiem tak: jakbym miał kupić X to wolałbym XV ze względu na matryce ale nie wiem co bym zrobił gdyby chodziło o R to zależy właśnie od zachowania w SD. Poczekajmy na testy.
 

fenix2

New member
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem LCD'ka TOSHIBA 32R3500.
Oglądać głównie chce obraz ze zwykłej anteny naziemnej siatkowej, czy ten telewizor zda egzamin ?? Również zależy mi na dobrej współpracy z PC. Chcę ten TV podpiąć do kompa przez DVI-HDMI. Z twego co wiem to obsługuje ten model HDCP czy to prawda??
Z opini na tym forum wynika że to dobry LCD ale moje obawy zasiał ten artykuł któy na tym modelu nie zostawia suchej nitki :
(http)://telewizory.zadowolenie.pl/redakcyjne/1207256144/toshiba_32_r_3500_test_120hz_na_zwyklej_antenie_.html

I znacznie lepiej też wypadł Toshiba 32XV500 Full HD:
(http)://telewizory.zadowolenie.pl/redakcyjne/1220959754/toshiba_32xv500_full_hd_vs_32r3500_120hz_.html

Aby link działął trzeba usunąć nawiasy z (http)
Poradzcie co zrobić ??
Może jakiś inny model do około 2200zł. ?

A może wybrać
Panasonic TX-32LX70 ??
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
pseudotesty

Wybacz, ale te testy to amatroszczyzna i stek bzdur.
Chłopcy nie iwedzą, że u nas jest 100Hz a nie 120 (którego oczywiście nie oceniają na podstawie scen dynamicznych czy przesuwających się napisów, bo i po co ;-)), a za pikselozę wg nich odpowaiada 8 a nie 10bitowa głębia kolorów... Itd.
 

fenix2

New member
In my opinion 32R3500

Witam,

Kupiłem, mam od kilku dni.



zalety.gif
Zalety produktu
* Bardzo dobry obraz na zwykłej antenie siatkowej;
* 100/120Hz Hz;
* Mnóstwo różnych opcji;
* Dobra czerń;
* Ładne kolory;
* Dużo wejść;
* Fajny wygląd;
* Matowa ramka;
* Polskie MENU;
* Dobra współpraca z komputerem dobry obraz;
* Fajny dźwięk;
* Wyjście na subwoofer;




wady.gif
Wady produktu
* Slabo działa funkcja automatycznej regulacji czerni
* Slabo działa funkcja stałego poziomu sygnału dźwięku
* Brak PIP;
* Brak Full HD;
* Duży pilot;
* Brak przycisku całkowitego wyłączenia ;
 

Alucard1984

New member
Hey. Zastanawiam się czy wybrać xv500 32 calową czy 37 ? Czy większy ekran ale za to z 12k mniejszym kontrastem jest lepszy ? Różnica w cenie jest naprawdę mała więc skusiłbym się na tą 37 ale potrzebuję porady w tym temacie. z góry thx
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Zależy jaki masz sygnał.Posiadam Nkę i 46 ZF Tośkę , a oglądam z odległości 2,50m. i jak dla mnie jest ok , dodam że przed Tośką posiadałem 42 i szybko stał się za małym ekranem:roll:.
 

fenix2

New member
diana napisał:
Zależy jaki masz sygnał.Posiadam Nkę i 46 ZF Tośkę , a oglądam z odległości 2,50m. i jak dla mnie jest ok , dodam że przed Tośką posiadałem 42 i szybko stał się za małym ekranem:roll:.


To proponuję CI zakupić porządny rzutnik HD i obraz rzucić za stodołę a oglądać z balkonu !!!
 

darkmajin

Member
Bez reklam
kolega chcial byc smieszny a wyszło załosnie .. zdarza sie najlepszym

zgadzam sie ze tv sie "zmniejsza" w miare jego posiadania powinni na to wzor jaki zrobic :)
 

jarek9341

New member
Telegazeta

Czy wie ktoś dlaczego w 32XV500PG po połączeniu tunera sat z LCD kablem component nie widać telegazety? Po podłączeniu tunera kablem euro telegazeta jest widoczna.
 
Ostatnia edycja:

fenix2

New member
Witam,

Czy da się ustawić jakoś w tym TV żeby od razu wybierać kanały 1,2,3.. a jak jest domyślenie po wciśnięciu np. "1" TV czeka na wybór drugiej cyfry.
 
Do góry