Aspect ratio w Toshibie 32R3500

ErniK28

Member
czy da sie jakos ustawic zeby obraz nadawany przez np. TVP1 w formacie 16:9 byl rozciagany automatycznie na caly ekran - (moge to zrobic recznie - Kino1 - ale przeciez nie o to chodzi)...
chodzi o cos takiego jak ma Panas - ustawiasz na auto i jak sie pojawi obraz z paskami 16:9 to po kilku sekundach TV ustawia go na caly ekran (rozciaga)
 

banjo

New member
witam. mam ten sam problem,ale nie uważam tego za wade. np są kanały na ktorych leca filmy w bardzo szerokim formacie ( bardzo wysokie pasy u góry i dołu)ta toshiba nawet jak rozcianie to w automacie to robi to tak zeby zachowac jakies normalne proporcje, czyli pasy beda dalej ale mniejsze.dla przykładu mam jeszcze lcd LG i tam obraz rozciąga na full,ale co z tego wtedy wyglada to bardzo dziwnie -wszystko mocno jest rozciagniete w pionie. nie da sie dlugo tego ogladac.w omawianej tośce autoformat nie dziala z kazdym programem. widocznie odczytuje odpowiednie informacje od nadawcy i wtedy robi cos z obrazem. niestety nie każdy to wysyła.ja probuje jeszcze rozgryzc ustawic to zeby dzialalo to z kazdym kanalem,ale cos mi sie wydaje ze dziala to na zasadzie omówionej wczesniej.
 

banjo

New member
u mnie autoformat dziala na tvp3,eurosport, discovery, animal planet,polstat2,polonia,polsat sport, tvn turbo i chyba jescze kilka. ale trzeba przyznac ze duza wiekszosc jest nieruszana i to mnie troche wkurza. ciekawe jest to ze na jednym i drugim kanale program nadawany jest z czarnymi pasami ,ale tylko na jednym jest automatycznie rozciagany.dziwne-widocznie zalezy to od nadawcy.
 

ErniK28

Member
na zadnym z wymienionych funkcja u mnie nie dziala...
jak tv masz ustawione ze dziala?
format 4:3 - on/off? (ja mam off)
jaki tryb ekranu (szeroki ekran, kino1)? (ja mam kino1)

no i jak podlaczony tuner do tv? composite/scart? (mam scart)
 

banjo

New member
pierwsza sprawa w opcjach w menu pod formatem automatycznym jest opcja 4:3 i to mam WŁ (powinno byc WŁ) w przeciwnym wypadku gdy jest to WYŁ formatując obraz automatycznie zmiania mi go w proporcje 4:3- pasy po bokach a tego to już calkiem nieznosze. ja mam ustawiony na stałe format szeroki kąt, lub super live 1 (częsciej ten pierwszy- nie ma zniekształceń po bokach) ja nie mam tunera podłączonego- mówie o kablówce-wejście antenowe.(ale sygnał super, obraz też) za niedługo będzie "N". do tv mam podłaczone jeszcze tylko kino panasonica do wejścia component i dodatkowo odtwarzacz pioneera do wejscia hdmi.telewizje odbieram z kabłlówki przez wejscie antenowe. prosze u siebie przestawic w menu te 4:3 na ON może wtedy zacznie to dzialac, bo to jest niemozliwe ze w ogóle nie formatuje obrazu w automacie.pozdrawiam
 

koval1980

New member
Mam ustawienia te same co banjo i poprostu niektórych nie formatuje i nie będzie (moim zdaniem),wszystko zależy od sygnału nadawcy. Próbowałem wczoraj różnych ustawień i nic. Tv podłączony bezpośrednio z gniazda antenowego (kablówka). Pytałem kolegów z pracy (mają Panasonic 32LX60P i Hitachi 32A01) i mają to samo. Nie są w stanie ustawić autoformatowania obrazu tak żeby żaden z kanałów nie miał czarnych pasów.
 

ErniK28

Member
niestety u mnie auformat - on/off i 4:3 on/off - bez roznicy, i tak nie dziala ;/
ciekawe czy trafilem na felerny egzemplarz z uszk. autoformatem ;/
tez niedlugo bedzie N-ka wiec moze cos sie zmieni ale watpie ;/
 

banjo

New member
ErniK28 wątpie żebyś miał coś uszkodzone z autoformatem. masz podłączony tuner przez scart może w tym leży jakiś problem. a próbowałeś zmienić ustawienia formatu np. na szeroki kąt i wtedy wł. autoformat,chociaż ja już nie wiem, ale nie podejrzewam zadnej usterki. u mnie to działa też tylko na "wybranych" kanałach. mam pytanie zadziałal w ogóle chociaż 1 raz u Ciebie autoformat???? czy ta opcja jakby nie jest aktywna???? masz też cos podpięte przez antene????
 

ErniK28

Member
banjo napisał:
ErniK28 wątpie żebyś miał coś uszkodzone z autoformatem. masz podłączony tuner przez scart może w tym leży jakiś problem. a próbowałeś zmienić ustawienia formatu np. na szeroki kąt i wtedy wł. autoformat,chociaż ja już nie wiem, ale nie podejrzewam zadnej usterki. u mnie to działa też tylko na "wybranych" kanałach. mam pytanie zadziałal w ogóle chociaż 1 raz u Ciebie autoformat???? czy ta opcja jakby nie jest aktywna???? masz też cos podpięte przez antene????
pod antene mam TVP1,TVP2,TVP3,POLSAT,TVN - na zadnym nie zadzialalo nigdy...
zdazylo sie ze na Polsat sport - (program w 16:9 - a on mi go sformatowal na ok 30 sekund na 4:3-chyba inteligentny inaczej ;/)
ustawienie na wyjsciu tunera 16:9 tez nic nie daje...
 
Ostatnia edycja:

banjo

New member
ErniK28 napisał:
pod antene mam TVP1,TVP2,TVP3,POLSAT,TVN - na zadnym nie zadzialalo nigdy...
zdazylo sie ze na Polsat sport - (program w 16:9 - a on mi go sformatowal na ok 30 sekund na 4:3-chyba inteligentny inaczej ;/)
ustawienie na wyjsciu tunera 16:9 tez nic nie daje...
to ja tu widze niezly burdel.... :) a tak powaznie to jest też mozliwosc ze fabrycznie zostalo cos namieszane w menu serwisowym i dlatego opcja autoformatu dzaiala w ten sposob.chociaż samemu nie polecam w tym kopac, mozna jeszcze bardziej spiepszyc sprawe,ale zdaza sie ze niektore tv maja cos wylaczone na stale w m.serwisowym. proponowalbym wezwac serwisanta toshiby do domu aby to sprawdzil co jest przyczyna. nie oplaca sie przeciez oddawac tv do serwisu z powodu takiej "usterki". pozdrawiam.
 

ErniK28

Member
banjo napisał:
to ja tu widze niezly burdel.... :) a tak powaznie to jest też mozliwosc ze fabrycznie zostalo cos namieszane w menu serwisowym i dlatego opcja autoformatu dzaiala w ten sposob.chociaż samemu nie polecam w tym kopac, mozna jeszcze bardziej spiepszyc sprawe,ale zdaza sie ze niektore tv maja cos wylaczone na stale w m.serwisowym. proponowalbym wezwac serwisanta toshiby do domu aby to sprawdzil co jest przyczyna. nie oplaca sie przeciez oddawac tv do serwisu z powodu takiej "usterki". pozdrawiam.
a mozna wezwac serwis do domu?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Witam a ja mam pytanie do uzytkowników tego LCD, czy jest możliwość zrobienia zoom obrazu ? chodzi mi o tak jak w samsungu rozciagnięcie w pionie. Pytanie dotyczy tego modelu i X3000.
 

banjo

New member
witam. co do opcji wzywania serwisu (serwisanta ) do domu to chyba nie powinno byc problemu. nie raz słyszałem z tego forum lub od znajomych ze serwisant jakiejś tam marki przyjeżdzał do domu wzywajacego, ale jest to raczej związane z kosztami tego drugiego, chociaz i tak myśle ze jest to lepsze rozwiązanie niz oddawanie na miesiac tv, skoro tak błachą usterke mozna wyłapac na miejscu.ale zawsze lepiej zadzwonic do serwisu i wypytac jak to z tym jest. co do opcjii zoomu z następnego postu to oczywiście takie rzeczy ma chyba juz każdy model . w modelach toshiby nie nazywaja tego zoom, a np kino1, kino2, superlive2 itp itd. ale jest. nie ma tylko opcjii "full"
 

banjo

New member
no i tu jest lekki problem nie zauważyłem żeby ręcznie mozna było to jeszcze rozszerzać. napewno nie da sie tak mocno rozszerzyc obrazu jak w panasonicach , philipsach i innych. nawet autoformat dziala nie na zasadzie likwidowania czarnych pasów(nie jest to reguła), zalezy od wysyłanego formatu)ale zawsze dobiera ustawienie,aby proporcje były naturalne.
 

banjo

New member
jeżeli chodzi o wybór formatów w tv marki toshiba to jest ich naprawde dużo,ale możliwośc ręcznej zmiany typu rozciaganie niestety jest niedostępne (szkoda) dlatego rzeczywiście tu Samsung jest górą.
 
Do góry