Toshiba 32R3500 po zakupie

koval1980

New member
Witam wszystkich zainteresowanych Toshibą 32R3500!

Tydzień temu stałem się posiadaczem tego lcd-ka. Wybierałem pomiędzy Sony 32S3000, a Toshibą 32R3500. Wybrałem ten drugi, z uwagi na lepsze skalowanie obrazu, bardzo ładny design no i bardzo dobry dźwięk (wg opini z forum). Potwierdzam, wszystkie te atuty ten telewizorek posiada. Kryteria wg których wybierałem były następujące: kablówka analogowa (Vectra) ok.70%, dvd - ok.30%, odległość - max 2.8m, kąty - 90 i 45 na boki (kanapa i dwa fotele po bokach), najczęściej oglądane programy to sportowe i muzyczne.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu :D , bo jak na kablówkę to obraz jest bardzo ładny (przymierzam się do Polsatu Cyfrowego), nie zauważyłem żadnego smużenia (przy włączonej funkcji 100Hz - bez tej funkcji minimalne smużenie, trzeba wiedzieć na co patrzeć), kąty bardzo dobre (nikt z boku nie narzeka), jak na tv to świetny dźwięk, czysto gra nawet przy skrajnym ustawieniu parametrów, dodatkowa funkcja poprawy czerni działa bez zarzutu, ale mam wrażenie że pogarsza obraz więc ją wyłączyłem, a i tak czarne jest czarne, no i matryca jest równo podświetlona. Obraz z dvd jeszcze lepszy mimo że przez euro-euro (Profigold+Sony CMT-DV2D). Jednym słowem wszystko jest tak jak w teście 32C3500 kikiego. Zatem jeśli komuś zależy na dobrym i niedrogim lcd to polecam Toshibę, na pewno będzie zadowolony .
 

banjo

New member
witam mam pytanie. ja tez mam wlasnie ten model. czy pomimo właczonej funkcji active vision 100 obraz przesuwa sie u kolegi skokowo??? u mnie mimo właczonej tej funkcji nie ma idealnej plynnosci, obraz przy wolnym przesuwie sie jakby klatkuje, chociaz np. na takim tvn obraz jest plynny. nie wiem od czego to zależy. oczywiście z tv jestem zadowolony. obraz ma z takimi cieplymi kolorami,nie przejaskrawiony prawie jak plazmowy :) ale płynnosc momentami mnie dobija. dlatego pytam jak to jest u kolegi. i jescze takie pytanko do czego słuzy w menu funkcja kino???bo po jej właczeniu nie bardzo widze różnice. może ten tv pokazuje pazury dopiero w HD???? i tam te opcje dzialaja wzorowo???. ale trzeba przyznac jedno obraz z kablówki (UPC)i tak jest super- skaler DCDi widac dziala calkiem niezle. pozdrawiam.
 

koval1980

New member
Witam. Oglądam głównie kanały sportowe i nie zauważyłem klatkowania. Może jestem słabym obserwatorem?? Będę się baczniej przyglądał obrazom. Ten tv w tej klasie cenowej naprawdę dużo potrafi i jestem zadowolony w 99%. Jak bardziej go poznam to pewnie dam 100%. Co do funkcji kino to nie wiem jak działa, bo różnicy nie widać żadnej czy jest włączona czy nie. Ja mam z kolei pytanie jak zlikwidować czarne pasy u góry ekranu (są tylko na niektórych kanałach). Pytam z ciekawości. Przy włączonym autom.format. i SuperLive1 pasy są, przy wyłączonym autom.format. i Kino1 pasów nie ma, ale programy na których tych pasów nie było wyjeżdżają poza ekran. Czy jest jakiś sposób na ustawienie ręcznie poszczególnych kanałów??
 

ErniK28

Member
koval1980 napisał:
Witam. Oglądam głównie kanały sportowe i nie zauważyłem klatkowania. Może jestem słabym obserwatorem?? Będę się baczniej przyglądał obrazom. Ten tv w tej klasie cenowej naprawdę dużo potrafi i jestem zadowolony w 99%. Jak bardziej go poznam to pewnie dam 100%. Co do funkcji kino to nie wiem jak działa, bo różnicy nie widać żadnej czy jest włączona czy nie. Ja mam z kolei pytanie jak zlikwidować czarne pasy u góry ekranu (są tylko na niektórych kanałach). Pytam z ciekawości. Przy włączonym autom.format. i SuperLive1 pasy są, przy wyłączonym autom.format. i Kino1 pasów nie ma, ale programy na których tych pasów nie było wyjeżdżają poza ekran. Czy jest jakiś sposób na ustawienie ręcznie poszczególnych kanałów??
nawet nie chodzi o reczne dla kazdego kanalu bo to mozna robic recznie ;], ale o wlasnie autom. formatowanie, czyli kanal 4:3 (najlepiej w formacie 4:3 - ale to marzenie) jest na calym i 16:9 po kilku sekundach zeby tv rozciagal go z automatu na caly ekran...
 

ErniK28

Member
kagan_sk napisał:
witam,

a ma ktoś z Was uszkodzone piksele?

niestety po wczorajszej instalacji 1 nie świeci :(

proszę o komentarze.
pozdrawiam

moze jak przyszedl 'uszkodzony' sprobuj reklamowac?... lub jesli to byl sklep inetowy to mozesz go oddac w ciagu 10 dni... ale w tym przypadku niech sie wypowie ktos kompetentny?
 

koval1980

New member
Funkcja auto działa dla sygnału 16:9 anamorficznego i przestawia się automatycznie, a dla sygnału 16:9 letterbox nie działa. Takie jest moje zdanie. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
 

ErniK28

Member
koval1980 napisał:
Funkcja auto działa dla sygnału 16:9 anamorficznego i przestawia się automatycznie, a dla sygnału 16:9 letterbox nie działa. Takie jest moje zdanie. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

a co daje 'format 4:3' w opcjach?
 

ErniK28

Member
jeszcze jedna sprawa co do uszkodzonego piksela, ...sa na to sposoby... ryzykowne ale sa... poszukaj w google info o 'rozmasowywaniu' pikseli - nie zartuje:D
mi wysiadl piksel w monitorze komputerowym i rozmasowywanie pomoglo, juz prawie rok chodzi po masowaniu i bez problemow...
ale robisz to na WLASNE RYZYKO!!
 

banjo

New member
formatowanie automatyczne dziala troche inaczej niz u konkurencji, gdzie przeważnie likwidowane są czarne pasy. tu dziala to troche inteligentniej tzn-obraz rozciagany jest nie tylko w pionie ale niekiedy nawet w poziomie.wazne obraz wyglada wtedy naturalnie- ludzie mają naturalne proporcje. podobne dzialanie autoformatu widzialem w hitachi i loewe, chociaż nie jest to jeszcze poziom jvc( wzorzec pod tym wzgledem) najdziwniejsze jest to ze autoformat nie dziala na kazdym programie,ale zawsze na tych samych typu eurosport,discovery itp. a np.tvp 1 , tvp2 pozostają bez zmian i trzeba ogladac z czarnymi pasami, no chyba ze sie to zmieni manualnie,ale przecież nie o to tu chodzi.mam jeszcze lcd LG i tam nawet najniższy obraz jest rozciagany na full, ale co z tego jak wtedy ludzie wygladaja jakby mieli po 3m wzrostu :) więc jedni wolą obraz naturalnie rozciagniety drudzy byleby tylko pozbyc sie czarnych pasów. ja wole to pierwsze. rózne mamy gusta i upodobania.a co do tego tv to zadnych bad pikseli nie zauwazylem, zakupu napewno nie żaluje.
 

ErniK28

Member
bogdan1963 napisał:
A który jest lepszy R3500 czy PG albo P
podobno PG - robiony w UK, -P - robiony w Polsce...
ja mam PG a na pudle Assembly in Poland (wiec nie wiem czy to tak do konca prawda)
a wedlug sprzedawcy w sklepie nie ma roznicy...
 
Do góry