automatyczne strojenie cyfrowe 46zf355

wszystkojedno

New member
Witam
Jestem nabywcą (mam nadzieję że szczęśliwym) 46zf355.
Tv super, ale jest problem ze strojeniem cyfrowym. Otóż popodłączeniu
dekoderów cyfra + i n (złącze euro i hdmi) jest pierwsze strojenie na dtv
- opcje lokalne. W pierwszej linii tej planszy "kraj" nie można wybrać "Polska"
(może toważne). Po wypełnienie pozostałych linii pojawia się następna
plansza "automatyczne strojenie", które nic nie znajduje, a kumunikat brzmi:
nie znaleziono żadnego sygnału stacji nadawczej upewnij się czy antena została podłączona do odbiornika. Jest to jak dla mnie o tyle dziwne, bo
w wersji analogowej tv automatycznie (bez żadnej planszy) wyszukał wszystkie programy z dekoderów, a ze sterowania ręcznego programy z anteny dachowej.
Przepraszam za nie fachową wypowiedź laika i bardzo proszę o pomoc.
 

d.karolik

New member
Witam
Napisałeś że podłączyłeś Cyfre+ i N przez euro i hdmi więdz szukaj sygnału na tych wejściach do których podłączyłeś dekodery ( bez strojenia po prostu przełącz na AV 1 czy jak tam jest ). Programy przełączasz w dekoderze a nie w TV . W TV tylko jak wyszukasz sygnał ( programy ) z analogowej anteny.

Wyszukiwanie programów może być tylko po podłączeniu zwykłej anteny lub kablówki , bo wtedy działa tuner TV . Nie rozumiem jak TV mógł Ci wyszukać sygnał ( programy ) z dekoderów . Moim zdaniem nie ma takiej opcji. Mam nadzieje że zrozumiesz to co napisałem.
 
Ostatnia edycja:

wszystkojedno

New member
Dzięki bardzo

Dziękuję bardzo za szybką i czytelną odpowiedź.
Wystraszyłem się, że coś nie tak z tv, a okazuje się, że sama instrukcja
nie wystarczy - trzeba znać podstawy.
Pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Opcja strojenie cyfrowe , gdzie nie możesz wybrac naszego Kraju itd. służy do odbioru cyfrowej tv naziemnej , która w Polsce jest w powijakach.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
wszystkojedno - i jak udało się? Co do opcji lokalnych w lini pierwszej na DTV nie wybeirzesz Polski. Włacz menu, tam będziesz miał taką sama zakładkę i tam zmnień na Polska. Pamiętaj ze trzeba to robić na tym wej. na którym masz podłaczony tuner, np. cyfra + na HDMI1, itd. Wszystko jest bardzo proste.
PS. Jak wrażenia z oglądania TV?

d.karolik - witaj, a widzisz - jest taka opcja :), też sie dziwiłem i naprawdę wyszkuje programy, tylko co z tego jak nic nie znajduje (bo... nie ma podłaczeonej anteny). Tak samo miałem na poczatku i byłem lekko zirytowany że ni TV nic nie znalazł ;). Ale to mało istotne, jednak wyaszukuje (to tak dla Twojej wiaodmości).
Pozdrawiam
 

wszystkojedno

New member
gilek 1975 - poza tym "nieszczęsnym" trybem cyfrowym wszystko ok. Wrażenia z oglądania trudne do wyrażenia, niesamowite- szczególnie odbiór w HD np. liga mistrzów. Kanały SD też bardzo przyzwoite.
Nie ukrywam, że bardzo mi pomogły Twoje ustawienia - dzięki.
pozdrawiam
 

d.karolik

New member
Witam
Gilek1975 , sorry ale właśnie o to mi chodziło że jak nie ma podłączonej anteny to będzie szukał ale nic nie znajdzie . I tak jak napisałem , że nie rozumiem jak TV mógł znaleźć programy z dekoderów ? że nie ma takiej "opcji". Nie wiem czy się rozumiemy wiedz może tak .
Nie wiem w jaki sposób TV może znaleźć programy z dekodera cyfrowego podłączonego do TV na przykład euro-euro czy hdmi-hdmi itp. W moim rozumowaniu następnie zaprogramować na poszczególnych kanałach . Moim zdaniem niema takiej "opcji ", a jeżeli się mylę to proszę o wyjaśnienie w jaki sposób można to zrobić.

P.S I nie chodzi mi tutaj o "opcje" TV tylko że nie da się tak zrobić.
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
Jasne ze się nie da. Tak naprawdę to szuka czegoś z niczego, ale pomińmy to ;) . Obaj wiemy o co chodzi i co się da a zcego nie.
Pozdrawiam
 
Do góry