Jak optymalnie ustawić 40ZF355??

TVfanHD

New member
Witam

Od dziś jestem szcześliwym posiadaczem TOSHIBA 40ZF355DG:krol:
Pierwsze co zrobiłem po rozpakowaniu tv to podłączyłem do sygnału ze zwykłej anteny dachowej, no i tu miłe zaskoczenie bo obraz był super z odległości oglądania z 3 - 3.5 metrów twarze na ekranie telewizora jak i przedmioty itp. były bardzo dobrze widoczne wszytko super tak jak powinno byc.
Pozniej podłączyłem tuner satelitarny z cyfrowym polsatem po złączu euro-euro i spodziewałem sie lepszego obrazy niż z anteny dachowej a tu szok:???: na tunerze cyfrowym twarze na ekranie oraz wszytko inne to jak jakbym ogladał świat z plasteliny, takie sztuczne, po prostu z anteny dachowej jest o wiele lepiej niż z tunera cyforwego polsatu. Porównanie TVP1 z anteny dachowej a TVP1 z cyfrowego polsatu to dzien do nocy na kożyść anteny dahcowej ale nie o to chodzi żebym ogladał 7 programów tv naziemnej jak mam platforme cyfrową:???:
Co trzeba ustawić aby obraz był chociaż taki jak ze zwykłej anteny dachowej???
Jakie funkcje, palete berw co i jak macie ustawione w waszych telewizorach??

A wracajac do samego telewizora to bardzo mi sie podoba szczegolnie ta cienka ramka obudowy, dzwiek jest na przyzwoitym poziomie chociaz urzywam zestawu kina domowego, ciekawe jest podświelenie niebieska diodą chociaz jak dla mnie to zbedny bajer. Noga jest obrotowa i berdzo estetyczna menu zaiwera duzo funkcji, pilot jak i menu są czytelne - jak na zakup w ciemno bo niewidziałem tego tv wczesniej to jestem zadowolony:) Tylko żeb jeszcze ustawił sygnał z tunera satelitarnego:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Poldek

New member
Gratuluję zakupu TVfanHD :)
Mógłbyś się podzielić informacją gdzie i za ile go dostałeś ?

Mam jeszcze jedną , dosyć nietypową prośbę.
Czy mógłbyś z łaski swojej podać dokładne wymiary podstawy ,
tzn. "nogi" swojej Tośki ??
 

autorus

New member
Poldek napisał:
Gratuluję zakupu TVfanHD :)
Mógłbyś się podzielić informacją gdzie i za ile go dostałeś ?

Mam jeszcze jedną , dosyć nietypową prośbę.
Czy mógłbyś z łaski swojej podać dokładne wymiary podstawy ,
tzn. "nogi" swojej Tośki ??
Przyłaczam sie do pierwszej części pytania.

PS. A czemu to euro euro? Chyba ten tv jest stworzony do hdmi hdmi.
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
TVfanHD - co i jak zrobić napisałem Ci na PM żeby polepszyć obraz. Podaje jeszcze raz moje ustawienia moze się przydadzą:
Podświetlenie - 35
Kontrast - 88
Jasność - 45
Kolor - 40
Odcień - -7
Ostrość - +10
Czerń - OFF
MPEG - niski
DNR - auto
Temperatura - chłodny
Czerwony - +3 +6 -4
Zielony - +3 -5 0
Niebieski - -3 -2 -3
Żółty - -1 +6 -2
Magenta - -1 -3 -4
Cyjano - 0 -12 +7


autorus - jasne ze jest stworzony do HDMI- HDMI, tylko jak sie ma tuner tylko na Euro to póki co nie ma innego wyjścia. A swoja drogą wierzcie mi że jak podłaczyłem N recorder po HDMI i mojego ferdka po Euro to wydaje mi się że obraz na ferdku jest ładniejszy ;). Poszperalem trochę po necie i wyczytałem że te tunery to trochę przestarzałe.
Pozdrawiam

A tak poza tym to odsyłam tutaj:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18232&page=26
 
Ostatnia edycja:
Do góry