Wpływ technologii 100Hz na jakość obrazu -Toshiba 37R3500PG

tajczyk

New member
Witam.
Stoje przed koniecznoscia zakupu TV i w zwiazku z tym nurtują mnie pewne pytania. generalnie byłem zdecydowany na Toshibe 37R3500PG własnie ze wzgledu na zastosowanaa w nim technologie 100 Hz. Jako ze w tej chwili dysponuje sygnałem z "cyfrowej" kablówki (w przyszłosci moze n-ka) zalezałoby mi na tym by uzyskac jak najlepsza jakośc obrazu przy tym sygnale i dlatego majac na uwadze rózne opinie wybrałem ten TV. Moje pytanie brzmi jednak czy różnica jaka da mi owe 100Hz jest na tyle zauwazalna (odległośc od TV w moim domu to ok 3-3,5 metra) by warto było doplacac ok 1000 zł w porównaniu do 37C3500PG kóry poza wspomnianymi 100 Hz praktycznie niewiele różni sie od 37R3500PG. Ostatnio pojawił sie takze 37AV500P w cenie podobnej do 37C3500PG kóry oferuje liczne funkcje poprawiajace jakość obrazu. Nie mam w tej chwili mozliwości przetestowania gdziekolwiek tych TV, dlatego prosze zorientowanych o pomoc. Kóry z tych TV bedzie w moich warunkach wystarczający? Z góry dzięki.
 

wader11

New member
idz do sklepu i obejrzyj.

Po drodze obejrzyj plazmy Panasonica pV70 albo PV80 i wyjdziesz ze sklepu z plazma :) . Dla mnie Toshiba gra dobrze ale model XF350 :) za chbya 5500 :) popularne 3030 maja fatalne kąty boczne. Obraz ładny na wprost - a jak spojrzysz pod kątem to masz cuuuda :) . Zainteresuj sie PV80 Panasonica - nie smuzy dobry kontrast 3 HDMI itd itd :)
 

ctrlz

New member
witam

rownież przymierzałem sie do R3500 ale wybrałem Panasonica PV80 i nie żałuje. Mam kablówkę Chello analogową (w maju ma wejść cyfrowa) wczoraj był instalator i powiedzial ze tak dobrego obrazu z kablówki jescze nie widział. Ja równiez jestem pod wrażeniem obrazu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba 37 R3500 - to już historia.
Nie są już produkowane.
polecam LCD 37
- Panasonica 37 LZ 70
- JVC 37 P 80
- Sharpa 37 Rd2
- Toshiba 37 X 3000
 

tajczyk

New member
moze i historia ale jak sie dysponuje kwota 3000-3500 pln to trzeba poruszac sie w zakresie takiej "historii" i dlatego swiadomie prosiłem o info na temat tych konkretnych TV. Zresztą 37AV500P chyba nie jest az taki stary prawda, bo 37AV505 jeszcze nigdzie nie uswiadczyłem w sklepach internetowych (polskich). Z nowszych w gre wchodzic moze jeszcze 37CV505.
 
Ostatnia edycja:

tajczyk

New member
wiem ze nie są ale tak naprawde to nikt narazie na moje pytanie nie odpowiedział. Pytam o róznice pomiedzy 37R3500 a pozostałymi modelami i czy ta rózinca jest na tyle odczuwalna ze warta 800-1000 pln i który z tych TV byłby wystarczający do moich warunków odbioru (zaznaczam z tych - chodzi konkretnie o Toshibe). NIe upieram sie przy 100Hz jesli to nie jest niezbędne mam do wydania ok 3500 i chiałbym ta kase wydac jak najlepiej a TV wymienione przec ciebie (niektóre) przekraczaja moje mozliwości finansowe. Domyslam sie ze od tych TV jest bardzo wiele duzo lepszych ale idąc tym tropem mozna isć tylko w góre z ceną. Nie upieram sie w sumie tez przy Toshibie aczkolwiek biorac pod uwage wiele opinii nie tylko tych z forum uznałem tą marke za godna zaufania, czego w swoim konkretnym przypadku nie moge np. powiedziec o Philipsie czy Panasonicu (kłopoty z innym sprzetem zapadają w pamieć). Jesli nie Toshiba to moze cos z Sharpa? Z gory dzieki za sugestie.
 
Ostatnia edycja:

mizarialkor

New member
Witaj
Jestem jednym z seniorów wśród poszukujących TV dla siebie, więc dołożę swój głos w tej dyskusji. Tv szukam od 11 miesiecy z małym haczykiem :) Przeszedłem fascynacje różnymi modelami (markami również), w tym czasie pojawiło się wiele nowych modeli no i technologia 100hz weszła w szerszym zakresie. Na tv 42 cale przeznaczyłem ok 7 tyś - i jakie są moje wnioski? Ano dzisiaj kupuję 37 C3500 lub jesli cena będzie promocyjna to góra 42X 30303 Toshiby. Wszystko zależy od sprzedawców. Krótko mówiąc uznałem że technologia LCD jest jeszcze baaardzo niedoskonała i wydawanie kasy na super polepszacze które jedną niedoskonałość usuwają (i to nie najlepiej ) a wprowadzają inne problemy jest delikatnie mówiąc tylko rodzajem wyznania wiary w tę technologię . A plazmy za chiny nie wezmę - dlaczego? a bo nie :grin: (nie chcę wprowadzać dyskusji w tym niebezpiecznym temacie :)
Uznałem więc że jedyne co mi zostaje to jakiś tv na przeczekanie - z dobrym skalerem, w "miarę" dobrą płynnością który pozwoli mi się cieszyć jakością filmów z mojej kolekcji. A za dwa góra 3 lata wymiana, co będzie tym łatwiejsze że połowa kasy na Tv mi zostanie. Czy odczuję gorszą jakość w porównaniu do wypasionych modeli? A no właśnie nie wiem :hmm: - bezpośrednie porównanie wykazuje taką czy inną, często minimalną czy wręcz pomijalną róznicę - wszystko zalezy tak naprawdę od materiału podawanego na Tv, nawet w zakresie materiału HD ale jesli będzie tylko jeden tv w pokoju? - mózg ludzki ma cudowną właściwość dopasowywania się do warunkow (nasi dziadkowie słuchali radia lampowego i było to dla nich przeżycie i cudo muzyka) Nie uważam że to najlepsze rozwiązanie - ale postanowiłem nie ulegać specom od marketingu i zaczekać aż ta technologia zrobi kolejny krok na który poczekam z jednym z powyższych tv przed oczami. Acha - nie wynika to wprost z mojego postu więc dla sprowokowania okrzyków zgrozy powtórzę to jeszcze raz - 100hz jest zaledwie próbą likwidacji problemów ekranów LCD i to niestety delikatnie mówiąc średnio udaną. Ja zdecydowalem się nie sponsorować swoim zakupem badań w zakresie tej technologi. I jeszcze jedno - to nie jest rada a tylko głos w dyskusji. Pozdrawiam
 

ktp

New member
Zgadzam się, natomiast ja zamiast kupować tanie LCD prawdopodobnie wezmę tanią plazmę PV80. Dlaczego? Dlatego , że 99% kanałow dzisiaj jest w SD do tego plazma się nadaje lepiej niż LCD. LCD chyba dopiero gdy ta proporcja się zmieni conajmniej do 50% (2012?). A teraz gdy toshiba wycofuje 37r3500 to niestety cena za przyzwoity 37" LCD wzrasta do 4000 a plazmę z lepszym obrazem dostaniemy sporo taniej.
 

tajczyk

New member
czyli w skrócie co? Brac 37C3500, moze poczekac jeszcze chwile na 37CV505D? W moim przypadku bedzie to zakup chyab jednka na dłuzej niz 4 lata i zalezałoby mi zeby ten TV dawał rade jesli sygnał HD troche bardziej sie rozpowszechni, a jednoczesnie cieszyc sie dobrą jakoscia przy jego braku - ma byc wilk syty i owca cała;)
 

mizarialkor

New member
tajczyk napisał:
czyli w skrócie co? Brac 37C3500, moze poczekac jeszcze chwile na 37CV505D? W moim przypadku bedzie to zakup chyab jednka na dłuzej niz 4 lata i zalezałoby mi zeby ten TV dawał rade jesli sygnał HD troche bardziej sie rozpowszechni, a jednoczesnie cieszyc sie dobrą jakoscia przy jego braku - ma byc wilk syty i owca cała;)

No i wreszcie wczoraj kupiłem 37C3500 - po prawie roku szukania i testowania modeli z najwyższej półki zdecydowałem się właśnie na niego - chociaż budżet przypominam jakieś marne 7 tyś :)
Co do CV505 uznałem że odpada bo w/g Kikiego tam jest jakiś kiepski skaler (test 42"). Długo testowałem w sklepie swój model (mecze, bilard, filmy) i postawiłem na niego. I wiesz co? pomimo moich wymagań wspomaganych długim szukaniem - jestem bardzo zadowolony. Dalem za niego 3000zl i to w miejscu zamieszkania !! Może sprzedawcy okolicznych sklepów mieli mnie już tak dość że złożyli się na dopłatę do każdego modelu jaki wybiorę bylebym już tylko coś wybrał i ich nie męczył :p
I w tej cenie mam TV który na najzwyklejszej osiedlowej kablówce (która na CRT 29" Samsunga potrafiła wkurzyć jakością sygnału) gra po prostu tak jak powinien. Oczywiście delikatne rozmycia przy szybkich akcjach kamery będą ale w normalnym użytkowaniu ZDECYDOWANIE wolę ten efekt niż jakieś efekty uboczne generowane przez układ 100Hz (przypominam że to moje zdanie). Szarpanie? Za krótko testuję na moim materiale - ale jeszcze na nic takiego nie wpadłem co wywołałoby we mnie przekonanie o niesluszności zakupu. Czerń jest taka jaka jest - w żadnym wypadku nie uznam jej za bardzo dobrą ale też nie wywołuje we mnie poczucia dyskomfortu, w najmniejszym nawet stopniu a nawet mi się podoba . Kąty - pionowe są ale nie oglądam na stojąco, na poziomie siedzącej głowy można szeroko się przemieszczać na boki bez utraty jakości. Współpraca z kompem - tu jeszcze powalczę z rozdziałką bo na razie zdążyłem tylko na chybko puścić kilka filmików w Hd (opad szczęki - normalka) No i te 173w poboru mocy + mozliwośc regulacji podświetlania - balsam na duszę ekologa.
Generalnie moja filozofia pod konieć drogi poszukiwacza zagubinego TV jest taka jak w moim poście powyżej - i nie zawiodłem się - mam TV, cieszę się jakością HD, spoko oglądam SD (ten skaler naprawdę sporo potrafi) a w kieszeni mam jeszcze 4 tyś które spożytkuję jak wejdzie jakaś nowa technologia lub obecne się zdecydowanie poprawią. Decyzja Twoja - ja opisuję tylko to co sam zrobiłem. I jeszcze jedno - mam pokój 3,5 x 3 - oglądam z jakiś 2,8 - wymiar 37"jest ok - naprawdę swietnie to wszystko komponuje się w pokoju a ja nie mam wrażenia że kupiłem za mały TV. Pozdrawiam
 

tajczyk

New member
tak jak mówisz decyzja moja ale na pewno mi duzo pomogłes. Dzieki. Ja do tej pory ogladałem tv na 21 calach wiec nawet mimo wiekszego pokoju niz twój raczej nie odczuje ze 37 to bedzie za mało;) aha moze sie orientujesz czy 37c3500 wystepuja tylko z obudową piano (wysoki połysk) czy sa tez matowe bo jak narazie nie spotkałem?
 
N

nick01

Guest
mizarialkor napisał:
Tv szukam od 11 miesiecy z małym haczykiem :) Przeszedłem fascynacje różnymi modelami (markami również), w tym czasie pojawiło się wiele nowych modeli no i technologia 100hz weszła w szerszym zakresie.

Mój post #1.

TV szukam od tygodnia :), ale wcześniej interesowałem się tym tematem. Za rok wyprowadzam się do większego M, gdzie 60" cali nie będzie za duże, ale decyzję o zakupie mniejszego 42" TV podjąłem teraz, bo:
1) Za rok i tak nie będzie mnie stać na porządne 60".
2) Obecnego CRT muszę już oglądać w okularach...

Po przejrzeniu sklepów wyszło mi, że:
1) nie widzę różnicy pomiędzy plasma, a LCD w jakości obrazu.
2) FullHD to jak kupowanie samochodu z silnikiem, który ma drogą opcję korzystania z alternatywnego paliwa, ale tego paliwa jeszcze nie ma na rynku
3) 100Hz nie działa zupełnie dla sygnału analogowego.

W sprawie 100Hz to sprzedawca z MM podniósł mi ciśnienie. Pytam się, czy 100Hz ma wpływ na odbiór telewizji analogowej. On: "że przede wszystkim własnie na analogową ma wpływ". A stały obok siebie dwie Toshiby i jedna miała 100Hz, a druga nie. Więc mówię, że ten obraz tak samo drga (akurat pokazał się scrolling liter na programie TV). To on mi mówi, że pewnie dlatego ze ta opcja 100Hz nie jest włączona. Pogrzebał w menu i okazało się, że jest włączona. Następnie wymyślił bajeczkę, że to przez te opóźnienia jakie mają oni na kablu antenowym, bo tu jest sporo telewizorów podłączonych (tu mi podniósł ciśnienie). Te opóźnienia miały deformować sygnał 50Hz i dlatego feature 100Hz zawodzi. Następnie zaczął zbaczać w kierunku, że to przez odbicia sygnału...

Podsumowując: kupię 42" LCD HD Ready w ładnej obudowie (wife acceptance factor).
 

mizarialkor

New member
tajczyk napisał:
tak jak mówisz decyzja moja ale na pewno mi duzo pomogłes. Dzieki. Ja do tej pory ogladałem tv na 21 calach wiec nawet mimo wiekszego pokoju niz twój raczej nie odczuje ze 37 to bedzie za mało;) aha moze sie orientujesz czy 37c3500 wystepuja tylko z obudową piano (wysoki połysk) czy sa tez matowe bo jak narazie nie spotkałem?

Wszystko w Regzie jest na wysoki połysk - taka moda :( ale generalnie nie jest źle (tylko ten kurz). Ja dzisiaj powalczę z kompem - próbuję wpasować rozdziałkę 1366, chociaż nie zamierzam używać TV do pracy z kompem ale pasowałoby wydusić pixel w pixel, filmy z kompa dają niezłego kopa i to nawet DVD (szczególnie to ostatnie mnie lekko zszokowało, przy dobrej kopii dwupłytowej jest rewelacja, Transformers rzucił mnie prawie na kolana :)
 

Poker Face

New member
mizarialkor napisał:
Wszystko w Regzie jest na wysoki połysk - taka moda :( ale generalnie nie jest źle (tylko ten kurz). Ja dzisiaj powalczę z kompem - próbuję wpasować rozdziałkę 1366, chociaż nie zamierzam używać TV do pracy z kompem ale pasowałoby wydusić pixel w pixel, filmy z kompa dają niezłego kopa i to nawet DVD (szczególnie to ostatnie mnie lekko zszokowało, przy dobrej kopii dwupłytowej jest rewelacja, Transformers rzucił mnie prawie na kolana :)

Jak wygląda sprawa z tym dopasowaniem, jakie efekty ?
 

mizarialkor

New member
Poker Face napisał:
Jak wygląda sprawa z tym dopasowaniem, jakie efekty ?

Po subie bez najmniejszej walki 1360 x 720 tu niestety kończą się mozliwości bo tych 6 pinktów więcej nie wycisnę już niczym - pulpit w tej sytuacji jest "prawie" ostry, widać lekkie przeskalowanie. Po Hdmi wiadomo albo 1280x720 albo skalowanie do 1920x1080. Pulpit nie jest ostry ani w jednym ani w drugim przypadku, tutaj zdecydowanie skaluje i praca na tv jako na monitorze nietęga. No ale z tym się liczyłem że tylko full Hd i wtedy jest skan 1:1. Generalnie nie ma to wpływu na oglądanie filmów z kompa i to zarówno materiału HD jak i DVD. Ale za to pojawiło się buczenie :( ciche bo ciche ale jednak, i to jest bez względu na poziom podświetlenia (zmienia się tylko ton na róznych ustawieniach ) Na razie nic z tym nie robię jak się pogorszy zareklamuję :) Jakby ktoś miał pomysł na wyduszenie 1366 z ukłonem przyjmę dobrą radę :)
 

tajczyk

New member
w związku z kłopotami z dostepnością 37c3500 zmuszony jestem zainteresowac sie 37x3000. wyczytałem ze oczywiscie poza rozdzielczoscia roznia sie systemem Pixel PROcessing. W "c" jest IV a w "x" III PRO. POza tym "x' posiada kilka kilka bajerów poprawiajacych obraz wiecej. Czy taka zamiana (cyfrowa kablówka) jest bezpieczna pod katem jakości obrazu? Dzieki za uwagi.
 

tajczyk

New member
no i jestem od wcoraj posiadaczem 37x3000. CRT to to nie jest ale to kwestia przyzwyczajenia przede wszytskim do wielkosci po przesiadce z 21". Narazie jade na ustawieniach fabrycznych i nie bardzo moge sie do czegos przyczepic. W koncu moge ogladac TV z kanapy a nie z dywanu;)
 
Do góry