Laptop, wejście d-sub i Toshiba 32C3500 PG

perc

New member
Chodzi mi o to czy uzyskam rozdzielczośc wiekszą niż 1024x768 (chcę uzyskać 1280x768) jak połaczę tę toshibę z notebookiem zwykłym kablem vga przez d-sub.
(Bo kurczę jeśłi tak, to rezygnuję z Samsunga 32 R81, który z laptopem po dsub daje super rozdz., ale jest gorszy do kablówki.)
 

klolik

New member
Witam

Uzyskasz spokojnie taką rozdziałkę jeśli Twoja karta graficzna na to pozwala. Dlaczego tylko taką chcesz uzyskać? Przecież możesz wyświetlić pełne 1366 x 768. Najlepiej jak najnowsze stery do karty będą gościły na lapku. W razie czego możesz wspomóc się programem Powerstrip do wymuszenia rozdzielczości.
Co prawda mogą być problemy na linii karta-TV w niektórych przypadkach, więc najlepiej będzie jak weźmiesz laptoka do sklepu, podłączysz i sam sprawdzisz czy w Twoim przypadku będzie ok.

Pozdrawiam
 

perc

New member
Mam lapka z ekranem o rozdz. 1280 x 800, a podobno w notebookach tak jest, że max. rodz. karty graficznej jest taka jak rozdz. ekranu. I wyżej sie nie podskoczy. Dlatego nie myślałem o 1366x768.
 

klolik

New member
Witam
To nie do końca jest tak. Rozdzielczość możliwa do uzyskania zależy od karty graficznej w lapku i sterowników. Przykładowo ja na zintegrowanej intelowskiej 82855GM po podłączeniu zewnętrznego monitora CRT uzyskałem 1600x1200. A matryca w laptopie to tylko 1024x768 :(

Na tv niestety nie uzyskałem już 1366x768 tylko max 1280x768 co wydało mi się dziwne nawet po wymuszaniu rozdzielczości Powerstripem. Myślałem, że tv mi tego nie obsłuży. Podłączyłam za to lapka z ati radeon mobility x600 i wszystko gra jak należy ;). Co prawda max uzyskany to 1360x768 ale nie przeszkadza brak tych kilku linii po bokach. Ważne, że nic nie jest skalowane i nie mam dużych czarnych pasów po bokach.
Dlatego widzisz jak ważne jest sprawdzenie jeżeli chcesz być zadowolony z zakupu. Niestety nie zawsze jest to możliwe-stacjonarnego już nie zabierzesz do sklepu :p

Pozdrawiam
 

mizarialkor

New member
....Podłączyłam za to lapka z ati radeon mobility x600 i wszystko gra jak należy ;). Co prawda max uzyskany to 1360x768 ale nie przeszkadza brak tych kilku linii po bokach. Ważne, że nic nie jest skalowane i nie mam dużych czarnych pasów po bokach.....

Czy możesz opisać w jaki sposób wydusiłeś taką rozdzielczość? Mam 37C3500 i dzisiaj zabieram się za współpracę z kompem. Na razie na chybko wydusiłem 1260 po dvi-hdmi ale to nie jest natywna więc chciałbym to dopasować. Czy możesz opisać krok po kroku co i jak na wypadek gdybym poległ? Będziesz moim planem B :)
Jaki kabel, jakie ewentualnie dodatkowe oprogramowanie no i jaka karta (może wersja sterowników) Ja mam NVidię 8600 GTS, Powerstripa pod ręką (chociaż nigdy z nim nie pracowałem). Liczę na pomoc.
 

klolik

New member
Witam
Połączenie kablem VGA-VGA (ja tylko tak testowałem). W TV ustawiam odpowiednie wejście sygnału. Przełączałem sygnał Fn+F5 (możesz mieć inną kombinację) żeby uzyskać obraz na tv. Obraz jest tylko rozdziałka nie ta. Paskudne skalowanie grrrrr....
W sterowniku karty nie było natywnej rozdziałki panelu tv więc instalka najnowszych sterów do grafiki. Nadal nie ma tego co potrzebuję, więc instalka Powerstrip. Tam dodaję nową rozdzielczość (natywna panelu), dało się wymusić tylko tak jak wyżej pisałem czyli 1360x768. Później powerstrip poszedł papa bo nie był mi już potrzebny. Ustawienia rozdzielczości zostały zapamiętane w systemie i teraz nie ma problemu.
Jako że usunałem powerstripa to instrukcji Ci teraz nie podam co i gdzie dokładnie kliknąć żeby dodać nową rozdziałkę. Jak będziesz z tym potrzebował pomocy to pisz - zainstaluje się raz jeszcze.

Pozdrawiam
 
Do góry