Toshiba Regza seria CV (32CV505D, 37CV505D, 42CV505D) - wszystko o serii

mmxrop

New member
Trafiłem dzisiaj na taką informacje ciekawe co to za cudaczki będą

Toshiba Regza CV/XV Koncern Toshiba przedstawił dwie nowe serie telewizorów LCD Regza, które oznaczone zostały symbolem CV i XV. Wszystkie składające się tylko z telewizorów o przekątnych 32,37 oraz 42 cale.
Seria CV to telewizory posiadające matryce HD ready (rozdzielczość zastosowanych matryc - WXGA, czyli 1366 x 768 pikseli) oraz kontrast dynamiczny na poziomie 30000:1. Producent wyposażył je w dwa wejścia HDMI.
Identycznym kontrastem dynamicznym oraz liczbą wejść HDMI charakteryzuje się również seria XV, która posiada zainstalowaną matrycę Full HD (1080p). Co ważne, każdy z telewizorów oferuje oszczędny tryb energii "full power down" oraz tryb "game" z odwzorowaniem 1:1.". Pierwsze telewizory z serii CV pojawią się w sprzedaży w tym miesiącu, seria XV w marcu. Ceny nie zostały jeszcze podane.
Źródło: Toshiba
 

grassie

New member
Już jest CV? Myślałem, że zaczną sprzedawać je w marcu. Jestem żywotnie zainteresowany kupnem 37" i ciekawi mnie jak "grają" nowe Toshiby. Parametry mają całkiem całkiem. Kiki możesz uszczknąć rąbka tajemnicy? :)
 

mac606

New member
Miałem telewizor kineskopowy Sony 29cali 100Hz, kiedyś był to jeden z najlepszych modeli dostępnych na rynku. Ale przyszedł czas na zmianę, po tygodniu czytania różnych opinii często sprzecznych oraz kilku wizytach w różnych marketach. Mój wybór padł na Toshibe 47Z3030D udało mi się ją kupić za 6.990zł
Mam pokój 24m2. Telewizor stoi na wysokości oczu siedzących, z fotela mam 4m z kanapy w drugim narożniku 6m kąty oraz czerń bez zastrzeżeń. Myślałem jeszcze o nowszym modelu Toshiby z wyświetlaczem Samsunga (ponoć lepsza czerń i kąty), ale Samsungi dają po oczach i to je dyskwalifikowało. Czytałem gdzieś, że 100Hc czasami daje efekt teatralny być może, ale nie w Toshibie 100Hc tylko i wyłącznie poprawia jakość. Dokupiłem jeszcze kabel HDMI firmy Monster za 270zł, po podłączeniu do Xboxa360 filmy DVD wyglądają bardzo dobrze.
Jakość tych filmów jest trochę lepsza, niż jakość zwykłych kanałów nadawanych przez N czy Cyfrę
Telewizja naziemna troszkę gorsza ale monter który zakładał mi dodatkowy kabel antenowy do dekodera N telewizji zapytał czy to plazma? Jeżeli chodzi o nbox HDTV rekorder to jestem z niego zadowolony nagrywam filmy w jakości HD i oglądam kiedy chce, po za tym obsługa dość prosta. Nie wyobrażam sobie kupna telewizora z wyższej półki tylko do kablówki czy telewizji naziemnej.
Mogę dodać ze bardzo duże wrażenie na mnie zrobił Sony KDL-40D3500 ale jego cena była wyższa niż mojej Toshiby i miał tylko 40cali, jak dla mnie to trochę za mało.
 

michaelius

New member
Czy te nowe serie sa 100 Hz ?
Bo widziałem w jakimś sklepie wpisane takie parametry , natomiast w linkach w tym temacie nie ma ani slowa na ten temat.
 

gol70

New member
Ciekawe dlaczego najmniejszy kontrast ma model 37" ??
wg tej strony -> KLIK
wygląda to tak:
Dynamic Contrast Ratio
42XV505D - 25,000:1
37XV505D - 18,000:1
32XV505D - 30,000:1
 

taipan

New member
Hmm...
Te nowe modele Toshiby zapowiadają się rzeczywiście bardzo atrakcyjnie :)

Jeśli wypadną rzeczywiście tak dobrze jak tego oczekuję, to chyba wreszcie znalazłem telewizorek dla siebie ;).

Poczekam tylko aż dokładniejsze informacje nt. tych modeli pojawią się na niemieckiej stronie Tosi. Z tego co do tej pory udało mi się wygrzrebać w internecie to seria CV jest młodszą, nieco ładniejszą i ciutkę podpakowaną siostrą AV, natomiast XV ma dodatkowo rozdzielczość FullHD. Żadna z tych serii nie ma odświeżania 100Hz, ale z tego co kiki pisał wyżej wynika, że w przypadku Toshiby różnica nie jest aż tak duża.

Na digitalo telewizorki pojawią się pod koniec marca i już nie mogę się doczekać aż inni zaproponują swoje ceny - może być naprawdę kusząco...
 

perc

New member
32cv505 za 2300 zł

Cena 32cv505 na tym Digitalo jest wzięta z kosmosu- 2900 zł. Proponuję porównać z cenami z niemieckiego idealo.de (odpowiednik polskich ceneo, skapiec...), kilka sklepów oferuje ten telewizor za około 650 euro, czyli jakieś 2300 zł. A 32cv500 w przeliczeniu za około 2200 zł.
Nie namawiam do kupowania za granicą , ale niech handlowcy proponują przyzwoite ceny.
 

taipan

New member
perc napisał:
Cena 32cv505 na tym Digitalo jest wzięta z kosmosu- 2900 zł. Proponuję porównać z cenami z niemieckiego idealo.de (odpowiednik polskich ceneo, skapiec...), kilka sklepów oferuje ten telewizor za około 650 euro, czyli jakieś 2300 zł. A 32cv500 w przeliczeniu za około 2200 zł.
Nie namawiam do kupowania za granicą , ale niech handlowcy proponują przyzwoite ceny.

Dlatego też napisałem "już nie mogę się doczekać aż inni zaproponują swoje ceny" :) - z tego co zaobserwowałem do tej pory digitalo ma ceny wyższe niż można znaleźć w sklepach internetowych jak dobrze się poszuka, natomiast przeważnie mają różne nowości dosyć szybko i korzystają z możliwości narzucenia wyższej ceny (nie wiem czy mają coś wspólnego z niemiecką stroną digitalo i dlatego towar mają czasami szybciej niż inni).
 

zbyniu4

New member
chyba nie tak do końca

Coś chyba w tym jest ale nie tak do końca, tak przynajmniej mi się wydaje. Zauważcie że np Tośka 37 R3500 u nich stoi ok 3650 PLN gzie inne sklepy to ok 3900. Napewno w każdym przypadku kłania się marketing-wpływy i powiązania sklepu grają tu najważniejszą rolę. Z tego też wynika najprawdopodobniej polityka cenowa sklepu. I tak na koniec to nie ma takiego sklepu co by każdy towar wystawiony był najtańszy-to jest to!
 

taipan

New member
Dokładnie tak jest - najważniejsza jest świadomość klienta, a fora takie jak to na pewno tylko ją podnoszą. Każdy ma swój rozum, a tak naprawdę to cena jaką jesteśmy skłonni zapłacić za jakikolwiek towar jest wypadkową czasu i pieniędzy (im ktoś może więcej czasu poświęcić na szukanie najlepszej oferty, tym szansa że takową znajdzie wzrasta; natomiast jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy to przeważnie woli nie tracić swojego czasu na zaoszczędzenie kilku(nastu) %) oraz skłonności do ryzyka.

No ale chyba odchodzimy za bardzo od tematu :) - poczekajmy na testy tych nowych modeli Toshiby i zobaczymy...
 

perc

New member
Ale czy testowaliście Toshibę z serii CV? (Wśród artykułów jest prezentacja Toshiby 42CV500, a Tomek Koko kilka postów wczesniej ostrzega, że wypada ona słabo w tym teście).
Może to był chochlik, pomyłk a w tekście i testowaliście AV (faktycznie dostępną !) a nie CV ??
Chyba że sklepy mają już CV w magazynach ale są związane umową z Toshibą, że nie wystawią ich na półki przed oficjalna datą premiery??
I może sklep Kikiego ma CV i testowali go sobie na zapleczu.
 

kawol

New member
gol70 napisał:
Ciekawe dlaczego najmniejszy kontrast ma model 37" ??
wg tej strony -> KLIK
wygląda to tak:
Dynamic Contrast Ratio
42XV505D - 25,000:1
37XV505D - 18,000:1
32XV505D - 30,000:1

Dołączam się do pytania.
Dzisiaj widziałem w sklepie 32xv500pg i obraz a szczególnie czerń czerń i jeszcze raz czerń. Wszystkie LCD wokół były szare...
Normalnie się zakochałem ;-)
...tylko właśnie, widziałem 32, który ma 30000:1, a ja się grzeję na 37" i nie wiem czy mogę brać w ciemno i będzie tak samo czarny jak 32?

Pozdrawiam.
 
Do góry