C3500 - problem z ustawieniami

ouzo

New member
Witajcie,

1. Jak ustawić aby telewizor Toshiba C3500PG po włączeniu np. na kanał 1 pobierał i wyświetlał sygnał z tunera satelitarnego po HDMI?
Każdorazowe przełączanie telewizora po włączeniu na źródło sygnału z HDMI jest trochę niewygodne... a sygnał mam tylko i wyłącznie z tego tunera.

2. Jak przypisać na stałe, na sztywno do tego źródła sygnału format obrazu Super Live1? Niby mogę ustawić w tunerze formatowanie do 16:9, jednakże jest ono znacznie gorsze niż toshibowe SuperLive1. Po każdym włączeniu tunera i telewizora trzeba ręcznie przestawiać format obrazu z 4:3 na SuperLive 1.

A tak poza tym to telewizorek jest super :)
 

ouzo

New member
kiki napisał:
napisz na sklep@audiovideo.com.pl - dostaniesz pomoc.

Napisałem maila tak jak poleciłeś - i nic :( a każdorazowe ustawianie źródła sygnału (HDMI) a następnie formatu obrazu (SuperLive1) jest naprawdę denerwujące :( Bardzo proszę o pomoc... chociaż jak zrobić, aby ustawić SuperLive1 na sztywno, jako jedyny, domyślny format obrazu zamiast 4:3...
 

Raku2006

New member
Jeżeli chodzi o przypisanie formatu obrazu Super Live1 lub jakiego kolwiek innego chyba wystarczy w menu funkcja wyłączyć opcję autoformatowania i teraz po każdym włączeniu powinieneś mieć już format, który wybrałeś.
 

ouzo

New member
Raku2006 napisał:
Jeżeli chodzi o przypisanie formatu obrazu Super Live1 lub jakiego kolwiek innego chyba wystarczy w menu funkcja wyłączyć opcję autoformatowania i teraz po każdym włączeniu powinieneś mieć już format, który wybrałeś.

DZIĘKUJĘ! Działa! Dzięki wielkie! :) a ja jak głupi przekopywałem menu w poszukiwaniu opcji przypisania formatu obrazu do źródła sygnału... Dziękuję!

Zostaje zatem jeszcze problem ustawienia HDMI jako źródła sygnału tak, aby wskakiwało od razu po włączeniu telewizora (np. na 1 kanał) - bez konieczności ręcznego wybierania portu z menu. Da się to jakoś zrobić?
Ewentualnie - czy da się zrobić aby telewizor od razu automatycznie wskakiwał na HDMI po włączeniu tunera satelitarnego?
 

Raku2006

New member
Hmm ja mam dekoder podłączony przez EURO, mam to ustawione na wejsciu 1 i nie musze nic zmieniać, wlączam tv i jest na tym samym wyjsciu, na którym wyłączyłem, z HDMI nie jest tak samo?
 
Do góry