42X3000 współpraca z kompem - kilka pytań

moshica

New member
Witam

Jestem przed zakupem tego TV, mam w komputerze Ati Radeona 9550 z wyjściem DVI. Obecnie mam LCD Samsung 23R81 i mam podłączony komputer przed DVI-HDMI do niego. Współpraca w rozdzielczości 1366x1024 bez zarzutu, skaluje po wykryciu sygnału bezproblemowo z 1024x768 (taką mam na monitorze ustwioną).
1. Jak będzie wyglądała sprawa jak podłączę Toshibę do tej karty graficznej ?
2. Czy ustawi bezproblemowo rozdzielczość [SIZE=-1]1920x1080[/SIZE] ? Czytałem na forum o standardzie HDCP, moja karta chyba tego nie ma (raczej napewno), wiem że obsługuje roździelczość [SIZE=-1]1920x1080 ( ma 128MB). Pytanie jest następujące czy tę roździelczość uzyskam a jeśli nie to dlaczego ?
3. Kolejne pytanie to jak będzie wyglądała sprawa gier, będę grał w roździelczościach 800x600 ,max 1024x768, pytanie czy ten TV mi umożliwi ustawienie tej roździelczości.
I pytanie najważniejsze, jesli uda się wykryć i ustawić roździelczość [/SIZE][SIZE=-1]1920x1080 to jaka będzie jakość wyświetlanych zdjęć z programu Acdsee (prezentacje + obróbka) ?

Pozdrawiam
Moshica
[/SIZE]
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Co do twojej karty to niestety nie moge pomoc ale podpowiem ci cos na co trzeba zwrocic uwage odnosnie pytanie trzeciego. Wszystkie rozdzielczości poniżej 1280x720 sprawiają, że obraz z kompa jest wyswietlany tylko na cześci tv. Jest to małe okno na srodku tv a w koło czarne szerokie pasy . Tak wiec z 42'' robi ci sie jakies 20''.
 

moshica

New member
Czyli rozumiem, że wykorzystywanie tego TV do gier w ozdzielczościach rzędu 1024x768 i mniej robi z iego TV 20 cali ? Czyli nie wesoło, jak dla mnie powinien rozciągać obraz kosztem jego jakości.
W sprawie zdjęć rozumiem że będą prawidłowo wyświetlane, skoro są to rozdzielczości rzedu 3000x2000 pikseli i więcej, proszę potwierdź czy dobrze myślę !

Pozdrawiam
Moshica
 

moshica

New member
W tym momencie ten TV nie spełnia 1 z moich założeń. Pytanie teraz powstaje, który inny model lub innego producenta nie ma tego ograniczenia ? Jako, że nie jestem jakoś związany z żadną firmą, to wybór moze paść na inny model. Wiec który wg. Ciebie lub Was spełni 2 podstawowoe kryteria, dobra współpraca z kompem i sygnałem z Polsatu cyfrowego ?

Pozdrawiam
Moshica
 

moshica

New member
Tomek powiedz mi jeszcze co to jest ten tryb "pixel to pixel", podczas wyświetlania grafiki - zdjęć ponoć odzwierciedla obraz bez skalowania...tak to zrozumiałem. Za bardzo nei rozumiem tej idei, skoro zdjecia są powyżej 3000pikseli, więc jak miałby to dopasować do 1920 ?
Czy jak podpinałeś ten TV pod kompa to praca w Windows przy rzożdzielczości 1024x768 też jest tylko na środku ekranu, nie da się jakoś go rozciągnąć lub dopasować do całości obrazu ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
pixel to pixel działa wtedy gdy podajesz sygnal 1080 np z N-ki. Ja tego nie uzywam bo uważam ze Pal najlepiej wyglada przy rozdz 576i. Kiedys jak miałem Nonstop kino hd to obejrzałem pare filmów i tedy przełączyłem tuner na 1080 i wybralem funkcje pixel to pixel. I tak naprawde to jak dla mnie troche taki gadzet bo taki sam obraz otrzymujesz przy ustawienie 16:9. Moze ileś pixeli było lepiej dopasowanyh ale moje oko tego nie wyłapało. Co do kompa to rozdz. 1024x768 sprawia ze obraz jest tylko na srodku tv i ja nie znalazłem sposobu by to jakoś rozciągnąc. Ustawiam sobie wtedy 1280x720 i wtedy wszystko gra.
 

pawel.agh

New member
A czy po podłączeniu tego TV z komputerem za pomocą kabla D-Sub i ustawieniu maksymalnej możliwej rozdzielczości przy takim połączeniu, tj 1360x768 60Hz uzyskujemy obraz na całym ekranie?
Jestem ciekaw rownież jak wygląda sprawa interpolacji, czy ten konkretny telewizor full HD 42X3000 będzie gorzej(lepiej) wyświetlał obraz w rozdzielczośći 720p od telewizora HD ready? Oczywiście w podobnej klasie cenowej, chodzi tutaj tylko i wyłącznie o rozdzielczość.
 
Do góry