Toshiba A3000PG a sygnał SD

raf44

New member
Witam,
od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem TV i prawie byłem zdecydowany na plazmę Szajsunga Q91 i zobaczyłem Toshibę A3000Pg która na obrazie z DVD chodziła całkiem całkiem, niewiele gorzej niż ww. plazma. Ale to był obraz z DVD, może wiecie jak ten tv działa z obrazem SD - cyfrowa kablówka Vectry. Czy na tym LCD pojawiają się jakie duchy, martwe pixele etc.

Zgóry dzięki za info.
 

beniuasia

Member
Mam Tosie 26A3000PG

Obraz na SD z kablówki UPC jest bardzo dobry, lepszy niż się spodziewałem a w dodatku kabel mam podzielony spliterem na dwa TV.
 

Oldboy

New member
Mam 37A3000P (półtora miesiąca) i odbiornik DIGIT MF4-K (f-my Technisat). Sygnał z kablówki. Połączenie między telewizorem a odbiornikiem DIGIT poporzez Scart jako RGB. Trochę eksperymentowałem czy sygnał wysyłać do tv jako RGB, S-video czy też CVBS. CVBS był minimalnie gorszy. Między RGB a S-video nie widziałem praktycznie żadnej różnicy. Z telewizora jestem zadowolony, mimo że jest to najtańsza Regza. Do obrazu nie mam zastrzeżeń, co najwyżej do wykończenia telewizora. Odklejające sie naklejki z opisami wejść i wyjść na tylnym panelu. Pilot raczej dość siermiężnie wykonany. Menu w telewizorze bardzo proste i mało rozbudowane, bardzo intuicyjne. Trochę słabe basy, nawet po włączeniu funkcji podbijania basów.
Jako że mogę odbierać równolegle sygnały analogowe i cyfrowe z kablówki, to mam porównanie jak wygląda np.: TVN czy POLSAT w wersji analogowej i cyfrowej. Nasycenie barw i szczegóły - znacznie lepiej. Chociaż na niektórych programach różnice są mało widoczne.
Żadnych uszkodzonych pikseli ani duchów, czyli smużenia - jak rozumiem - nawet przy dynamicznie zmieniającym się obrazie.
Obraz z odbiornika cyfrowego DIGIT jest lekko przesunięty do góry, ale można to skompensować na tv. Regza zapewnia możliwość lekkiego przesunięcia obrazu we wszystkich czterech kierunkach.
Cena w stosunku do parametrów uważam, że jest bardzo zadawalająca. Ogólnie jest ok.
 
Do góry