Dylemat 42z3030 czy 40zf355 ??

TVfanHD

New member
Witam

mam dylemat bo nie wiem którą toshibe wybrać:/ Niby tak jak sprzedawca mowil elektronika jest ta sama w obu. różnaią sie tylko matrycą ale czy różnica jest tak samo widoczna jak róznica w cenie? Bo wydać te 900 zł wiecej po to żeby mieć 40' samsunga niż 42" philipsa. NIe widziałem jeszcze na żywo 40zf355 ale widziałem samsunga 40f86 a to niby ta sama matryca co w 40zf355 i wcale nic specjalnego nie zauwazylem. Bo porównywałem samsunga i toshibe 42z3030 i toshiba jakby troche lepsza wiec nie wiem:/ :krol: :roll: :krol: Ktoś widział na żywo tą nową toshibe?? Widać bedzi lepiej niż w 42z3030??
Napisze do czego potrzebuje telewizora: Odbieram sygnał telewizyjny z tunera cyfrowego polsatu podłaczonego po componencie oraz czasmi DivX z odtwarzacza Yamaha S550 Na dzwieku z TV mi zabardzo nie zależy bo mam kino domowe wiec dobry dzwiek w TV jest niewazny. Pokój mam 25 metrów i jest średnio naświetlony, częściej ogladam wiecozrem < bez oświetlenia lub z delikatnym oświetleniem ) niż w dzień. Odległośc od TV w czasie oglądania to ok 3 - 3,5
metrow.

Pozdrawaim
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
W przypadku 42Z3030 a samsung 40F - Toshiba wydała Ci się lepsza ponieważ ma lepszą elektronikę, gdybyś porównał do ZF40 na pewno miał byś inne odczucie. W ZF masz lepszą czerń i nie ma kątów, natomiast 42Z ma szybszą matrycę. Ja jednak użytkuje ZF nie mam żadnych smug i jestem bardzo zadowolony. Więc jeśli oglądasz pod kątami TV to bardziej polecam ZF, jeśli natomiasdt zawsze naprzeciwko to nie ma znaczenia co wybierzesz. Dylemat nie jest duży poniważ wybierasz pomiędzy bardzo dobrym a bardzo dobrym sprzętem, kwestia gustu no i kasy. Dla mnie ZF jest dużo ładniejsza i kąty dla mnie były ważne. Naprawdę polecam ;).
Pozdrawiam
P.S.
Ja mam odległośc 3,5 m od TV, mam 46 cali i powiem Ci po miesiącu oglądania że jak był miał 52 to wcale bym nie narzekał. Też od samego początku myślałem o 42, ale wyczytałem że jak myślisz o jakimś rozmiarze, weź większy- i nie pomylili się. Tak wiec zastanów się i weź to pod uwagę. Cena 47z3030 to 6.999 zł.
 
Ostatnia edycja:

TVfanHD

New member
Co to wielkosci to uważam że 42 to max:eek:k:
Ale jak to 42z3030 ma szybszą matryce? Prziecież ma w porównaniu z philipsami czy sharpami to jest wolna bo 8ms a temte po 3ms to w takim razie ile ma 40zf??
Telewizje oglądam prawie naprzeciwko max katy to 30 stopni.
Dla mnie wazniejszą rzeczą jest żeby nie było efektu ducha oraz żeby nie smużył i płynnie przechodził miedzy kaltkami . A jak wyglada sprawa odbioru sygnału SD u Ciebie? Z czego podajesz sygnał: kablóka, dachowa czy sat??
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Chodzi o to że matryca IPS jest szybsza od S-PVA, ale ja nie widzę różnicy, tzn. u mnie nic nie smuży. Obraz jest naprawdę bardzo płynny, oglądam mecze piłki nożnej, siatkówka i nic nie widać.
Sygnał SD- bardzo dobre skalowanie i obraz miodzio, a Polsat to wyglada jak obraz HD, naprawdę jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu
Pozdrawiam
 

d.karolik

New member
TVfanHD napisał:
...... Prziecież ma w porównaniu z philipsami czy sharpami to jest wolna bo 8ms a temte po 3ms to w takim razie ile ma 40zf?? ........
TVfanHD napisał:
Witam
Nie ma sprecyzowanych kryteriów do pomiaru szybkości matrycy , więc każda firma podaje ( czytaj pisze ) tyle ile chce.
A pamiętaj ,że papier przyjmie wszystko ( nawet mogą napisać , że ma 1-2ms ). Liczy się tylko wygląd realny i Twoja własna ocena też.

Pozdrawiam.

P.S
Posłuchaj GILEK1975 wie co mówi .
 
Ostatnia edycja:

havaj

New member
toshiba

Polecam toshibe. Moze to niezbyt obiektywna opinia, bo jestem posiadaczem toshiby 42x3030d a kazdy zachwala swoje. Ale mialem okazje porownywac ten tv z innymi stojacymi tuz obok wyswietlajacymi ten sam sygnal i zdecydowanie toshiba wypadala najlepiej. Zdecydowanie odradzam LG.Jasnosc obrazu oraz odswiezanie jest na przyzwoitym poziomie. Rowniez cena za 42 calowy tv w full hd jest jak najbardziej ok co do oferowanych osiagow. Kat widzenia 178 stopni, nie mam najmniejszych problemow z ogladaniem nawet pod duzym katem.
P.s. Gran turismo 5 prolouge w 1080 wyglada :eek:k: .
Jak na razie tylko po japonsku.
 
Do góry