toshiba 52z3030d, 52z3030dg lub 52zf355 a może 46zf355

wbarti

New member
Różnice są takie 52z3030DG ma matrycę IPS LCD i wyjscieDigital Audio-out (optic) cena ok 9700 zł natomiast 52ZF355 ma matryca S-PVA LCD Panel - 10-bitowy !!!!!!!! i cena ok13000 zzł
nie wiem czy to ma duże znaczenie ale takie są różnice w tych modelach oprócz węższej ramki, natomiast modele 52z3030D i 52ZF355 różnią się tylko szerokoscią ramki ale cena też jest podobna bo 52z3030D kosztuje ok 11500 zł , myslę że w tej chwili najrozsądniejszym wyborem byłoby kupno tv z serii zf355 czyli z matrycą s-pva ale 46" za ok 8000 zł , czy te 6" więcej warte jest 5000 zł ????????????? a może rezygnacja z matrycy s-spva i kupno 52z3030dg za mniej więcej taką sama cenę jak 46" ale z gorszą matrycą ?, mam już mętlik w głowie musiałbym zobaczyć na własne oczy czy jest wogóle jakś istotna różnica w tych matrycach czy to tylko chwyt marketingowy pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Co do matryc - w 47" jest matryca IPS ( LG ), a w 52z3030 jest ( lepsza Samsung ) S-PVA i tam będą lepsze ( kąty i czerń ). W serii ZF są także S-PVA. Nie wiem czy wiesz na czym polega róznica w modelach D a DG? Nie wiem gdzie czytałeś takie bzdury, ale jedyną różnicą tych modeli jest kolor.
Wygląda to tak:
46ZF355DG - S-PVA - 8700 zł
47Z3030DG - IPS - 7300 zł
52Z3030DG - S-PVA - 9800 zł
52ZF355DG - S-PVA - 13000 zł
Tak to wygląda, jeśi chcesz poczytać więcej, prosze:
http://www.toshiba.de/consumer/conte...aultid1_1.aspx

Pozdrawiam
 

d.karolik

New member
wbarti napisał:
matryca s-pva jest ale w modelu 52Z3030D i tak jest na stronie toshiby ale ten model kosztuje 11500zł zobacz w ceneo , natomiast model 52Z3030DG ma matrycę IPS zobacz na stronie digitalo http://digitalo.pl/product_info.php/cPath/54_249/products_id/2338 , a na stronie toshiby wogólenie ma modelu DG tylko jest D , może się mylę ale tak wyczytałem


Witam
Sorry , piszesz bardzo nie czytelnie.
Jak dla mnie to sam sobie zaprzeczasz w swoich wypowiedziach.
Piszesz , że 52z3030 ma matryce S-PVA , a za moment że ma IPS ?.( co już wcześniej wyjaśnił GILEK1975 ).
Temat matryc w Toshibie był już opisywany wielokrotnie.
Poczytaj trochę forum.

P.S W 52Z3030 i serii ZF jest ta sama matryca ( Samsung ) S-PVA .

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

experty

New member
Także zamierzam kupić 52" od Toshiby. Mam nadzieje, że ceny modelu ZF355 i Z3030 w najbliższym czasie się zrównają, ponieważ interesuje mnie ZF... oby.

Muszę jeszcze zobaczyć tv na własne oczy (widziałem jedynie 42Z3030). Czy może ktoś wie gdzie można pooglądać Toshibę 52 Z/ZF w Kielcach?

Pozdrawiam serdecznie.:cool:
 

d.karolik

New member
Witam
Panowie spokojnie , forum służy do porad i wymiany wiedzy , poglądów ( moim zdaniem ) a nie do kłótni i docinania sobie. Lepiej doradzmy i podzielmy się zebraną wiedzą.
Pozdrawiam.

P.S.
GILEK1975 u mojego szefa jest to samo o co pytałeś , ale widać to tylko jak się wie czego szukać. Inni nic nie widzieli.
Widocznie taki już urok tego TV.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
d.karolik napisał:
Witam
Panowie spokojnie , forum służy do porad i wymiany wiedzy , poglądów ( moim zdaniem ) a nie do kłótni i docinania sobie. Lepiej doradzmy i podzielmy się zebraną wiedzą.
Pozdrawiam.

(...)

Kolego w takim dokładnie tonie zapytałem ale dostałem z otwartej w pysk...

Pozdrawiam,
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Kolego Masta_J - nie z otwartej, może i źle to ująłem ;) , ale.....dobra nieważne. Jak powiedział d.karolik - doradzajmy i się nie kłóćmy.
P.S.
d.karolik - pisałem w innym poście, że byłem wieczorem w sklepie (jak zamykali) i tak przy wyłączonym świetle, włączyli mi około 30 LCD (może na 1 sztuce nic nie zauważyłem. Patrzyłem naprawdę szybko, więc jak bym się przyjrzał to pewnie bym znalazł. Podsumowując - ten typ tak ma.
Pozdrawiam
 
Do góry