toshiba 32r3500

piksel

New member
kupilem dzisiaj w neonecie (2999zl) toske r3500, podlaczylem pod moj tuner cyfrowy (bez hdmi) dreambox 7000 (mam cyfe+) kablem euro euro. I co? obraz strasznie kiepski:???: jestem zawiedziony. Jutro kupie inny kabel euro-component mam nadzieje ze cos to zmieni
 

piksel

New member
tuner mam teraz podlaczony kablem scart-component, i obraz dalej kiepskiej jakosci. Ogladalem dzisiaj mecz i postacie strasznie rozmazane widac lekka pikseloze ale nie ma zadnego smuzenia . Z tego samego tunera obraz puszczony na stary 21calowy grundig obraz żyleta, po kupnie lcd nie spodziewalem sie gorszego efektu a jednak. i nie wiem w czym tkwi przyczyna
 

Attachments

  • DSCF2537_001.JPG
    DSCF2537_001.JPG
    28,9 KB · Wyś: 954
  • DSCF2534_001.JPG
    DSCF2534_001.JPG
    72,6 KB · Wyś: 806
  • DSCF2545_001.JPG
    DSCF2545_001.JPG
    84,3 KB · Wyś: 790
  • DSCF2548_001.JPG
    DSCF2548_001.JPG
    68,1 KB · Wyś: 803
  • DSCF2551_001.JPG
    DSCF2551_001.JPG
    52,2 KB · Wyś: 793

piksel

New member
diana napisał:
Z ciekawości zapytam czy w tunerze masz na scarcie sygnał component?

mam kabel (profigold, pierwsze zdjecie w pierwszym poscie) z jednej strony scart ktory podlaczam pod tuner a z drugiej component ktory idzie pod toshibe. ale obraz i tak fatalny, mecze pilki noznej nie da sie ogladac:???: a jak pisalem wyzej na zwyklym ctrl grundigu 12 letnim obraz byl żyleta!
 
Ostatnia edycja:

Tom0000

New member
Radze sprawdzic:
- czy odbiornik napewno ustawiony na rgb
- czy kabel podlaczono napewno pod wyjscie TV

W celu podniesienia jakosci , wielu wylutowywalo z filtra rgb zbedne rezystory i kondensatory. Ale to juz inna bajka.
 

przemo31

New member
piksel napisał:
kupilem dzisiaj w neonecie (2999zl) toske r3500, podlaczylem pod moj tuner cyfrowy (bez hdmi) dreambox 7000 (mam cyfe+) kablem euro euro. I co? obraz strasznie kiepski:???: jestem zawiedziony. Jutro kupie inny kabel euro-component mam nadzieje ze cos to zmieni
Tak poza tematem: w którym neonecie kupowałeś?
 

depo

New member
podepne sie :) bede wdzieczny jak mi powiecie czym rozni sie toshiba r3500p od r3500pg tzn. ktos wczesniej pisal, ze miejscem wyprodukowania, ale czy praktycznie jest jakas roznica? czy te z anglii (pg) sa lepsze?
 

piksel

New member
Bylem u znajomego, posiada samsunga 32s81b do niego ma podlaczony tuner cyfrowy pioneer 1530(bez hdmi) ktory dostal od cyfry, ma to razem podlaczone kablem scart-scart. I obraz ma bardzo dobry. Pozyczylem sobie ten tuner wraz z kablem i co, obraz bardzo slabej jakosci na mojej toshibie 32r3500 a parametrami przewyzsza samsunga. Teraz sadze ze problem tkwi w ustawieniach mojego LCD. Ma on dwa wejscia scart: ext1 pod ktory ida sygnaly RGB i A/V oraz ext2 pod ktory ida sygnaly A/V i S-video. Ja owy tuner podlaczam pod wejscie ext1, w tunerze cyfrowym mam ustawione RGB i teraz nie wiem jak mam ustawic w tosce RGB bo chyba w tym tkwi problem o lie to sie gdzies zmienia.Prosze o pomoc
 

lolek

New member
Bardzo ważną kwestią są ustawienia tv. Ja po pierwszym włączeniu swojej wl68 (mniej więcej poprzednik twojego modelu) mało nie dostałem zawału. Też zacząłem oglądanie od meczu, a tam 2 piłki i 44 zawodników.
Ale po kilku godzinach zabawy z ustawieniami (w tym także w menu sytemowym) jestem zadowolony z jakości obrazu (pomijam kwestię słabej jakości niektórych kanałów, bo tam nie da sie nic zrobić). Zatem spróbuj poszukać optymalnych ustawień. Proponuje poszukać ich na avforums -można znaleźć ustawienia dla większości modeli, nawet z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów połaczeń. Ewentualnie możesz spróbować [FONT=&quot] ustawienień, [/FONT][FONT=&quot]które znalazłem kiedyś[/FONT][FONT=&quot] do mojej toshiby [/FONT]:

[FONT=&quot]Back light: 6
Contrast: 100
Brightness: 55
Colour: 40
Tint: 0
Sharpness: -50
Black stretch: Off*
MPEG NR: Off*
DNR: Off*
Colour Temperature: Normal
Colour Management: On
Red: 0 -4
Green: -2 -5
Blue: +3 -3
Yellow: -1 0
Magenta: +1 -8
Cyan: 0 -5
Active Backlight Control: Off
Cinema Mode: On
Active Vision M100: On

Mam nadzieję, że przynajmniej trochę pomoże.[/FONT]
 

Reynold

New member
Tak na marginesie, ja ze swojej 32R3500 jestem bardzo zadowolony. Pomijając bdb parametry techniczne, szczególnie obrotowa podstawa bardzo się przydaje bo jak wiadomo w LCD kąty nie są doskonałe.
 

ablack

New member
Witam,znalazlem ostatnio w sprzedarzy tv:TOSHIBA 32R3500 PG REGZA 120 HZ (przynajmniej w ofercie podano 120hz) Czy zna ktos ten tv i czy dodatkowe hz robi różnice? Pytam poniewaz wciąż jestem zainteresowany takowym modelem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Polsce jest system 100 Hz .
Model 32 r 3500 ma się bardzo dobrze co do jakości nawet z sygnałów SD.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475 - poczytaj testy
teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg

- musisz sprawdzić wszystko po kolei i wyeliminujesz problem.
Być może masz uszkodzone gniazdo , albo wadliwy telewizor.
Podłącz inny w to miejsce i będziesz wiedział od razu.
 

ErniK28

Member
@piksel
udalo sie w koncu rozwiazac problem podwojnego obrazu/zlej jakosci? w jaki sposob? bo prawdopodobnie ja tez mam podobny problem w swojej tosce...:(
 

Jedras

New member
Ja mam inny problem. W Menu -> Obraz nie działa u mnie Tryb Kina (szara czcionka - nie da się ani włączyć, ani wyłączyć). Może trzeba coś innego włączyć, żeby się uaktywnił? Kombinowałem już na różne sposoby i nic.
 

ErniK28

Member
Jedras napisał:
Ja mam inny problem. W Menu -> Obraz nie działa u mnie Tryb Kina (szara czcionka - nie da się ani włączyć, ani wyłączyć). Może trzeba coś innego włączyć, żeby się uaktywnił? Kombinowałem już na różne sposoby i nic.
po HDMI ta oopcja nie dziala...
 

Jedras

New member
Tv mam podłączony z dekoderem komponentem. Widocznie na tym kablu tez nie działa.

Przy okazji jeszcze jeden problem :) Posiadam dekoder HD Cyfrowego Polsatu. Nie działa mi telegazeta ani z Toshiby ani z pilota CP. Sprawdzałem przy antenie naziemnej i wszystko działa. Zależy mi na tym żeby telegazeta działała przy podłączonym dekoderze. Logicznie rozumując jest to pewnie wina CP, bo z niego idzie sygnał i on powinien mieć swoją telegazetę - dobrze myślę?
 
Ostatnia edycja:
Do góry