Toshiba R3500 czy Samsung R81/R82

deXid

New member
wybor nie jest prosty bo zeby bylo 100hz musza dzialas specialne algorytmy tworzace nowa klatke czasem te algorytymy zle dzialaja.

samsung r8x ma swietny kontrastDUZY WYZSZY niz toska chodz to nie wynika ze spec, te mam taki dylemat na chwile obecna ;p co wybrać ceny tych tv sa prawie identyczne na chwile obecna

r3500 powinien minimalnie lepiej przedstawiac kolory bo ma mva a samsung mniej smurzyc, aa r5000 gorzej z czerna sobie radzi.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Wybór prosty? bo 100hz? Z całym szacunkiem ale skąd Ty się urwałeś i po co nabijasz sobie posty "doradzając" na temat tv których na oczy nie widziałeś?

r81 miałem a r3500 ma znajomy.

Kontrast: r3500 ma słabiutki (jak większość toshib) r81-to jego mocna strona
Czerń- jak na klasę cenową to r81 ma bdb a r3500 znów słabiutko
SD- tu toshiba (jak prawie każda) absolutnie wygrywa-skalowanie,formatowanie,ilośc szumów itp ale na r81 nie jest zle.
Smużenie- r81 lubi zaciągnąc na ciemnych kolorach ale ogólnie jest dobrze, a toshiba ma 100hz ale z artefaktami.(dla mnie odpada)
Kolorki- r3500 ma trochę wyblakłe a r81 oczojebne (da się wyregulowac) a czerwony czasem wpada w różowy
Kąty-r81 ma troche lepsze
Uniwersalność połączenia/obsługi- r81 zjada r3500 pod prawie kazdym względem (funkcja "bez overscanu", ilość ustawień,podłączenie kompa itp)

W r81 montowane są matryce: s-lcd spva, auo amva i pmva a także cmo mva
W modelu 32 cale: s-lcd, auo, cmo
37: auo
40 s-lcd
W modelu 32 cale pierwsza litera nazwy producenta podana jest na naklejce z tyłu tv (litera S,A lub C na końcu symbolu modelu)
 
Ostatnia edycja:

deXid

New member
przedstawiles ze samsung wybrywa z toshiba, i masz racje lecz jednoczesnie popelniasz bład.

Samsung wyswietla SWIETNY OBRAZ super czern lecz obraz na samsungi nie odpowiada rzeczywistosci, powie ktos ze mowie glupoty lecz mam rację. Chodzi o to ze samsung stosuje rozne triki poprawiajace wyswietlanie kolorów lecz ta technologia polega na tym ze podnoszą kontrast i gammę roznych skladowych rgb obrazu w taki sposob by dopasowac to do stosowanej matrycy, jaki jest rezultat ZE OBRAZ PREZENTUJE SIĘ SWIETNIE lecz nie przedstawia REALNEGO OBRAZU.


co do R3500 to masz racje gorszy kontrast itd itd. lecz w sklepie z 70 lcd r3500 ma najlepszy obraz idealnie odzwierciedla kolory (jak na plazmie) bardzo polecam wam firme Philips ktorej Pixel Plus JEST FENOMENALNY model 7862D wyswietla FENOMENALNY obraz bardzo podobnie wyswietlal go r3500 samsungi sony sharpy mogą sie chować.

Jednyna wada r3500 jaka zauważyłem sa FATALNE KATY !!!!
 

koval1980

New member
Każdy telewizor ma wady i zalety. Nie uważam że Samsung ma więcej zalet niż Toshiba. Obraz na pewno nie jest tak naturalny jak w Toshibie, nie zauważyłem "fatalnych kątów", a czerń faktycznie mogłaby być mocniejsza, funkcja poprawy czreni pogarsza jakość obrazu (w moim mniemaniu oczywiście). Kontrast to nie wszystko. Choć nie porównywałem bezpośrednio tych telewizorów wątpię żeby Samsung był lepszy od Toshiby (r81 i r3500). Co do uniwersalności połączeń to nie widzę żadnej wady. Podłączyłem już wiele urządzeń (subwoofer, wieża, komputer stacjonarny, laptop, odtwarzacz dvd) mając do dyspozycji różne kable i nigdy nie miałem problemu. Także polecam zdecydowanie Toshibę 32R3500 (test na forum mówi sam za siebie)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tak, mamy to sztuczne dnie (podbija i zmienia barwę zieleni i niebieskiego) ale tylko w trybie dynamicznym a reszta ustawień jest już bardziej realistyczna. Jak widać na fotkach w teście to na ciemnych scenach na r3500 nie widać praktycznie nic, podczas gdy na r81 ręcze że jest znacznie lepiej. Jeśli chcesz naturalnego obrazu to polecam a656 bo sam go mam i tam np. kolor skóry każdy ma taki jak powinien a nie "Lepper na okrągło". Toshiba nie ma funkcji "bez overscanu" więc można powiedzieć "papa" kompowi podłączonemu cyfrowo (dvi-hdmi) ,chyba że ktoś zgodzi się na rozdziałkę np 1200x636 by obraz mieścił się na ekranie, a dodam że overscan występuje też na każdym innym zródle (ja wolę widzieć na ekranie wszystko). Czarny nie jest na r3500 średni tylko wg. mnie słabiutki a to już różnica (lubię filmy oglądać po ciemku jak w kinie). Mnie nie bardzo (a raczej wcale) przeszkadza że tv trochę "podkoloryzuje" np. barwę nieba nad wielkim kanionem, bo jak bym chciał ciągle widzieć realne (czyli blade) kolory to wystarczyłoby mi popatrzeć przez okno (nie mieszkam niestety na jamajce:p). Ale to moje zdanie i absolutnie można się z nim nie zgadzać. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry