Toshiba R3500 cz jednak plasma Panasonica

A_ndy

New member
Witam,

Mam właśnie taki dylemat przy wyborze nowego Tv 37":
LCD Toshiba 37R3500 lub plasma Panasonic TH-37PV70
Dlaczego taki? Oczywiście finanse, oba sa w zakresie dostępności, oraz warunki jakie mam do odbioru to 2,5 metra od ekranu i absolutny sprzeciw żony na większy ekran :( .
Oglądam TV o różnych porach, ale najważniejsze, czyli filmy wieczorem, gdy jest ciemno. Ogólnie przeznaczenie TV to: Divx (40%), DVD(20%), UPC(20%), TV SAT edukacyjnie(20%), czyli wzystko SD. Generalnie tak będzie również w najbliższym czasie (może wkrótce kupię DVICO z HD)
Dodatkowym problemem jest to, że oglądamy TV z różnych miejsc, czasem pod skosem. Planuje wieszać TV na obrotowym ramieniu na ścianie, niemniej jednak kąty w TV są istotne.
To na czym mi najbardziej zależy (poza dobrym skalowaniem, czystymi barwami, doskonałą czernią itp ;-), to świetna płynność obrazu i brak jakiegokolwiek smużenia czy migotania z ekranu, ponieważ mam problem z córką, która lubi oglądać bajki siedząc poniżej 2 m od ekranu a nosi okulary. Czytałem wcześniej, że w naturany sposób brak migotania występuje w LCD, a w Panasonicu mimo 100Hz obraz delikatnie drga.
Oglądałem te TV w sklepach, czytałem ich testy i opinie, ale wciąż nie moge podjąć decyzji. Skłaniam się bardziej w stronę Panasonica, jako bezpiecznej opcji przy odbiorze programów w SD i komforcie przy siedzeniu i oglądaniu pod skosem. Co Wy na to?
 

seandillon

New member
W Toshibie R3500 nie zauważyłem drgania - obraz jest klarowny i nie smuży. Kolory będą chyba lepsze w Panasonicu - kąty również - ale nie oznacza to że w Tośce są złe. Reszta to wg. mnie przewagi Toshiby - ssystem 100 Hz, pobór prądu, waga TV, obrotowa podstawa, umiejscowienie wejść (jak tam wejście słuchawkowe w Panasie?:). Ale są to subiektywne wrażenia - więc musisz sam sobie porównać - ja dodam, że miałem podobny dylemat i postawiłem na LCD - jest to technologia pewniejsza (słynne wypalone pixele i poświata). Udanego wyboru.
 
Do góry