Toshiba 37Z3030 czy Sharp 37x20?

chlodnik64

New member
witam. Od dłuższego zcasu śledze wątki dotyczące wad i zalet telewizorów LCD i w końcu zdecydowałem się na Toshibę. Niestety jak większość mam problem ze zdobyciem tego modelu, w ręce wpadł mi natomiast tv Sharpa. Jestem z lekka rozdarty, czekać na Toshibę ( i słynne 120 Hz ;)) czy brać Sharpa full HD? Róznice w designie nie mają znaczenia, chodzi mi głównie o wasza radę odnośnie jakości odbioru. Korzystam ze zwykłej kablówki z dekoderem mającym na wyjściu sygnał analogowy ale przesłany do dekodera w wiazce cyfrowej (na CRT jest obraz super). W przyszłości będzie wymiana dekoderów na prawdziwe cyfrowe, z pewnością nastąpi to szybciej niż ja zmienię tv. Czy jest ens upierać się bardziej przy 100 Hz czy full HD?
 

demosthenes

New member
Nie mam TVLCD.... w ogóle nie mam TV od 3 lat... żyję o laptopie... :) Nie mam TV m.in. przez to, że od dawna szukam LCD... I tak jak Ty mam zgryz... 37x20? czy 37Z3030... Przez długi czas zastanawiałem się i podjąłem decyzję, że Sharp 37x20... czekałem, czekałem... nie było, a czytając i szukając trafiłemna Toshibę... Wiem, że na pewno nie kupię sharpa, a na pewno kupię toshibę.... poczekam jeszcze trochę, dopłacę te półtora tysiąca i kupię naprawdę nowoczesny, solidny sprzęt.... Zamierzam niedługo potem kupić HDDVD, lub BlueRay'a, więc przyda się i full hd i 24hz i co tam jeszcze jest.... Nie umiem oczywiście powiedzieć, który gra lepiej.... wierzę, że toshiba i wiele na to wskazuje, kiedy czyta się opinie ludzi, którzy te telewizory już mają.... Więc ja na pewno już wybrałem, tylko akurat nie mam jeszcze gdzie kupić... ale myślę, że na dniach się uda.... Ciągle jeszcze zastanawiam się nad 42Z..... tylko sam nie wiem, czy nie będzie ciut za duży na nasz mały pokój.... choć wszyscy piszą - brać większy! :))) Trza samemu zobaczyć w sklepie, lub w domu... porównać i poczytać, co piszą inni.... Mój brat w UK ma od roku sharpa 42XD1, czy jak tam i jest baaaardzo zadowolony... widziałem, bawiłem się, grałem na PS3, oglądałem filmy i cyfrę + i to rewelacyjny tv! Więc x20 powinien być tylko lepszy! Jednak mnie przekonują posty z opiniami dotyczącymi 37Z no i design, który dla mnie jest baaardzo ważny! Sharp wygląda baaardzo dobrze... toshiba powala na kolana.... oczywiście mnie i moją Żonę.... a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuję.... Ja czekam na telefon, albo z Saturna, albo z małego sklepu w Skawinie, że mają dla mnie 37Z.... Może tyle.. i tak za dużo... :) Pozdrawiam!
 

chlodnik64

New member
LCD ciąg dalszy

dzięki za odpowiedz, chyba jednak dryfuję jak Ty (choć juz właściwie wybrałeś) w kierunku Toshiby. 37Z .. podoba mi sie bardziej niż Sharp ale zawsze było jakieś ale ....Pozdrawiam i życzę jak najszybszego wejścia w posiadanie Toshiby :)
 

demosthenes

New member
Oooj ja już zdryfowałem na całego.... zdryfowaliśmy z Żoną... :) Jakieś ALE będą zawsze, ale nie jesteśmy z tych, co to mają jakieś gigantyczne wymagania..... No i ja życzę WEJŚCIA W POSIADANIE! :) Pozdrawiam!
 

krisder

New member
Bez reklam
Witam! Przyznaje że miałem podobny problem. Piszę miałem gdyż od wtorku stoi w pokoju Toshiba 37Z3030DG. Właściwie to nastawiłem się na Sharpa LC-37X20E ale okazał się nie do kupienia. Teraz mogę powiedzieć " i całe szczęście". Różnica w cenie to około 1000 pln ale uważam że warto było dopłacić do Toshiby. Z nędznej kablówki obraz był gorszy jak na 100Hz CRT i trochę mnie zmroziło, do czasu gdy podłączyłem "n". Obraz bajka, w HD brak słów. Filmy, a zwłaszcza Epoki lodowcowe i Shreki itp oraz koncerty na DVD oglądam po raz wtóry i mam wrażenie jak bym oglądał je po raz pierwszy. W starym telewizorze z braku odpowiednich wejść nie mogłem korzystać z progresywnego skanowania z DVD. Jeżeli macie więc dylemat i nadal nie jesteście przekonani do konkretnego odbiornika, ja polecam Toshibę. Nie ma w tym przypadku znaczenia czy ma być Full HD czy 100Hz, ten ma wszystko.
 

marekviola

New member
Ja tez sie zasadzam na ten TV,mam ntylko klopot z kupnem,jest tylko w Saturnie w Wa-wie ale sklepy internetowe oferuja go nawet 1000 zl tanike. Gdzie mozna go w Warszawie kupic po rozsadnej cenie? Jeszcze jedno,czym sie rozni model Toshiba 37z3030 z koncowka DG?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Litera D -oznacza tuner DVB-T
Litera G -oznacza kolor ; Gray ; oznacza czarny.
Przeczytałem też w jakimś :confused:opisie że D G oznacza czarny ze srebrną nogą , ale i tak wszystkie ; bebechy ; są takie same.
Co do kupna to do Piaseczna masz chyba nie daleko , ja kupiłem będąc ponad 300km. od sklepu i jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystkie modele są dostępne od ręki.

W Usa - sprawdź - ma mieć i full hd i 120 Hz.
Będziesz wiedział jaki to model.
 

nolimit

New member
marekviola napisał:
Ja tez sie zasadzam na ten TV,mam ntylko klopot z kupnem,jest tylko w Saturnie w Wa-wie ale sklepy internetowe oferuja go nawet 1000 zl tanike. Gdzie mozna go w Warszawie kupic po rozsadnej cenie? Jeszcze jedno,czym sie rozni model Toshiba 37z3030 z koncowka DG?


z tego co widzialem to DG jest 100mhz i full HD a bez DG jest tylko full hd...
 

nolimit

New member
tak ale nie ma full HD. Przynajmniej tak pisze na ceneo jak wpiszesz Toshiba 37z3030 i jak Toshiba 37z3030 DG wszystkie sa 100 ale dg jest jeszcze w full HD z tego co widze
 

nolimit

New member
No moze. Ja sie nie znam.


No ale moze napiszesz wtedy czym sie rozni? I czy wszystkie z seri Z maja i 100 i full HD?
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
aby wiedzieć, że wszystkie Z3030 mają i 120Hz i Full HD wcale nie muszę znać różnicy między końcówkami oznaczeń... :p
podejrzewam, że chodzi o miejsce produkcji i/lub kolor podstawki (tego "bumerangu")
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PG - to analogowe tunery DG to cyfrowe.
Ceneo nie ma racji - z 3030 są full hd i 100 Hz .
 

nolimit

New member
czyli DG jest lepszy jak ma tuner cyfrowy?


Kiki a bedzie test tej toshiby? Czy moze widziales ja na zywo jak gra i czy warto kupic?
 
Ostatnia edycja:
Do góry