Toshiba 42z3030d Jakie ustawienia??

KrysikTDI

New member
Witam właśnie kupiłem toshibe 42 cale z seri Z no i szczerze mowiąc to troche bolą mnie oczy przy dłuższym oglądaniu. Mam nadzieje ze odpowiednie ustawienia zmienią ten problem. Jak powinienem ustawić kontrast jasność itd. aby było najlepiej ??:)
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Kwestia bardzo osobista.
Nie wiem, czy ktokolwiek odpowie Ci jednoznacznie.
Ja nawet nie próbowałbym.
 

KrysikTDI

New member
KrysikTDI napisał:
Witam właśnie kupiłem toshibe 42 cale z seri Z no i szczerze mowiąc to troche bolą mnie oczy przy dłuższym oglądaniu. Mam nadzieje ze odpowiednie ustawienia zmienią ten problem. Jak powinienem ustawić kontrast jasność itd. aby było najlepiej ??:)
Chciałbym jeszcze dodać ze mam sygnał z kablowki
 

chemet

New member
Toshiba 42 Z3030 DG

KrysikTDI napisał:
Witam właśnie kupiłem toshibe 42 cale z seri Z no i szczerze mowiąc to troche bolą mnie oczy przy dłuższym oglądaniu. Mam nadzieje ze odpowiednie ustawienia zmienią ten problem. Jak powinienem ustawić kontrast jasność itd. aby było najlepiej ??:)

Te ustawienia fabryczne są do oglądania telewizji męczące.
Sam też , borykam się z tym problemem od tygodnia.
Najpierw proponuję ustwawić kolory- zarządzanie kolarami wł.
Są one podane w wątku przy Toshibie z serii X.
Jest nieżle.Gorzej z ustawieniami kontrastu , jasności , podświetleniem, czarnym kolorem i innymi bajerami.
Może poda ktoś swoje ustawienia?
 

ww-05

New member
chemet napisał:
Te ustawienia fabryczne są do oglądania telewizji męczące.
Sam też , borykam się z tym problemem od tygodnia.
Najpierw proponuję ustwawić kolory- zarządzanie kolarami wł.
Są one podane w wątku przy Toshibie z serii X.
Jest nieżle.Gorzej z ustawieniami kontrastu , jasności , podświetleniem, czarnym kolorem i innymi bajerami.
Może poda ktoś swoje ustawienia?
Ja obniżyłem jasność do 50% - wtedy moim zdaniem oczy "przestają boleć", za to zwiększyłem poziom czerni na maksa i nieznacznie podciągnąłem ostrość. Z kolorami nie walczyłem - to co jest mi dopowiada. Podciągnąłem też nieco kontrast. Dzisiaj patrzyłem na TVP1 na Małysza - rewelacja:)
 
Do góry