full HD czy 100Hz w 37" - co lepsze ?

robert_

New member
przeglądając net co chwila natykam się na opinie ze przy 37" nie ma sensu wybierać tv z Full HD. coraz jednak więcej producentów przy tej wielkości oferuje tę opcję. czy są WAŻNE merytoryczne argumenty aby zapłacić czasem ok 1 tys zł więcej za Full HD podczas gdy przy HD Ready PODOBNO różnicy w 37" nie zauważymy ? czy więc inwestycja w tv 37" HD Ready ale 100 Hz jest znacznie lepsza niż w Full HD bo ceny wtedy są zbliżone ?

pozdrawiam
 

mizarialkor

New member
robert_ napisał:
przeglądając net co chwila natykam się na opinie ze przy 37" nie ma sensu wybierać tv z Full HD. coraz jednak więcej producentów przy tej wielkości oferuje tę opcję. czy są WAŻNE merytoryczne argumenty aby zapłacić czasem ok 1 tys zł więcej za Full HD podczas gdy przy HD Ready PODOBNO różnicy w 37" nie zauważymy ? czy więc inwestycja w tv 37" HD Ready ale 100 Hz jest znacznie lepsza niż w Full HD bo ceny wtedy są zbliżone ?

pozdrawiam

Hej. Też nurtował mnie ten problem. Porównałem to sobie na przykładzie jakiegoś LG 37Ly65 i Toshiba 37C3000 (akurat takie były w sklepie). Z daleka owszem ale wystarczy siąść bliżej ekranu i niestety widać że detali znacznie więcej na full. Oczywiście żródło w 1080p i wszystko jasne. Rozumiem argumenty zwolenników wiekszych ekranów - przekatna a odległość od ekranu, niestety nie każdy może wstawić u siebie 46 i więcej cali ( z róznych względów) a przy 37 cali wystarczy usiąść bliżej - o pracy z komputerem tylko wspomnę. Ja osobiście przymierzałem się do 37 cali ale chwilowy napływ gotówki + przeróbka delikatna umeblowania pozwalają mi pomysleć nad 42". No ale wciąż i wciąż się zastanawiam.
 

mirecore

New member
to zależy tylko i wyłącznie od tego z jakiego sygnału bedziesz korzystał

PAL sygnał 576i lub p (SD)

telewizja N sygnał 1080i (HD ready)
Cyfra HD sygnał 725p (HD ready)

BlueRay 1080p (Full HD)
DVD z systemem skalowania do 1080p (Full HD)

Do telewizji wysokiej rozdzielczości HD tak naprawdę najlepiej nadają sie telewizory HD Ready to jest ich natywna rozdzielczość.

a 100Hz w każdym przypadku jest dobre (podwaja płynność)
Ale już do BR, PS3 najlepiej Full HD
 
Ostatnia edycja:

mk77

Member
Witam

To ja aby nie zakładać nowego wątku podepnę się tutaj.
Zastanawiam się nad 2 modelami 37":
-R3500 - HD ready - 100Hz
-X3000 - FULL HD
Oba telewizory mogę mieć za 3999zł. Przy X3000 może uda się jeszcze jakieś 50zł utargować.
Który z tych 2 telewizorów wybrać ??
- oglądać będę z około 3m, przeważnie wieczorami
- 80% sygnał ze zwykłej anteny
- 20% filmy DVD/DivX z odtwarzacza DVD
- sporadycznie podłączać będę laptopa

Czyli co lepsze przy tej samej cenie ? FULL HD ? czy 100Hz ?
Aha jeszcze jedno. Czy te ceny co podałem są dobrymi cenami ? czy może szukać jeszcze taniej ?
 

seandillon

New member
mk77 napisał:
Czyli co lepsze przy tej samej cenie ? FULL HD ? czy 100Hz ?
Aha jeszcze jedno. Czy te ceny co podałem są dobrymi cenami ? czy może szukać jeszcze taniej ?

Cena R3500 jest b.dobra, zaś X3000 niezła ( aczkolwiek w Skąpcu od 3700 się zaczynają). Do twoich wymagań polecam model R3500 (również bo sam go mam):). W typowych polskich warunkach bardziej się przydaje system 100 Hz - poprawia komfort oglądania szczególnie na sygnalae SD. W moim mniemaniu sygnał prezentowany w R3500 jest kaptalny (zerknij do wątku na ten temat). Model X3000 jest również godny polecenia, ale przy drobnych zniekształceniach/felerach obrazu będą one bardziej widoczne. Full HD jest polecane do konsoli i obrazu wysokiej rozdzielczości. Pozrawiam.
 

alyjen

New member
Witam

No właśnie mam podobny problem, od kilku tygodni przeglądam to forum i w moim przypadku (80% czasu pracy telewizora to monitor komputerowy, 20% TV, filmy tylko z komputera (zwykłe dvd bez szaleństw)) wychodzi że jednak bardziej mi się przyda więcej pikseli na pulpicie niż 100Hz które w zależności od producenta działa lepiej lub gorzej. A niestety obecnie w tym przedziale cenowym to albo FullHD albo 100Hz.
Pewnie jak mi się uda w końcu wyrwać z domu i obejrzeć sprzęt na żywo to zakupię 37" X3000, no chyba że ktoś przy tych założeniach (komputer>dvd>tv) podpowie coś innego w okolicach 3-3.5k pln
Odległość od telewizora to ~2.5m max

Pozdrawiam
 
Do góry