co sądzicie o zakupie Toshiby 42cale X 3000?

otoon

New member
co sądzicie o zakupie Toshiby 42cale X 3000? za 5000 zł - do odbioru kablówki a w przyszłości może coś cyfrowego
 

jersey

New member
tyles danych podał ze wszystkich zamurowalo :)

Zatem tyle Ci powiem że,
to db. wybor choc są lepsze np x3030, z3030 etc.
 

bluray

Banned
W Saturnie Arkadia W-wa jest od chyba wczoraj samodzielna expozycja Tejszyby. 8 modeli po HDMI nasycane sygnałem z HD DVD E-1.
Klasa modeli jest wyraźnie zróżnicowana.
Obok topowych mają i modele przeciętne.
Ale duże zróżnicowanie cenowe to odzwierciedla.
Dla mnie klasą w sobie jest seria FX z super cieńką ramką.
Powszechnie zaczyna się uważać, że najlepiej tj. płynność grają 24 fpsy.
Czyli tryb filmowy i 120 Hz.
Trudno żeby producent HD DVD nie dopasował swoich TV do tej szczytowej technologii odtwarzania filmów.
 

jersey

New member
Bluray, w tym co mówisz jest sporo racji, bo w sumie "tejszybie" zależy, wydając serie fx i zx, na wykorzystaniu pełnej wydajności elektroniki przez max wykorzystanie procesora obrazu dla 3 najw. składowych: luminacji, chrominacji, płynności 24fps zagwarantowanych 10bit przetwornikiem dedykowanym S-IPS'owej matrycy odświeżanej 100Hz via Active Vision HD.
Czy w ww. tkwi klucz do sukcesu jakim jest SKUTECZNE konkurowanie z topowymi modelami sharpa, jvc, philipsa? Pytanie retoryczne :)
Toska przegrywa jeszcze marketingowo - wciąż niedoskonałe kanały dystrybucji i serwisu.
W XII' przekonamy sie co na to konkurencja, ale i wtedy "toska" ma czym grac trzymając kilka nowosci w zanadrzu - jednym "na dzis" bije innych - niskimi kosztami produkcji (istotny związek z współdzieleniem linii prod. matryc pod jej laptopy).
Czy w XII' zobaczymy 42" x3000 pon. 4k, z3030 pon. 6k, xf pon. 5k, zf pon. 7k? Tylko jesli sharp i reszta "palestry lcd" włączą sie "do gry" :)
gdyby cena jeszcze 1k w dół poczulibysmy sie jak w tokyo :) i tu wszystko w Waszych rękach -
Dystrybutorzy i Sprzedawcy, pokażcie na święta ile warci są dla Was Wasi Klienci!
:)
 
Ostatnia edycja:

otoon

New member
dzięki za info

ale czy warto łyknąć go za 5 klocków?
dodam, iż telewizorek ma chodzić w kablówce...(a jak będzie kaska to może na n-nie)
czy może lepiej poszykać czegoś lepszego?


piszecie ,że sieć serwisowa nie jest tak rozbudowana-czy spotkaliście się z jakimiś problemami ze strony serwisu?
 

bluray

Banned
Cena to polityka sprzedającego.
Ten zamawia ileś tam sztuk wstawia cenę i patrzy i patrzy.
Wczoraj w Saturnie - Arkadia z 8 modeli ( modeli nie egzemplarzy) zostały tylko dwa.

Wszyskie "Z-tki" i "FX-y" sobie wyszły.
LUDZIE to jest wierszyk. Jezdem poeta.

Będę dzisiaj to napiszę co jest dzisiaj.
Po takim "zejściu" towaru to na miejscu Pana Dyrektora bym ceny nie obniżał.
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Moja Toshiba 42X3000 bedzie u mnie w srode. Obawiam sie troche ze 42'' przy 3,5m z moze byc za duze. Obecnie mam jvc 37S60 i jest w sam raz. Mimo ze mam N-ke czasami obraz jest średni. Ciekawe co to bedzie przy 42''
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
jersey napisał:
Czy w XII' zobaczymy 42" x3000 pon. 4k, z3030 pon. 6k, xf pon. 5k, zf pon. 7k?
:)
w grudniu 42" ZF nie zobaczymy - na razie są produkowane tylko 46" (9-10k?) i 52"... a szkoda... sam bym chciał ZF 42" dla siebie :(
 

jerzy_staniec

New member
Tomek Koko napisał:
Moja Toshiba 42X3000 bedzie u mnie w srode. Obawiam sie troche ze 42'' przy 3,5m z moze byc za duze. Obecnie mam jvc 37S60 i jest w sam raz. Mimo ze mam N-ke czasami obraz jest średni. Ciekawe co to bedzie przy 42''

Tomek Koko - prosze o wrazenia po otrzymaniu TV. Jestem równiez zainteresowany tym modelem. Daj znac prosze jak z ogladaniem N-ki z tej odleglosci oraz jak z jakoscia N-ki w przypadku 42X3000. Dzieki.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Witam. Wczoraj dowieźli mi tv. Pierwsze wrażenie hm... no cóz doceniłem mojego starego JVC S60. Toshiba wygładza dla mnie za bardzo obraz podobnie jak sharp. Co do ustawien to powinni rozstrzelac tego geniusza co wymyslił regulacje 5 kolorów . Niby fajnie bo kazdy moze cos ustawic dla siebie ale życze powodzenia. Jvc ma proste menu a kolory soczyste i obraz żyleta!!! A tu tyle możliwosci a ja jakoś nie mogę dopasowac ich do swojego gustu. Przez to że wygładza obraz to niestety nie ma takiej ostrosci jak s60 i co najważniejsze jakoś przyzwyczaiłem sie do koloru skóry w jvc i ten w toshibie jakoś mi nie odpowiada . Ludzie wyglądaja jakoś plastikowo. Wiem ze to kwestia ustawien ale jakoś nie mogę dopasowac nic pod siebie. Jeśli jest ktoś chętny do kupienia 1 dniowej toshiby to czekam na propozycje. Noża na gardle nie mam wiec ceny nie spuszzce jakos znacząco ale pogadac mozemy. NO chyba ze po dzisiejszej zabawie stwierdze ze udało mi sie cos wykrzesać.
 
Ostatnia edycja:

jerzy_staniec

New member
A jak z odbiorem N-ki?. Pisales w poprzednim poscie, ze obraz z N-ki na JVC byl czasami sredni. Jak wiec wyglada to w przypadku Toshiby? Moze miales okazje ogladnac mecz pilki noznej ? i jezcze jedno... te 42" są OK dla odległości 3,5 m? :confused:
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Z odległościa jest róznie. Generalnie nie jest źle . Nawet ten kolor skóry jakos ustawiłem . Jedyne co mi teraz przeszkadza to zbyt mocne wygładzenie obrazu.
 

ww-05

New member
Tomek Koko napisał:
Z odległościa jest róznie. Generalnie nie jest źle . Nawet ten kolor skóry jakos ustawiłem . Jedyne co mi teraz przeszkadza to zbyt mocne wygładzenie obrazu.
Facet, przecież to wygładzanie powinno dać się wyłączyć - może masz włączony jakiś DNR, a co do kolorów to chyba masz takie ustawienia jak np. "temperatura barwy". Popatrz w instrukcję i pokombinuj - Toshiba pozwala na bardzo wiele w tym zakresie, ale leniwym jest w tym typie lekko pod górkę...Dla nich są być może inne marki tv.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ww-05 napisał:
Facet, przecież to wygładzanie powinno dać się wyłączyć - może masz włączony jakiś DNR, a co do kolorów to chyba masz takie ustawienia jak np. "temperatura barwy". Popatrz w instrukcję i pokombinuj - Toshiba pozwala na bardzo wiele w tym zakresie, ale leniwym jest w tym typie lekko pod górkę...Dla nich są być może inne marki tv.
Epitet "leniwy" drogi kolego to moze stosuj do siebie ja dzielnie surfuje po wszystkich mozliwych forach w europie w poszukiwaniu ustawien. I............. powiem tak nadal uważam ze tv to nie photoshop i bzdurą jest kalibracja 5 klorów. Jednak to co zdobyłem na forach pozwoliło mi połaczyc w jedna całosc i wyszło baaaardzo dobrze. Do tego stopnie ze moje 3,5m i te 42'' to idealne połaczenie, choc i tak pewnie bede sie musiał jeszcze pobawic. Cóz chyba jednak JVC pójdzie na w obce ręce. Troche go szkoda ale cóz takie życie .
P.S.
Panie Jerzy Staniec na dzien dzisiejszy a raczej wieczór moge ten tv polecic z czystym sumieniem. Kupuj Pan toshibę drogi Panie :)
 

Tom0000

New member
Tomek Koko napisał:
Jednak to co zdobyłem na forach pozwoliło mi połaczyc w jedna całosc i wyszło baaaardzo dobrze. Do tego stopnie ze moje 3,5m i te 42'' to idealne połaczenie, choc i tak pewnie bede sie musiał jeszcze pobawic.

Moze bys wszystko co zrobiles opisal i pomogl w ten sposob innym wlasciciolom tego tv ? W sumie , sam kiedys pewnie to zapomnisz i taki dokument moze tobie samemu kiedys pomoc.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Tom0000 napisał:
Moze bys wszystko co zrobiles opisal i pomogl w ten sposob innym wlasciciolom tego tv ? W sumie , sam kiedys pewnie to zapomnisz i taki dokument moze tobie samemu kiedys pomoc.
Na razie jeszce walcze z ta skórą . Dajcie mi pare dni to podam jak mam co ustawione. A tymczasem moze sa osoby co juz sie im udało ustawic i moze sie podziela efektami swojej cieżkiej pracy. Ja wczoraj ustawiałem w nocy w ciemnym pokoju przy zapalonej lampce czyli tak jak oglądam i jak dzis rano włączyłem to wydawało mi sie ze tak fajnie nie było. BYc moze tv musi sie rozgrzac poza tym ja tez byłem troche zaspany. Co nie zmienia faktu ze jestem przekonany iz te 42'' da sie ustawic tak ze bedzie ok przy 3,5m. Niestety bede musiał jeszcze sporo pogrzebac tak zeby było tez fajnie w dzien.

P.S
1) jednak jvc to mistrz jesli chodz o kolor skóry.
2) Nadal podtrzymuje ze powinni rozstrzelac tego geniusza od kolorów w toshibie ;)
 
Ostatnia edycja:

ww-05

New member
Tomek Koko napisał:
Epitet "leniwy" drogi kolego to moze stosuj do siebie ja dzielnie surfuje po wszystkich mozliwych forach w europie w poszukiwaniu ustawien. I............. powiem tak nadal uważam ze tv to nie photoshop i bzdurą jest kalibracja 5 klorów. Jednak to co zdobyłem na forach pozwoliło mi połaczyc w jedna całosc i wyszło baaaardzo dobrze. Do tego stopnie ze moje 3,5m i te 42'' to idealne połaczenie, choc i tak pewnie bede sie musiał jeszcze pobawic. Cóz chyba jednak JVC pójdzie na w obce ręce. Troche go szkoda ale cóz takie życie .
Nie miałem zamiaru Cię urazić określeniem leniwy - fakt przeoczyłem "uśmiech":), ale i tak widzę, że się pozytywnie zmobilizowałeś i dochodzisz do wytyczonego celu. I tylko o to mi chodziło. Zauważ, że ten "kolor skóry" może zależeć też od barwy zewnętrznego oświetlenia (i jego sumowania się z obrazem z tv) i generalnie od indywidualnego odbioru kolorów przez każdego człowieka. Kalibracja (dokładna) to proces bardzo pracochłonny...Więc też czekam na Twoje ustawienia. Ja w swoim Z3030 obniżyłem w stosunku do fabrycznego ustawienia poziom jasności, a włączyłem większy stopień czerni. Kolory i odcienie generalnie mi odpowiadają, są naturalne w dziennym, bocznym oświetleniu, nie padającym pod żadnym kątem na tv, ale raczej jakby zza niego...
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
ww-05 napisał:
Nie miałem zamiaru Cię urazić określeniem leniwy - fakt przeoczyłem "uśmiech":), ale i tak widzę, że się pozytywnie zmobilizowałeś i dochodzisz do wytyczonego celu. I tylko o to mi chodziło. Zauważ, że ten "kolor skóry" może zależeć też od barwy zewnętrznego oświetlenia (i jego sumowania się z obrazem z tv) i generalnie od indywidualnego odbioru kolorów przez każdego człowieka. Kalibracja (dokładna) to proces bardzo pracochłonny...Więc też czekam na Twoje ustawienia. Ja w swoim Z3030 obniżyłem w stosunku do fabrycznego ustawienia poziom jasności, a włączyłem większy stopień czerni. Kolory i odcienie generalnie mi odpowiadają, są naturalne w dziennym, bocznym oświetleniu, nie padającym pod żadnym kątem na tv, ale raczej jakby zza niego...
Hej nie czuje sie urażony :). A mozesz podac swoje ustawienia? Ja dopiero dzis bedę sie "męczył" drugi dzien wiec nie ma sie jeszc eczym zbytnio pochwalic
 
Do góry