Toshiba 47 z 3030 Polska czy Angielska?

d.karolik

New member
Witam wszystkich.
Mam zamiar kupić Toshibe 47z3030 .
-Czy ktoś sie orjentuje czy jest jakaś różnica w produkcji? ( odbiór,parametry,solidność montażu?)

-Czy Tosia Polska jest tylko u nas składana tak jak Sharp czy cała produkcja od a-z.?

-Gdzie nie zadzwonie to albo niewiedzą jakiej jest produkcji akurat ta oferowana u nich albo Polska.Spotkałem sie też z odpowiedzią , że jest produkowana w Europie co już wogule nic mi niemówi. Myślałem , że są produkowane ( składane ?) tylko w Polsce i w Angli?.

-Lepsza Polska czy Angielska?

Jeżeli ktoś posiada jakąś wiedze na ten temat to prosze o odpowiedz.
Może KIKI ?Napisz coś na ten temat.
Z góry dzieki i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak byliśmy w fabryce w Kobierzycach to dyrektor fabryki twierdził że seria Z - będzie produkowana w Polsce ale dopiero w 2008 roku.
Więc kłopot raczej masz z głowy.
Ten telewizor brał udział już kilka razy na prezentacjach . Ale najczęściej wybierany nie był.
Gra rewelacyjnie z dobrych źródeł sygnału - ale w słabszych sygnałach częściej wybierany jest JVC V 80 i Sharp XL2 .A u nas w kraju te słabsze zdecydowanie dominują .
Masz jeszcze potwierdzenie ze źródła - czyli Toshiba Polska . Modele serii Z produkowane są tylko w Anglii.
pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

d.karolik

New member
Witam
KIKI dzięki za info. I tak jestem zdecydowany na Tosie.
Troche dziwne ,że tak ją odradzasz a w testach tak ją chwaliłeś , za super obraz i kolory ze zwykłej anteny dachowej i współprace z kompem ( a o to mi głównie chodzi ).
Ostatnie porównanie z Sonym też przewazało na strone Toshiby ( oprócz obrazu typu zdjęcia).
Widziałem ją i bardzo mi sie podoba . Dobre ustawienie i kąty też niegrają roli ( pionowe bo poziome jak w innych lcd ).Do tej pory niema testu XL2 ,i miało być porównanie tych modeli już w zeszłym tygodniu ( XL2 kontra Z3030 ),a tu nic. Niewiem czy niechcesz czy niemożesz zrobić takiego porównania ale Sharp mi jakoś niepasuje.

W każdym razie wielki szacunek za to co robisz !!! .
I tak zostaje przy Tosi. JVC odpada za kiepską współprace z kompem ( sam tak napisałeś , że to pięta achillesowa JVC )

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odpowiedz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wcale nie odradzam. Napisałem Ci jaki jest wynik i wskutek czego
/ słaba jakośc sygnału w Polsce/.
Decyzja zawsze należy do Ciebie.
Sharp Xl2 dziś pierwsze zdjęcia
 

skizzie

New member
Problemem Toshiby bedzie z pewnością mało uznana marka (przynajmniej u nas w PL). Faktem jest że każdy kupuje tv dla siebie i nie można tu mieć do nikogo pretensji. Choć troszkę dziwi mnie to że ktoś kupuje wypasiony tv full HD i sugeruje się głównie kiepskimi sygnałami SD. Przecież to jest raczej zakup na kilka lat :).

Pozdrawiam
Krzysiek
 

d.karolik

New member
:hmm:
A czy Sharp jest taki uznany? Co do uznania Toshiby to troszke sie niezgodzę , poniewaz wiemy jakie laptopy robiła i robi ta firma. Jeżeli IBM wypuścił by na nasz rynek taki LCD ,to też byś powiedział że firma mało uznana? Co do sygnału SD to owszem będzie to Aster Citi ( kablówka) a narazie N -ka mnie nieinteresuje , uważam że jeszcze jest zamała oferta kanałów HD ale kto wie może po nowym roku? Narazie gównie SD,komp i filmy z niego ( 720p i 1080p ) , DVD , PS3, BD.
Pozdrawiam

P.S Prawie każdy LCD dobrze zagra z sygnału HD , ale niekażdy ze słabego SD.
 
Ostatnia edycja:

gilek1975

New member
Bez reklam
No i dzisiaj wrzeszcie zobaczyłem na własne oczy 47z3030, wygląda super. Poprosiłem, włączyli mi obraz z naziemnej (nie był cudowny, ale też nic nie ustawialiśmy). Chciałem się przekonac o tych kątach... i co? i ja tam nic nie widzę, a już dokładniej to naprawdę trzeba szukać dziury w całym żeby wyszukiwać sobie że z boku źle widać. Być może jak się postawi obok plazmy to jest różnica..... ale kto w domu ma LCD i obok plazme ;). Tak więc decyzja zapadła.... i tu się zrobił problem.
Mianowicie, powiedzcie koledzy gdzie ją można kupić, tylko nie proponujcie sklepu dla idiotów bo tam cena.... bagatela 9999,00 PLN:hmm:. Tak wiec jak ktoś wie gdzie kupić w normalnych pieniądzch to proszę o rade.
Aha. Mieszkam w Świętokrzyskim.
Co do porównań z XL2 , to pomijając warunki w sklepie (ten sam słaby sygnał) na obu telewizorach, to naprawdę obraz na Tosi był ładniejszy. A telewizor przy mnie wypakowali z pudła, wiec nic nie bawili się ustawieniami.
Pozdrawiam
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Niestety sygnał naszej TV jest beznadziejny i wątpię aby nastąpiła radykalna zmiana na lepsze. Jedyna szansa na platformy ale podobno Cyfra+ też oszukuje na jakości HD !!! :) :) :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dlatego ocena użytkowników na prezentacjach - jest bardzo ważna
"Napisałem Ci jaki jest wynik i wskutek czego
/ słaba jakośc sygnału w Polsce/."
 

d.karolik

New member
Witam
Czytając ostatnio sporo postów na temat platform cyfrowych , zauwarzyłem ,że dużo ludzi narzeka na coraz to gorszy sygnał ( N-ka itp.).Więdz tak jak pisałem zostaje przy Toshibie i będe przynajmniej wiedział że mam kablówke i w miare poządny odbiór ( jak dla mnie i chyba nietylko sądząc po ocenach forumowiczów w SD Tosia REWELO ) a nie założe sobie np. N-ke kupie inny LCD z tych doradzanych . Będe patszył jak z dnia na dzień mam coraz gorszy odbiór ( bojąc sie przełączyć na SD bo już całkiem będzie padaka ).
Pozdrawiam

P.S
KIKI co z tymi obiecanymi zdjęciami Sharpa XL2 i testem Sharp kontra Toshiba ??
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
d.karolik napisał:
Witam
Czytając ostatnio sporo postów na temat platform cyfrowych , zauwarzyłem ,że dużo ludzi narzeka na coraz to gorszy sygnał ( N-ka itp.).Więdz tak jak pisałem zostaje przy Toshibie i będe przynajmniej wiedział że mam kablówke i w miare poządny odbiór ( jak dla mnie i chyba nietylko sądząc po ocenach forumowiczów w SD Tosia REWELO ) a nie założe sobie np. N-ke kupie inny LCD z tych doradzanych . Będe patszył jak z dnia na dzień mam coraz gorszy odbiór ( bojąc sie przełączyć na SD bo już całkiem będzie padaka ).
Pozdrawiam

Niech będzie,że się czepiam itd, itp ,ale...masz jakiś "papier" upoważniający Cię do tak wyrafinowaej profanacji języka polskiego? Wybacz autorze, ale walisz takie grube "faule", że trudno to zdzierżyć...
 

d.karolik

New member
Niech będzie,że się czepiam itd, itp ,ale...masz jakiś "papier" upoważniający Cię do tak wyrafinowaej profanacji języka polskiego? Wybacz autorze, ale walisz takie grube "faule", że trudno to zdzierżyć...[/quote]



Jeżeli dla Ciebie liczy się tylko wytykanie innym błędów ortograficznych to przepraszam ale może zmień forum !
A innych przepraszam za błędy ortograficzne i obiecuje poprawę.

P.S Chyba nie tylko ja tak pisze? ( pośpiech )
Pozdrawiam.
Poprawione.

Czytając ostatnio sporo postów na temat platform cyfrowych , zauważyłem ,że dużo ludzi narzeka na coraz to gorszy sygnał ( N-ka itp.).Więdz tak jak pisałem zostaje przy Toshibie i będę przynajmniej wiedział że mam kablówkę i w miarę porządny odbiór ( jak dla mnie i chyba nietylko sądząc po ocenach forumowiczów w SD Tosia REWELO ) a nie założę sobie np. N-kę kupie inny LCD z tych doradzanych . Będę patrzył jak z dnia na dzień mam coraz gorszy odbiór ( bojąc się przełączyć na SD bo już całkiem będzie padaka ).
Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

Gatekeeper

New member
Witam !
To powinno chyba zainteresować wszystkich - na http://www.areadvd.de jest test porównawczy trzech modeli: Samsung LE40F86, Philips 37PFL9732 oraz Toshiba 47Z3030

Niestety po niemiecku :( ale zawsze coś tam można wyłapać



pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry