Toshiba 47z3030DG – subiektywne opinie użytkownika

cezy001

New member
Witam,
Większość stara się zrobić test obiektywny a ja nawet nie próbuję ;-)

Poniższe to w pełni subiektywne oceny a w domu nie miałem innego LCD TV, więc nie odnoszę się do innych modeli. Mam 3,5 metra do TV. Zmieniłem z CRT 32” Loewe Aventos na 47z3030DG. Mam go od tygodnia.

Podłączyłem Polsat Echostar 616 (Euro – Euro) do TV
DVD Onkyo – sprzed 3 lat (Euro – Euro) do TV
Divix Bellwood 301U (Euro – Euro ) ale połączone do SAT
Komputer DVI - HDMI

No I teraz wrażenia:

Wygląd:
Bardzo ładny he he (oczywiście subiektywnie J). Ale co ważne w domu wygląda znacznie lepiej niż w sklepie. Mi się podoba, żonie, dzieciom a i pies wygląda na zadowolonego. Podoba mi się również obrotowa podstawę, która jest solidna. W porównaniu do „kloca” CRT wnętrze salonu dużo zyskuje.

Złącza:
Brak wejścia dźwięku w postaci „chinch” to lipa straszna. Największa wada tego TV !!! Podłączanie dźwięku z komputera jest przez to znacznie utrudnione a koszt przecież dla producenta żaden. Reszta jest więcej niż wystarczająca. No może d-sub z full hd by się przydał, ale po dvi-hdmi działa super a nowe karty często sub-a nie mają, więc problem pomijalny.
Może są kable DVI + chinch => HDMI musze poszukać.

Dzwięk
Bardzo dobry do TV, ale do filmów i gier będę używał oczywiście amplitunera.

TV (Polsat cyfrowy)
Tu napiszę jak wszyscy jak dobry sygnał i jeszcze w 16:9 (np. Polsat sport) no to naprawdę TV pokazuje co potrafi. Niestety w więcej niż połowie przypadków jakość nie jest idealna. Im dalej od telewizora tym lepiej. Pierwsze 2 dni miałem wrażenie, że kupiłem za duży telewizor, bo na moim CRT wyglądało to lepiej. Było to spore rozczarowanie biorąc pod uwagę cenę TV. Ale po pewnym czasie po zabawie z ustawieniami (zmniejszona jasność i kontrast) wyłączyłem podbicie czerni sygnał jest OK. nawet na słabych kanałach. W „najcięższych” przypadkach ustawiam format obrazu na 4:3 i wtedy każdy kanał jest „ładny”. Mam wtedy 37 calowy telewizor 4:3. ;)

DVD
Bardzo przyjemny obraz i z 3,5 bez zastrzeżeń a bez problemu można oglądać z 1,5 metra. Oglądanie filmów jest dużo przyjemniejsze niż na „starym” CRT. Określenie kino domowe nabrało teraz nowego znaczenia ;).

Divix
O dziwo nie ma dramatu i przyzwoity jakościowo Divix niewiele gorzej wygląda niż DVD. Ale ilość filmów w tym formacie będzie znacznie ograniczona. Jak kino to kino.

Komputer
Tutaj jestem po prostu zachwycony, chociaż mam jeden kłopot. Niektóre małe czcionki przy 1980x1080 są rozmyte. Nie umiem sobie z tym poradzić. Jest to mały kłopot, bo w grach nie występuje.
Gry w full hd na tym TV to naprawdę odlot. Próbowałem:
Fifa08
Virtua Tenis 3
Gost Recon 2 (mam za słaby komp żeby pograć się uruchamia)
SpiderMan friend and a Foe - gram z synem ;)

I za każdym razem szczęka na ziemi

Przeglądarka Opera
Musi być opcja powiększania obrazu na 200% (w opcji Widok) bo inaczej nie da się przeczytać mniejszych czcionek. Po ustawieniu na 200% można serfować z kanapy 3,5 metra od ekranu. Po prostu super sprawa. A jak fajnie filmiki z youtube wyglądają to aż dziwne biorąc pod uwagę ich rozdzielczość. Tu też jest mały problem z najmniejszymi czcionkami (w nagłówkach kart)

Zdjęcia i filmy z PC
Jest bardzo dobrze ale troszkę głupiał przy rmvb nie centrując obrazu na środku. Nie znam się na tym formacie, więc może to wina odtwarzacza na PC. Zdjęcia wyglądają bajecznie, ale to trochę przez to, że TV „podkręca” kolory. Te same zdjęcia na monitorze LCD są mniej kolorowe i chyba bardziej naturalne. Oglądanie zdjęć z kanapy na takim TV to naprawdę duża przyjemność.

Czarny – Czarny jest dla mnie naprawdę czarny. Po uruchomieniu 4:3 pasy po bokach są tak czarne, że nie mam do tego żadnych zastrzeżeń.

Kąty – Tutaj trochę się bałem czytając opinie, ale nie mam z tym żadnego problemu. Bez problemu mogę oglądać TV po kątem 45 stopni tak „do obiadu” bo stół mam pod takim właśnie kątem. Jak oglądam film i tak siedzę na wprost.


Podsumowanie:

Jestem bardzo zadowolony z zakupu ;))

Jest prawdopodobne, że połączenie za pomącą Euro – component dało by lepszy rezultat, ale na razie nie sprawdzałem, bo i tak kupię niedługo jakąś ofertę z dekoderem HD.
To samo dotyczy DVD tam jest chyba component – hmmm dopiero teraz o tym pomyślałem to musze sprawdzić
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
A możesz napisać , jak spisuje się ten lcd w naprawdę szybkich scenach - tenisie ziemnym na przykład ? Smużenie jest czy go nie ma - tylko szczerą prawdę proszę .
 

cezy001

New member
Szczerze to nie wiem bo tenisa jeszcze nie oglądałem. Nie wiem też czy bym zauważył.
Jak patrzyłem na siatkę to kilka razy miałem wrażenie że przy serwie coś się z piłką dzieje. Tak jak by "aureola" ale nie było tak zawsze i to wrażenie miałem tylko przy serwie a przy atakach już nie więc nie jest to kwestia "szykości" piłki. a może jej wielkości na ekranie.

Postaram się zwrócić uwagę. W grach nie było widać a były dynamiczne. W tygodniu nie mam czasu ale w weekend znowu troche potestuję.
 

kozikhana

New member
A jak jest przy piłce nożnej gdy kamera idzie od lewej do prawej lub odwrotnie,bo na niektórych tv widziałem że sie obraz romywał na chwile(tracił ostrość).Czy tego efektu tu nie widać?
 
Do góry