Toshiba 37 R3500 - najtańsza 100 Hz 37 na rynku

seandillon

New member
O pewnego czasu ambitnie szukam nowego LCD. Po długich poszukiwaniach wybór padł na 100 Hz Toshibę 37 R3500. Parametry ma bardzo zachęcjące -(m.in.matryca IPS) i design również. Zresztą sami sprawdźcie.
http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_0_id3_253_id4_5.aspx
Cena w niemieckich sklepach kształtuje się na poziomie 1000 euro - w zapowiedziach dwóch polskich sklepów znalazłem ten model w cenie 4160 i 4229.
http://multizakupy.pl/produkt-19242
http://www.sirius.pl/audio_video/to...r_karta_46229/Toshiba_LCD_TV_37_37R3500P.html

Wygląda na to, że będzie to najtańsza 100 herzowa 37 na rynku.
Z informacji uzyskanych od sprzedwców wynika, że powinny pojawić się na naszym rynku w połowie listopada br.Jak mnie zapewniono sprzęt ten ma polską gwarancję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prawie wszystkie modele wjeżdżają do nas na testy już w poniedziałek , ale seria R będzie dopiero w połowie listopada.
DSC_0208.JPG


Zobaczymy co i jak.
Oczywiście ogladaliśmy je w Berlinie na targach , ale żeby faktycznie ocenić jakość zobaczymy jak staną wobec konkurencji!!!
 

amadeo

New member

seandillon

New member

A_ndy

New member
Toshiba 37R3500

Witam,
Tv jest już w ofertach sklepów internetowych, cena jest bardzo przyzwoita :p. Przed zakupem chciałbym sie jeszcze tylko upewnić, jak sobie radzi z kątami. Z tego co do tej pory widziałem i czytałem to nie jest to najmocniejszy punkt paneli Toshiby. Jeśli ktoś już ją widział na "żywca" to proszę o krótka opinię.
Pozdrawiam, A_ndy
 

seandillon

New member
Opóźniona polska premiera

Z informacji uzyskanych od Kikiego wynika, że model 37 R3500 ma wejśc do sprzedaży dopiero w grudniu br. - spore opóźnienie:???: Model 32 calowy powinien być dostępny pod koniec listopada.
 

grassie

New member
Witam
Wciąż czekam na testy 37R3500 i niestety jedynie co znajduję to suche liczby (kontrast, jasność, ilość HDMI). To już prawie miesiąc od teoretycznej premiery na świecie i wciąż nic. Czyżby Toshiba czekała na "żniwa" przed świętami?Jeśli ktoś będzie miał jakąkolwiek wiedzę proszę o info.
Pozdrawiam
grassie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hitachi 37 XR01 będzie na IPS i też wjeżdża dopiero połowa grudnia.
Więc chyba się wszyscy zmówili bo JVC 37 P 80 też połowa grudnia :D.
 

seandillon

New member
Klamka zapadła - Tosia R3500 jedzie do mnie

No i klamka zapadła - Toshiba 37 R3500 zamówiona u kikiego (dłuuuuugo czekałem na ten model). Jutro powinien być już u mnie i wtedy postaram się co nieco napisać i wstawić jakieś fotki. Pozdrawiam
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
seandillon napisał:
No i klamka zapadła - Toshiba 37 R3500 zamówiona u kikiego (dłuuuuugo czekałem na ten model). Jutro powinien być już u mnie i wtedy postaram się co nieco napisać i wstawić jakieś fotki. Pozdrawiam

:eek:k: no to czekamy na pierwsze wrazenia
 

seandillon

New member
Pierwszy test Toshi R3500

Dwie godziny temu Toshi 37 R3500 wjechała do mnie od kikiego (transport - jeden dzień ). Cena w stanach średnich na Skąpcu - ale pewność firmy - bezcenne:) Karton miał lekkie uszkodzenia - jednak sam TV wygląda bez zarzutu. Na razie go rozpakowałem i przyzwyczajam go do temperatury pokojowej. Od jutra zaczynam testy i klaibrację. A oto kilka pierwszych zdjęć:
 

Attachments

  • DSC00057.jpg
    DSC00057.jpg
    45,7 KB · Wyś: 1853
  • DSC00058.jpg
    DSC00058.jpg
    60,4 KB · Wyś: 782
  • DSC00060.jpg
    DSC00060.jpg
    48 KB · Wyś: 1307
  • DSC00064.jpg
    DSC00064.jpg
    37,2 KB · Wyś: 1467
Ostatnia edycja:

seandillon

New member
Pierwsze bliskie spotkanie z Toshi R 3500 - c.d.

Jeszcze kilka zdjęć
 

Attachments

  • DSC00069.jpg
    DSC00069.jpg
    69,6 KB · Wyś: 851
  • DSC00068.jpg
    DSC00068.jpg
    56,8 KB · Wyś: 1229
  • DSC00065.jpg
    DSC00065.jpg
    50 KB · Wyś: 1263
  • DSC00056.jpg
    DSC00056.jpg
    89,1 KB · Wyś: 765
Ostatnia edycja:

lukwil

New member
seandillon czekam z niecierpliwością na twoje pierwsze
wrażenia i opinie o tym TV!

U mnie na tapecie w tej chwili jest
37R3500
37X3000

owocnych testów i przemyśleń :grin:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Czekamy z niecierpliwoscia. Powtarzam moje pytanie, tym razem do Ciebie seandillon, o foto-porownanie na tej "Tosi" jakosci obrazu - szczegolnie fast motion - C+ Sport oraz C+HD Sport (o ile masz taka mozliwosc)
 

seandillon

New member
lukwil napisał:
seandillon czekam z niecierpliwością na twoje pierwsze
wrażenia i opinie o tym TV!

U mnie na tapecie w tej chwili jest
37R3500
37X3000

owocnych testów i przemyśleń :grin:

Zależy jakie masz wymagania odnośnie tego sprzętu - jeśli to DVD i SATELITA to polecam serię R (szczególnie do oglądania sportu - system 100 Hz niweluje smużenie), jeśli konsola i BR to mozliwe że seria X będzie lepsza. Na sygnale HD oba będą grać tak piknie, że aż do "opadu szczeny":).
 

seandillon

New member
Pierwsze testy R 3500 (na gorąco)

Właśnie podłączyłem Tośkę pod Cyfrowy Polsat (dekoder starego typu bez HDMI), antenę siatkową, DVD (zwykła Wiwa128 - mam nadzieję, że pod choinkę Mikołajowa podrzuci cosik lepszego) i i odtwarzacz video. I jestem pod niezłym wrażeniem - a przechodziłem z CRT 29 cali Triluxa. Pierwsze spostrzeżenia, to że obraz jest bardzo dobry (może po kalibracji i zabawie z kolorami uznam go świetny). Włączyłem DVD z Atakiem Klonów (obraz ustawiony na "z napisami" - tekst ładnie się mieścił) - bez większych zarzutów (na gorąco -obejrzałem z 5 minut), na CP leciał snooker - kolory odjechane (żywe i soczyste) - brak smużenia przy ruchu bili , formatowanie obrazu ok - chyba, że jeden ze snookerzystów był kształtny inaczej - ale to wina genów i Big Maców niż telewizora (tak sądzę), na VHS odcinek Fali zbrodni nagrany z CP - obraz przynajmniej dobry (miłe zaskoczenie) i największa obawa - antena siatkowa!! A tu miło:)) Automatyczne skanowanie znalazło 5 kanałów: TVP i TVP2, TVPInfo i Polsat - obraz przynajmniej dobry, TVN - obraz słaby - ale to wina nadajników tej stacji, które w Toruniu mają słaby naziemny sygnał. C.d. nastąpi ......
Zastrzegam, że są to obserwacje po pierwszej godzinie oglądania i fascynacji nowością (pewnie brak obiektywizmu). Aha sprzęty podłączone kablami EURO najwyżej średniej klasy - sprzętu obsługującego HDMI nie posiadam. Uprzedzam, że testować będę tylko w/w. urządzenia - konsoli nie posiadam, a kompa mam stacjonarnego i nie bardzo mi się chce go targać do TV (kabli nie ma co ciągnąć - duża odległość i strata na jakości sygnału). Na razie tyle. Trzymajcie się ciepło.
 

seandillon

New member
WuMike napisał:
Czekamy z niecierpliwoscia. Powtarzam moje pytanie, tym razem do Ciebie seandillon, o foto-porownanie na tej "Tosi" jakosci obrazu - szczegolnie fast motion - C+ Sport oraz C+HD Sport (o ile masz taka mozliwosc)

Przykro mi Mike, ale jak wyżej piszę, nie mam dostępu do innych niż w/w. źródła sygnału - na tych które podałem mogę potestować do woli (już się żona wścieka:), ale na razie możliwości mam ograniczone.
 

WuMike

New member
Bez reklam
seandillon napisał:
... na CP leciał snooker - kolory odjechane (żywe i soczyste) - brak smużenia przy ruchu bili , formatowanie obrazu ok - chyba, że jeden ze snookerzystów był kształtny inaczej - ale to wina genów i Big Maców niż telewizora (tak sądzę), ...
To zapewne byl Shaun Murphy, taki mily prosiaczek :)

Fajnie, ze nie zauwazyles smuzenia podczas ruchu bil - znaczy sie, Tosia sobie radzi!

Czekamy wtedy na dalsze porownania, bez C+SD/HD, ale rowniez ukazujace roznice w zarowno miedzy CRT a LCD (ruch), jak i SD a HD na LCD (stosunek poprawy).
 
Ostatnia edycja:

A_ndy

New member
Witam,
Gratulacje :-D i od razu pytanko, dla mnie zasadnicze, jak z kątami w tej Tośce? Po tym jak obejrzałem 37z3030 nieco ostygłem z planu zakupu lcd. Niestety, dla mnie to problem, gdyby R3500 była w tym lepsza od wspomianej z3030 (o niebo lepszy jest przecież Panasonic) to bym się nawrócił. Jak nie to ...pazma?
Pozdrawiam, A_ndy
 
Do góry