Toshiba 37X3000 full hd co o nim sadzicie?

Gatekeeper

New member
jest test chyba 8 albo 10 telewizorów w nowym Audio & Video (nie dokładnie pamiętam nazwy - jakaś brytyjska gazeta). Porównywali: Pionieer 508D, Sony W3000, Toshiba X3000, JVC A80, jakiś Sanyo, Panasonic 42PV700, Panasonic 42PY70P, jakiś Hitachi, jakiś 40" Samsung (albo F86 albo M86, nie pamiętam).

Ogólnie wyniki były takie (jadę z pamięci):

Pionieer 508D - 5/5
Sony W3000 - 5/5
Toshiba X3000 - 3/5
JVC A80 - 3/5
Sanyo - 2/5
Panasonic 42PV700 - 5/5
Panasonic 42PY70P - 5/5
Hitachi - 3(albo 4)/5
Samsung - 4/5

Ogólnie napisali, że W3000 jest jednym z najlepszych LCD jakie mieli przyjemność testować. Rozpływali się też nad Pioneer'em i Panasonic'ami.

...więc wnioski do wyciągnięcia z Toshiby X3000 pozostawiam w twojej kwestii.

pozdro
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Ten wybór tv wydaje mi sie troche dziwny. Najwyższy model plasmy panasonica 42PY70P z najniższa klasą jvc A80 hmm kto to dobierał?? Juz kiedys widziałem w tej gazecie test lcd. Nie wiem co porównywali w tym tescie bo nie raczyli podac. Opisali tylko czym sie różni plasma od lcd i ze testowali lcd i ze najlepszy jest LG, który pokonał m.in 2 modele loewe, sharpa jvc i sony.
 
Ostatnia edycja:

darek53

New member
witam
dołanczam sie do pytania i dodam pytanie o
Toshibę 42X3000
TV można wyrwać za ok 5000zł w sumie tyle mam przeznaczone na nowy TV
widziałem go dziś w saturnie i grał bardzo ładnie , stał obok Sharpa za 9999 (nie pamiętam modelu) i praktycznie w niczym nie ustępował obrazem

jeśli ktoś ma ten TV to bardzo proszę o napisanie jak działa przez HDMI z komputerem w 1920x1080
czy wyświetla obraz pixel w pixel na całej powierzchni ekranu

a moze Toshiba 37X3030D ? 37" tez mi odpowida cena ok 4500zł

prosze o rady
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
darek53 napisał:
jeśli ktoś ma ten TV to bardzo proszę o napisanie jak działa przez HDMI z komputerem w 1920x1080
czy wyświetla obraz pixel w pixel na całej powierzchni ekranu
U mnie w MM wisi reklama, w której podają ze wyswietla w skali 1:1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wszystkie modele Toshiby wjeżdżają do nas 25.10.2007 - więc coś tam będziemy wiedzieć.
Oglądaliśmy je tylko w fabryce we Wrocławiu i na targach IFA. Ale nie było mozliwosci porównań.
Porównanie i ocena JVC A80 do Pioneera plazmy Kuro - ma się jak porównanie małego fiata używanego do Nowego mercedesa klasy S.
To jakaś paranoja .
 

publo

New member
Toshiba 42x3000p

W nowej gazetce MM we Wrocławiu jest Toshiba 42x3000p za 4699zł
Stosunkowo niska cena jak na fullHD. Ciekawe czy to produkcja z fabryki pod Wrocławiem:hmm:

A w Saturnie również we Wrocławiu 37x3000p za 3999zł
 
Ostatnia edycja:

radekswidnik

New member
Toshiba 42X3000p Full HD

Witam !
Ja go mam od tygodnia i jest spoko podobno jest składany w angielskiej filli TOSHIBA - sprawyje sie całkiem fajnie jeszcze nie prubowałem z sygnałem HD bo niemam skąd go wziąc ale myśle że besdzie spoko .
a teraz cena :
4999 w lublinie MEDIA MARKT dane oficjalne hehehe

Pozdrawiam i piszcie jak by sie cos z nim działo to go oddam bo moge przez 14 dni. hehehehehe
 

zibiwaw

New member
radekswidnik napisał:
Witam !
Ja go mam od tygodnia i jest spoko podobno jest składany w angielskiej filli TOSHIBA - sprawyje sie całkiem fajnie jeszcze nie prubowałem z sygnałem HD bo niemam skąd go wziąc ale myśle że besdzie spoko .
a teraz cena :
4999 w lublinie MEDIA MARKT dane oficjalne hehehe

Pozdrawiam i piszcie jak by sie cos z nim działo to go oddam bo moge przez 14 dni. hehehehehe

Witam
A możesz cos więcej napisać,z jakiego sygnału korzystasz i ogólnie czy to jest to czego oczekiwałeś
pozdrawiam:)
 

subek

New member
Orientuje sie ktos moze jakie sa roznice pomiedzy 37X3000 a 37X3000P? Napewno roznia sie cena, a czy sa jakies roznice w parametrach?

PS. Jestem tutaj nowy i chcialem wszystkich serdecznie przywitac 8)
 

lechu2000

New member
plazma LG czy LCD Full HD

Witam
Od 2 tygodni czytam to forum i chodzę po marketach oglądać tv.
Najpierw przekonałem się do plazmy LG 42PT81 ale zobaczyłem go w akcji obok Panasonica TH-42PV70P i stwierdziłem, że LG jest bardzo ciemny, ponury i jakiś taki jakby wypalony. Podkręciłem jego paramatry i okazało się że można oglądać ale na prawie maksymalnych ustawieniach.
Potem zobaczyłem obok Philipsa LCD 42PFL7332 i przekonałem się, że na sygnale SD LCD nie jest taki zły. Teraz znalazłem opinię o Toshibie 42X300PG, że to w sumie fajny TV, a że cena jak na Full HD zachęcająca to jestem bardzo ciekaw opinii posiadaczy tego modelu.
Jestem np. ciekaw, czy w trybie 4:3 paski po bokach są czarne czy w innym kolorze?
Czy występuje smużenie przy szybkich ruchach?
Czy przy biąłych scenach typu sporty zimowe lub spienione grzbiety fal można komfortowo golądać oczywiście przy sygnale z kablówki czyli SD?
Proszę o komentarz osób posiadających lub testujących te modele.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Testy masz TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976&page=3


wracamy do świata gier - pełna kolorystyka musi budzić uznanie
4938253d88d2446cmed.jpg



Ujęcia stałych szczegółów - zdjęć - Toshiba X 3000
86e7018bae129c25med.jpg
 

lechu2000

New member
testy

dzięki - już się zarejestrowałem :)
Oglądałem wczoraj obok siebie Toschibę 37' 100 Hz i 42' Full HD ale bez 100 Hz. No niestety trzeba sobie jasno powiedzieć, że 100 Hz wymiata.
 

dzural

New member
Witam !

Jeżeli chodzi o TOSHIBA 37X3000 to musze powiedzieć że świetny telewizorek. Mam go od tygodnia i zdążyłem go mocno "skatowac" (czyt. przetestować). wybrałem go głównie ze względu na opienie że bardzo dobrze współpracuje z komputerem, jako że używam go do oglądania głównie divx i mkv (HD). Kompa mam podłączonego przez kabel DVI-HDMI. Przy tym i tylko przy tym połączeniu telewizor łapie "pełne HD" czyli 1920x1080P dokładnie pixel w pixel !!!(trzeba pamietać tylko o włączeniu trybu "DOKŁADNE SKANOWANIE"). Co prawda jest złącze D-SUB ale na nim wykręcimy co najwyżej 1360x768 tak jak jest napisane w instrukcji. Jakość obrazu jest idealna (znajdą się malkontenci co powiedzą że widzieli lepsze ale tu mówimy o tym akurat modelu). Jeżeli chodzi o odbiór divx to jest naprawde dobrze. Obraz jest na poziomie (moim zdaniem) DVD podłączonego przez komponent (nie mówie tu o różnych przebarwieniach albo pixelozie spowodowanych złym zakodowaniem materiału). Filmy zakodowane w MKV to już poezja. Ostrość, nasycenie, płynność dla mnie (nie jestem video-filem) idealna. Oczywiście dużo zależy od kompa czy dobrze poradzi sobie z mkv w HD. Podłączałem rózwnież XBOX360. No tutaj to nie ma co się rozpisywać....telewizor stworzony do konsol, grania i rozrywki. Bez problemu ciagnie 1080p po componencie pixel w pixel ! Dynamika i płynność idealne (smużeń brak). Długo nie mogłem wyjśc z podziwu nad jakością....Na koniec coś na temat sygnału SD. Wiadomo powszechnie że telewizory LCD słabo radzą sobie z sygnałem SD oczywiście dużo zalęży od jakości tego sygnału. Ja korzystam z kablówki MULTIMEDIA. Sygnał całkiem niezły a i telewizor całkiem dobrze radzi sobie z tym sygnałem. TVN, POLSAT, POLSAT 2 całkiem dobrze i z odległości z jakiej oglądam (2-2,3 m) miło sie na niego patrzy i bez obrzydzenia. Poza tym mnogość funkcji ustawień obrazu daje spore pole manewru. Podsumowując 37X3000P do świetny TV do wszystkiego a w cenie (ja go kupiłem za 3729PLN) jest jeszcze lepszy :D Pozdrawiam.
 

sampras

New member
Witam, chciałbym również wyrazić swoją opinię na temat tego telewizora. Mam go od 3 tygodni. Spisuje się świetnie, filmy dvd ogląda się z przyjemnością, obraz z notebooka przez d-sub też niczego sobie, gry wyglądają bardzo efektownie. Natomiast co mnie martwi i sprawia, że moja opinia o tym tv jest średnia? Otóż to, że BUCZY. Staje się to już nie do zniesienia, nie zawsze ogląda się tv na tyle głośno, żeby to zagłuszyć, np. rano. Jestem pewien, że zaraz po zakupie sprzętu nie było tego problemu, było cicho, bo na pewno zwróciłbym na to uwagę. Także nie wiem, co mogło to spowodować?
 

remigiusz

Member
dzural - czy przy tym połączeniu dvi - hdmi masz dzwięk na tv, czy zastosowałeś jakiś dodatkowy kabel ? cyfrowy czy analogowy?
 
Ostatnia edycja:
Do góry