Toshiba 42x3030d 42"

pc131

New member
Witam

już miałem kupować model a tutaj mam info z , że za 2 tygodnie będzie dostepny w cenie 5999 42" Full HD Toshiby:

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Matryca:
  • 42 cale / 107 cm / 16:9
  • Jasność: 500 cd/m2
  • Kontrast: 6000:1
  • Rozdzielczość: 1920x1080xRGB FULL HD
  • Kąt widzenia: 176 st.
  • Czas reakcji: 8ms
  • PIXEL PROcessing III Pro
  • Real Digital Picture
  • DCDi Faroudja
  • 3D Colour Management - niezwykle rozbudowany kalibrator kolorów
Dźwięk:
  • SRS WOW Surround
  • Slim Speaker (Onkyo)
  • Moc: 2x25W
  • 2xTuner (1xAnalog + 1xDVB-T)
  • CI-Slot
Videotext 500 stron Wejścia:
  • 2xHDMI 1.3 (HDCP) - 1080p(24Hz, 50Hz, 60Hz)
  • 2x Scart,
  • Compozyt
  • 2xAudio (cinch)
  • Component
  • PC-in (VGA)
  • Audio-out(Cinch),
  • Subwoofer-out
  • słuchawkowe (3,5mm),
[/FONT]Bardzo mocno zastanawiam się nad tą Toshibą (obok samsunga 40" LE40R71(72)R i JVC LT-42A80ZU 42" 2xHDMI i starszą Toshibą TOSHIBA 42WL67Z full HD czas reakcji 6.5ms ale kontrast 800:1?????) - odkąd odkryłem wasze forum mam mętlik w głowie. O SAMSUNGU naczytałem się o serwisie, i plamach po roku używania (chodziło akurat o modele 32-calowe) choć cena 4600 wydaje się być atrakcyjna za 40". Toshibę 37WL/EL widziałem w SATURNIE i zwróciła moją uwagę designem, jakością obrazu i tym że za 4500 mam 37" Full HD. O JVC naczytałem się, że ma dobry model 40S70 choć w SATURNIE musiał być niedokalibrowany bo dawał żółtway obraz i jakoś zamglony, SONY odpada za duchy tzn smużenie. PLAZMA niestety odpadła jak zobaczyłem, że wszystko się w niej odbija. Chodzi mi też o takie głupoty jak możliwość przypisania każdemu kanałowi ustawień obrazu, autodopasowanie/rozciąganie obrazu - który (JVC, Toshiba, SAMSUNG) to posiada?????.

Generalnie to prosiłbym jakiegoś użytkownika TOSHIBY 42WL/EL o pochwalenie się bądź wytknięcie wad swojego telewizora.
 

mKotek

New member
Kpina

No cóż, sporo się zmieniło. Telewizor automagicznie zdrożał w Digitalo o 1000 PLN mimo, że nadal go nie ma, a w dodatku zamiast 17 kwietnia ma być dostępny 30 :(

To ja niestety nie będę czekać, żeby się dowiedzieć, że jest jeszcze droższy i jeszcze później.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
full hd nie jest panaceum na jakość obrazu .
Wiele osób nie mając sygnału HD jest mocno zawiedzione ,ze się dało namówić na zakup takiego telewizor , bo kompresja robi z programu SD - jakość fatalną. Nie "leć" z marketingem - kupuj to co Ci potrzebne - nie to co jest trendy.
 

mKotek

New member
Cóż, dlatego właśnie chciałem zobaczyć, jak wygląda w testach.
A co ciekawe, w starej cenie ma być X3000P, czyli wersja bez tunera DVB-T.

A przy okazji Kiki, jak obiecane testy LG 42LC25R?

Kotek
 

mKotek

New member
Już u mnie

No cóż, dokonałem wyboru i zakupiłem Toshibę 42X3030D.
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, choć niestety potwierdzam, że między plazmami a LCD nadal jest przepaść dot. czerni.

Poza tym telewizor jest bardzo fajny. Więcej testów i kolejne wrażenia jutro.
 

mdag

New member
mKotek napisał:
Poza tym telewizor jest bardzo fajny. Więcej testów i kolejne wrażenia jutro.

z chęcią przeczytałbym kolejne wrażenia ;)
Jak tv się sprawuje, czy podłączałeś może komputer ?
Jak wyglądają kanały SD ?
 

mKotek

New member
Drugie pierwsze wrażenia :)

Czas podzielić się kolejnymi wrażeniami z użytkowania:
1. Brak czerni jest zauważalny i to w porównaniu z CRT jest na razie strasznie wkurzające. Na plus warto zaliczyć możliwość szerokiej regulacji koloru podstawowego, chyba dla 6 kolorów, ale to czeka na weekend, kiedy pobawię się tym dłużej. Ten brak czerni zauważalny zwłaszcza w DivX-ach.

2. PC podłączyłem na razie wejściem mocno kombinowanym, tzn. wyjście TV z GeForce'a 6xxx przez kabel S-VHS i przelotkę S-VHS/Scart, ale niestety z uwagi na odległość w pokoju (8m) nie dało się na szybko inaczej. Rozdzielczość 1024x768 i wygląda nieźle, znów więcej w weekend. Filmy, także DivX da się oglądać bez bólu.

3. Odbiór z C+ (Dream 500) całkiem niezły - kiepskie TVP1 i 2, niezły TVN i bardzo dobre C+ (mignął mi jakiś mecz na C+ Sport - rewelacja). Bardzo dobrze ogląda się Dicovery i NatGeo, mimo, że to SD. Rewelacyjne AXN, wczoraj oglądałem CSI i nie mogłem oczu oderwać mimo, iż tematy odcinków takie sobie :).

4. Na weekend planuję też test N-ki, ale będzie niemiarodajny, chyba, że kupię jednak kabelek HDMI.

5. Do sprawdzenia pozostaje też obraz z DVD, ale tu znów będzie to mało efektowne, bo to Manta :(

Czekajcie więc na ciąg dalszy po weekendzie, wtedy da się coś powiedzieć o tym, co tygrysy lubią najbardziej.
 

Dziq

New member
czekam z wielkim zainteresowaniem, bo planuje kupic to samo tylko 37" pod koniec tygodnia w raz z ps3 w digitalo. Trochę mnie tą czernią wystraszyłeś, ale mam pytanko bo w domu mam starszego Sharpa GA8E i na nim na czerń nie narzekam, czy w przypadku toshiby mógłbym dostrzeć różnice na nie korzyść toshiby?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mamy obecnie na stanie.
Faktycznie w HD gra bardzo dobrze , ale nie tak dobrze jak np. Loewe Modus. W Sd gra też super , ale czerń jest podobna jak w Sharpie.
Jeśli akceptujesz Sharpa - to bez obaw z Toshibą .Ale do czerni prawdziwej to jeszcze daleko , szczególnie jesli ogladasz sporo wieczorami.
W dzień jest extra.
 

Dziq

New member
Właśnie takiej motywacji Kiki chciałem :) czerń mnie tak bardzo nie obchodzi bo nie mam tak wyczulonych oczu :) mam prośbe to posiadaczy czy na tym telewizorze zmienia się równi wolno kanały jak np w sharpach ?
 

mKotek

New member
Co do zmiany kanałów, truydno mi powiedzieć, bo korzystam wyłacznie z Dreama, więc kanałów nie zmieniam w TV, ale z testu w Digitalo pamiętam, ze było to dość szybkie.

Natomiast co do czerni, paradoksalnie mam wrażenie, że wieczorem telewizor zyskuje i w zupełniej ciemności czerń jest lepsza (może to wynik automatycznej kontroli czerni, choć wydawało mi się, że to zależy od obrazu, a nie otoczenia). Ot subiektywne wrażenie.

Na N-kę niestety nie miałem czasu, ale za to nabyłem kabel VGA i 1360x768 wygląda naprawdę ładnie z PC. Niestety nie mogę znaleźć na forum instrukcji, jak zmienić na 1366 na std sterownikach GeForce'a, a na pewno gdzieś widziałem.

Kotek
 

srubek|13|

New member
Kupilem ta Thosibe tydzien temu,ogladalem obraz w roznych odcieniach wszystko OK! dzisiaj rano po wlaczeni, centralnie w srodku monitora dwa swiecace na niebiesko pixele. LCD jak najbardziej wporzadku kolory,kontrast,wyglad i cena Super naprawde sie ucieszylem z tej Toshibki a tu masz! powiedzcie mi jadna rzech! czy jest to do zaakceptowanie? czy tez musze sie z tym pogodzic?!a moze moge domagac sie wymiany, lub naprawy. Prosze was o porade co mam robic? Sami wiecie jak to moze denerwowac pixel i to w samym srodku.

Z Gory serdecznie Dziekuje Mariusz
 
Ostatnia edycja:

slavi

New member
srubek|13| napisał:
Kupilem ta Thosibe tydzien temu,ogladalem obraz w roznych odcieniach wszystko OK! dzisiaj rano po wlaczeni, centralnie w srodku monitora dwa swiecace na niebiesko pixele. LCD jak najbardziej wporzadku kolory,kontrast,wyglad i cena Super naprawde sie ucieszylem z tej Toshibki a tu masz! powiedzcie mi jadna rzech! czy jest to do zaakceptowanie? czy tez musze sie z tym pogodzic?!a moze moge domagac sie wymiany, lub naprawy. Prosze was o porade co mam robic? Sami wiecie jak to moze denerwowac pixel i to w samym srodku.

Z Gory serdecznie Dziekuje Mariusz
Muszę Cię niestety zmartwić. W serwisie nic niestety nie wskurasz. Bad pikseli / sub pikseli musiałbyś mieć na tyle dużo żeby została przekroczona norma ISO regulująca temat występowania uszkodzonych pikseli na matrycy LCD. Pojedyncze uszkodzone piksele nie są traktowane jak wada sprzętu. Wydaje mi się, że jedyną możliwością jest wymiana / zwrot telewizora w miejscu zakupu, ale to także nie będzie zapewne łatwe. Czy z odległości, z której oglądasz telewizję zauważasz te nieprawidłowo świecąco punkty? Jeśli nie to moim zdaniem gra nie warta jest świeczki i za jakiś czas prawdopodobnie całkowicie o tym problemie zapomnisz. To w końcu tylko telewizor, zapewne nie ostatni w Twoim życiu :)

Pozdr.
 

Gramaton

New member
W przypadku Toshiby nie jest to takie oczywiste. Ogólnie faktycznie przyjęta jest norma ISO, która zakłada pewną (niemałą) ilość różnego rodzaju pixeli na ekranie i dopiero po jej przekroczeniu klientowi przyszługuje wymiana ekranu. Niemniej jednak w przypadku notebooków Toshiby istnieje specjalna procedura. Mianowicie, gdy klientowi pojawia się chociaż jeden pixel w środkowej części ekranu podzielonego na 9 równych części przysługuje wymiana ekranu. Dlatego też zachęcam by zwrócić się do serwisu telewizorów Toshiby i zwyczajnie zasięgnąć informacji w tej sprawie. Być może procedura jest taka sama i ekran zwyczajnie zostanie wymieniony.
 
Do góry