Toshiba 32DL66 i PC

wicia23

New member
Mam telewizorek jak w temacie. Przy wyświetlaniu obrazu z kompa (złącze D-Sub) widoczne sa dość duże drgania obrazu w górnej częci wyświetlacza. Opcje ustawień w telewizorze nic nie zmieniają. Dodam, że miałem już podłączone pod ten sam komputer, tym samym kablem dwa inne LCD (Samsung i LG) i na żadnym nie było drgania obrazu (byl idealny). Czy takie zjawisko jest normalne w tym modelu czy jest to wada tego konkretnego egzemplarza i zarządać wymiany (mam taka możliwość).
Myślałem, że w końcu trafie model do którego nie bede miał zastrzeżeń a tu klops :(
Może ktoś coś podpowie. Z góry dzięki.
 

przemodzialo

New member
spróbuj tak:

W TV funkcja sampling clock (próbkowanie zegara) może wymagać dostrojenia. Wybierz funkcję PC Setting z menu set up, zaznacz opcję sampling clock i reguluj ustawienia aż do zniknięcia lini.
 
Ostatnia edycja:

wicia23

New member
przemodzialo napisał:
W TV funkcja sampling clock (próbkowanie zegara) może wymagać dostrojenia. Wybierz funkcję PC Setting z menu set up, zaznacz opcję sampling clock i reguluj ustawienia aż do zniknięcia lini.

Wczoraj bawiłem się ustawieniami TV przy sygnale PC. Komputer ustawiony na rozdzielczość 1024x768, częstotliwość 60Hz więc parametry z którymi wg. instrukcji radzi sobie. Próbowałem opcję próbkowanie zegara, niestety zmienia ona tylko to, że drgania obrazu przenoszą się bardziej na lewą bądz prawą stronę ekranu. Taki obraz jaki wyświetla TV jest nie do przyjęcia jako wyświetlacz PC.
Jak już wcześniej wspominałem, na Samsungu i LG obraz był idealny bez konieczności jakichkolwiek ustawień, tak więc myślę że wine kompa bądz kabla chyba mogę wykluczyć.:(
 
Do góry