Toshiba 42l7453dg problemy i komplikacje

Witam serdecznie wszystkich :)

Postanowiłem napisać nowy post, ponieważ na forum nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi lub tylko częściowe.

TV jaki kupiłem to Toshiba 42l7453dg, trochę poczytałem tutaj forum, testy i tak zdecydowałem. Telewizor podoba mi się i jestem zadowolony w 92%. Napotkałem pewne problemy i brakuje mi pomysłów na rozwiązanie, wymieniać na inny tv nie chce. Doda że korzystam z naziemnej tv cyfrowej przez antenę zewnętrzną.

Problemy :
1) Brak możliwości sortowania kanałów jeżeli wybrany kraj to PL (zmiana na Niemcy pozwala edytować)
Używając programu toshiba tv Channel edition udało mi się ułożyć listę wg moich upodobań, po wgraniu do tv programy ustawiają się poprawnie ale nie ma sygnału.
2) Drugi równie irytujący problem to, mając ustawiony kraj Niemcy, ścieżka dźwiękowa filmów obcojęzycznych (oczywiście odbieranych z anteny) zawsze wybierana jest jako domyślna (to nie znaczy polska) i pilotem ręcznie trzeba przestawić na polską (to jest wkurzające bo nawet po zmianie programu na inny i powrót znów na nowo trzeba zmieniać ścieżkę dźwiękową).

Mam tv od około tygodnia, przy pierwszym podłączeniu i konfiguracji pobrał najnowszą aktualizację instalując ją poprawnie. Robiłem już reset tv.

Jak by ktoś miał jakieś pomysły to proszę pisać.
Pozdrawiam
 
Dzisiaj zauważyłem jeszcze, że media guide pokazuje mi program dla kilku pierwszych programów, reszta pisze że niedostępne. Resetowałem tv i raz wypełnił mi poprawnie cały program ale oczywiście następnego dnia już lipa.
 
Dobra, jeden z problemów rozwiązany. Mianowicie ścieżka dźwiękowa. Jeżeli mamy wybrany kraj Niemcy, należy w ustawieniach zmienić ustawienia języka dźwięków 1 i 2 oraz napisów 1 i 2 - na polski a nie default.

Zostaje jedynie kwestia MediaGuide, dalej ma problemy z wyszukaniem programów dla wszystkich stacji.
 
Witam ponownie wszystkich czytających ten post.
Miła informacja, jakaś aktualizacja media guide była, teraz działa lepiej i ma możliwość odświeżeń informacji.

Obecnie został tylko 1 problem, mianowicie sortowanie kanałów nie jest dostępne jeżeli wybrany kraj to Polska.

Może inżynierowie Toshiba naprawią to w następnej aktualizacji.

Na tę chwilę polecam ten tv, bynajmniej ja jestem zadowolony, oglądanie i granie w gry z kompa to czysta przyjemność. Dodam jeszcze że dźwięk z głośników tv jest rewelacyjny :) wcześniej każdy sprzęt miałem podpięty pod amplituner stereo plus sub, obecnie jest na tyle dobrze że przestałem z niego korzystać.
 
Ostatnia edycja:
No i było zbyt pięknie, pojawiła się aktualizacja systemu która w sumie nic nie wniosła a tylko spierdaczyła media guide.
Media guide czy też inaczej EPG przestało pokazywać program dla niektórych stacji i zniknął przycisk do aktualizacji.
Sortowanie kanałów dalej nie działa dla polski (lipa straszna).
 

August68

New member
Witam. Dzisiaj nabyłem ten telewizor i obraz jest rewelacyjny.
Ale mam ten sam problem z sortowaniem kanałów - nie ma jak tego zrobić.
Pierwszy raz się spotykam z czymś takim w telewizorze!!!
Mam też inny problem. Mam kablówkę osiedlową, która nadaje sygnał cyfrowy (DTV) i analogowy (ATV). W czasie strojenia telewizor zapisuje wszystkie kanały (i DTV i ATV) ale potem nijak nie mogę znaleźć tych analogowych! W monitorze/telewizorze LG syna za 700 złotych mam tą możliwość a w supr nowoczesnym TV nie... Albo nie umiem znaleźć?
 

August68

New member
Dobra, jeden z problemów rozwiązany. Mianowicie ścieżka dźwiękowa. Jeżeli mamy wybrany kraj Niemcy, należy w ustawieniach zmienić ustawienia języka dźwięków 1 i 2 oraz napisów 1 i 2 - na polski a nie default.

Zostaje jedynie kwestia MediaGuide, dalej ma problemy z wyszukaniem programów dla wszystkich stacji.

Piękne dzięki - zadziałało!!!!:popcorn:
Kanały poukładane, można się radością oglądania!!!
 
No to super że udało się poustawiać TV. Odnośnie media guide, czy jak kto woli EPG, jest możliwość przestawienia aby guzior na pilocie "GUIDE" włączał od razu EPG uproszczone, ale lepsze niż media guide. Dodatkowo jeżeli nie będą załadowane wszystkie kanały, klika się i+ wybiera się aktualizacja EPG i włala.


A ja mam pytnie, dzisiaj dostałem aktualizacje TV przez wi-fi. Ktoś wie co ona zmienia ?? na stronie nie wrzucają tzw relese note.
 
Jakiś czas temu była aktualizacja która wniosła możliwość konfiguracji obrazu w trybie np. Oglądania youtuba lub rzeczy z pendriva.
 
Już dawno nic się nie działo,więc napiszę od siebie jakie bolączki jeszcze mnie irytują, po dłuższym czasie użytkowania TV (około 1 rok).

TV podłączony do anteny naziemnej DVB-T oraz poprzez HDMI do PC.
Instalując TV z myślą o oglądaniu DVB-T z anteny naziemnej i wybierając kraj POLSKA ---> NIE da się posegregować programów wg własnych upodobań, dodatkowo program toshibaedit też nie radzi sobie z tym problemem.
Jak było by tego mało, po wybraniu kraju POLSKA nie da się połączyć z Wifi.
Skutkiem tego jest np. brak dostępu do polskich aplikacji (playerów i innych).

Aby rozwiązać te dolegliwości należy wybrać kraj np. Niemcy.

Niech ktoś z Toshiby powie, dlaczego takie funkcje są zablokowane po wybraniu w TV kraju Polska.
BTW tv ma najnowsze oprogramowanie.
 
Witam ponownie wszystkich.

Pytanie do użytkowników tego tv, czy podczas oglądania serialu poprzez HUB tv lub VOD tv macie ciągle widoczny pasek/belkę na dole ekranu ?? Plus do tego nie można zrobić pauzy ani przyspieszyć lub zwolnić odtwarzanego obrazu.

Tv nie jest zły, ale szkoda że oprogramowanie jest nie aktualizowane i powoli zostaje w tyle.
 
Witam wszystkich po dłuższej przerwie :)

Mam bardzo ciekawą informację na temat tego TV, nadmienię iż do dnia wczorajszego spisywał się ok.

Wieczorem został wyłączony z pilota jak zawsze, a dzisiaj rano przy próbie odpalenia był dźwięk bez obrazu, po chwili nie było również dźwięku. TV wyłączyłem, lampka czerwona normalnie się paliła więc ponowna próba odpalenia i już nic się nie dzieje oprócz zielonej lampki, która świeci tak jak by wszystko było ok. Odłączanie od prądu itp nic nie daje, brak obrazu i dźwięku.

Telewizor ma 2 lata i 4 miesiące, twierdzę nawet że był używany mniej niż przeciętny tv w domu kowalskiego. Oczywiście te 4 miesiące są po gwarancji, ale i tak toshiba daje tylko 12 miesięcy.

Z telewizora byłem zadowolony, ponieważ naprawdę był ok, teraz bardzo zraziłem się do marki Toshiba, najlepsze jest to że ostatnio kilka sprzętów tej marki padło po gwarancji u znajomych a mnie przeszła głupia myśl, kiedy moja pora. No i wykrakałem :p
 
Ostatnia edycja:
update:

TV odpalił, działał normalnie do następnego zgaszenia. Próba odpalenia skończyła się czarnym ekranem i brakiem dźwięku oraz zieloną lampką.

Wyciągnąłem wtyczkę z prądu, odczekałem po czym ponowny rozruch....działa. Tak zdarzyło się 3 razy, po czym postanowiłem zresetować cały TV.

Tv odpala, konfiguracja przeszła normalnie. Problem pojawia się w momencie dłuższego wyłączenia. Nie zapamiętuje kolejności programów, jedynie wraca do tego co wyszukał podczas wstępnej konfiguracji.
 

assai

New member
Witam ,mam dość ciekawy problem,tv łączy się z routerem(router go widzi),zapala się ikona wi fi,test połączenia sieciowego ok.,natomiast nie ma internetu-jest komunikat tv jest w trybie demonstracyjnym podłącz tv do internetu.Doświadczony informatyk sprawdził wszystkie ustawienia routera i tv i nie ma się do czego przyczepić.Wcześniej wszystko działało,również na poprzednim routerze D-LINK,teraz jest TP-LINK 841.Na chwilę obecną nie mogę podłączyć kablem bezpośrednio z racji dużej odległości.Oczywiście reset był robiony i kilkakrotne łączenie routera z tv,bez efektu.
 
Do góry