Toshiba 42l7453dg problemy i komplikacje

negatyw001

Member
Nie postęp technologiczny, a marketing decyduje o działaniach producenta. Excel musi się zgadzać, a biedne ludki są skazani albo na pogodzenie się z tym co mają, albo rycie ofert. Za komuny tv pracował tak długo, aż się zjarał / padł. I ja nadal stosuję tę zasadę
 
Ostatnia edycja:
Panowie ja mam Tośkę 47L7453 i jest ok. Działa player, działa netflix, działa yt i nic się nie zacina. TV śmiga 2,5 roku żadnej awarii póki co, a katowany jest dużo.
 
Cześć wszystkim, dawno mnie nie było.
Tośka ma już kilka lat, ostatnia aktualizacja była dawno temu i obecnie tv starzeje się.
Ostatnio powstał ciekawy problem iż po wyłączeniu z pilota, samoczynnie włącza się. Co to może być ??? kondensatory ?
Na początku obstawiałem pilota, ale zacząłem wyjmować baterie i dalej to samo.

Ps. oglądałem ostatnio bajkę w fullhd i obraz do tej pory wg mnie super :)
 

Atr3ju

New member
U mnie rzadko kiedy ponownie się załącza samoistnie po wyłączeniu. Ale fakt denerwuje to jak nagle musze wyjść i wyłączam TV a on po 5 sek. sam się załącza.
 
Aha czyli nie tylko ja tak mam, ostatnio wkurzyłem się ponieważ wróciłem do domu a TV sobie grał od 6h.

Druga sprawa, ostatnio odpaliłem netflixa aby obejrzeć wiedźmina, tv mam podpięte przez HDMI (ARC) z amplitunerem, mam problem z dźwiękiem, w tv jest opcja formatu dźwięku wyjściowego, PCM i AUTO. Ustawione PCM to brak 5.1 (pomimo wybrania w opcjach filmu dźwięku 5.1), ustawione Auto mam 5.1 ale rwie dźwięk. Występuje to tylko na netflixie, filmy fullhd z dysku DTS, DD, TrueHD pięknie i płynnie.
Obstawiam że wina leży w softcie tv (podobny problem mieli na forum Samsunga i aktualizacja pomogła).

Jakieś pomysły na ten problem ?

Powiem więcej, jak mam ustawione AUTO to rwie dźwięk nawet jak na netflixie jest ustawione stereo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie jeszcze raz.
Twardy reste - czyli powrót do ustawień fabrycznych i należy odłączyć go z prądu na minimum pół godziny.
Czy tak zrobiłeś ?
 
Witam ponownie, przez pewien czas robiłem testy, a mianowicie zauważyłem że podczas oglądania netflixa z ścieżką dźwiękową 5.1 bez włączonego amplitunera dźwięk i obraz na tv nie przerywa, po włączeniu zaczyna przerywać.
Zastanawiam się czy może to wina amplitunera, ale z drugiej strony z pc dźwięk 5.1 jest poprawny, film puszczany z dysku podpiętego przez USB do tv z ścieżką dźwiękową 5.1 i włączonym amplitunerem jest poprawnie odtwarzany i nie zacina.
Jedynie co mi przychodzi to tylko ten nieszczęsny soft w tv.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Czy wersja 42" wspiera Netflixa?
Niby apka w TV się odpala, ale mogę odtwarzać jedynie traillery. Gdy odpalam film główny, mam monit:
873a69ef00b365d744f2fbe13e2bfdcc.jpg
591cd201bdbc7eaa4c6b689424f4c73d.jpg
 
Do góry