Toshiba 47L7453DG Problem

tazman

New member
Witam serdecznie, jakiś czas temu( coś koło lipca ) zasięgałem porad na forum odnośnie zakupu tv.
Wybór padł na Toshiba 47L7453DG, na samym początku były zachwyty nad jakością obrazu i efektem 3d. Były...A teraz po kilku już miesiącach mam kilka uwag:
Czy w tym modelu podczas dynamicznych scen występują pasy pionowe dzielące obraz?( Jak oglądam mecz - czy jakiś sport to się oglądać nie da, moje dziecko tańczy więc jak nagrywam i odtwarzam na tv to żenada)
Czy zdarzają się zawiech/zwłoki podczas wybrania wejścia sygnału?( Mam tak średnio z 7/10 przypadków).
Pojawił mi się hot pixel który tak żarzy na czerwono że nie daje mi to spokoju :(
Jak często występują problemy z wykryciem sieci? (Praktycznie co włączenie tv)

Co doradzacie czy: zgłosić reklamację telewizora z tytułu niezgodności towaru z umową na podstawie przepisów ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz.U. z 200 2r. nr 141, poz. 1176) z żądaniem wymiany na nowy, ponieważ wybór żądania należy do konsumenta. Sprzedawca w ciągu 14 dni od zgłoszenia reklamacji może zaproponować naprawę jeśli uzna, że żądanie wydania nowej rzeczy jest zbytnio wygórowane.

Będę zobowiązany za wszelkie konstruktywne uwagi. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Big-Apple

New member
Cóż widać kolejny właściciel Toshiby potwierdza to co opisywali inni.
Ciekawe tylko czy to dotyczy 47 czy też 42.

Szkoda tak dobry TV a takie tragiczne firmware
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Mam ten model i poza małym "bandingiem" nie mam takich problemów jak opisane. Ale banding występuje w prawie każdym TV, może poza SONY. Z tych, które widziałem.

Pozdrawiam
 

mexik

New member
a czy przelaczaniu kanalów na dvb-t masz spowolnienie (opozninie). Czy moze zostało to juz w toshibie naprawione jakims updatem??
 

tazman

New member
Jaki czas (ile sekund) upływa od nacisnięcia przycisku na pilocie do przełączenia TV na inny kanał?
Kilka sekund.

Przyznam szczerze że drugi raz nie wziął bym tego TV. Kosztował prawie 4tys, teść ma plazmę za 1700zl i obraz jest miejscami 100 razy lepszy:x

Jak myślicie czy mogę reklamować u sprzedawcy zgodnie z ta ustawą co napisałem ?
Najbardziej boli mnie fakt że po 3 miesiącach jest hot pixel, wcześniej miałem LG i samsunga i do tej pory nic nie widać:bober:
 

jacekcy

New member
Generalnie ten TV jest naprawdę dobry (jak nie lepiej niż dobry). Niestety trochę za drogi. Zawsze trafi się jakiś wadliwy egzemplarz, a Ty miałeś pecha, że na niego trafiłeś. Przełączanie kanałów na dvbt w tv z szybkim procesorem trwa około 2 sekund. Ameryki nie odkryłeś dochodząc do wniosku, że plazma ma lepszy obraz od leda.
 

tazman

New member
///Edit///
Witam serdecznie, od mojego poprzedniego postu minęło trochę czasu. Do napisania tego skłoniła mnie zmiana stanowiska w stosunku do Toshiby. Jełśi ktoś czytał moje wcześniejsze posty, pewnie zadaje sobie pytanie co się stało że zmieniłem zdanie odnośnie Toshiby. Jako że walczyłęm z RTVEUROAGD o wymiane sprzętu, w sumie telewizor był w serwsie ( za pośrednictwem sklepu - wg opini właśnie tegoż sklepu) aż 3 razy. Co w zupełności było aż nadto jak dla mnie. Reklamowałem sprzęt z ustawy o niezgodności umowy z towarem i żądałem gotówki bądź wymiany na nowy. Daremnie, zniechęcony tą drogą reklamacji, wysłałem TV bezpośrednio do serwisu generalnego, gdzie przeleżał 3 tygodnie. Po czym technik stwierdził uszkodzenie matrycy i wymianę na nowy.Na ostatni etap czyli dostawę nowego tv czekałem ponad 2 tygodnie. O życzliwości i kompetencjach serwisu Toshiby nie będę się rozpisywał, wystawiłem im same 1 w skali od 1-5. Do rzeczy dostałem ten sam model tylko młodszy , bo wyprodukowany pod koniec 2014 roku. I tu małe zaskoczenie, telewizor nie emituje pionowych pasów, nie wiesza się nie ma problemu z połączeniem wifi. Obraz jest taki jak powinien czysty i krystaliczny. Wraz z tv od serwisu dostałem pismo z dokładnym opisem co było uszkodzone. Teraz dopiero wiem jak powinien wygladać obraz z 47cali Toshiby. Dlatego zmieniam swoje zdanie na temat tego TV i śmiało polecam ten model, chyba że traficie na bubla - który naprawdopodobniej ( jak mój zaliczył upadek w transporcie i stąd te problemy) zostanie wymieniony. Ale szkoda tylko waszych nerwów. Pozdrawiam.
 

adam80

Member
widzę że to twój pierwszy post więc pozwól że dam ci radę, po lewej stronie masz okienka z nickami użytkowników, kliknij myszką na użytkownika otworzy sie opcja "wyślij prywatną wiadomość"
 
Do góry